אל תעשו כל מה שהבנק אומר לכם לעשות

על תעשו כל מה שהבנק אומר לעשות.

אנו חייבים כבעלי עסקים להיות שקולים ולהבין כי הבנק הינו מוסד עסקי מסחרי טהור…

אנו חייבים להפנים שמה שמעניין את הבנק זה להרוויח כמה שיותר מתיק האשראי שלכם ומתיק ההשקעות שלכם.

הבנק גובה מכם לפעמים עלות עמלות חסרות שחר וריביות נשך אשר מפצות אותו במידה ולא החזרתם חלק מחובכם (לא שהבנק רוצה שלא תחזירו את החוב)

השיקולים של הבנק הם שיקולים נוגדים את השקפתכם.

למעשה בין הבנק והלקוח כבר מזמן אין מערכת של לקוח ספק בתחומים מסוימים בבנק יש כן מערכת כזאת בהם לקוחות משכנתא, לקוחות משכורת, ולקוחות גדולים המנהלים משאיים ומתנים עם הבנק על עמלות, ריביות ושירותים מיוחדים.

הרוב המכריע של הלקוחות הם אותם עסקים הנלחמים יום יום בכדי לקבל מהבנק עוד קצת אשראי ועוד מעט אויר לנשימה מתוך תקווה ש"יהיה טוב" אבל הבנק לא "טיפש" הוא יודע לנתח את הדוחות הכספיים שלך, את סוג העסק בו אתה עוסק, את הסיכונים והסיכויים והיה כי החליט להעמיד לרשותך אשראי נוסף הרי שעמלות ההקמה והריביות המתבקשות ע"י הבנק יש בהם כדי לפגוע בעצמם יחסית נמוך והיה אם לא תחזיר את ההלוואה.

אנו מתנהגים לפקידות בהדר והדרה, אנו לא מפנימים שאת בקשות האשראי שלנו בודקים מומחים היושבים במרחבי הבנק, שם בתוכו והם אלה שממליצים למנהל האזור ולצוותו המלצה באם כן או באם לא.

יותר מזה, יש ענפים במשק הישראלי המוגדרים כמסורב אשראי "טוטאלי" לדוגמה "ענף בתי הקפה" שם הבנק לא מוסמך לתת אישור להלוואה או לפתיחת חשבון אלה בהסכמת ההנהלה כבוב למעלה. ויש עוד רבים מהענפים המסורבים.

בעלי עסקים, עזבו אתכם מכול מודעות הבנקים בא לגדול אתנו, אנחנו פה למענך, כל זה סיסמאות. שאתם מגיעים לבנק והבנק מוצא שאתם לא מתאימים לו הוא כבר ינפנף אתכם באינטליגנטיות, כי אמרנו, בנק זה עסק מסחרי גרידא ואם הוא רואה כי לא יוכל להיפרע ממך או כספו על קרן הצבי או ינופף אותך בלי אבחנה בדיוק כמו שאתה הייתה מנופף לקוח שלא נראה לך שגם ישלם לך עבור השירות או המוצר שרכש.

היכן בנק יכול להפיל כאשר אינו עומד בהבטחותיו מול הלקוח, גורר אותו לעשות פעולות כאלה ואחרות תוך הבטחת מתן אשראי ולבסוף זורק אותך הצידה. נכון הוא שעל גוף בנקאי חלה חובה ציבורית מעמיקה המחייבת אותו לניהול באופן תקין, שקוף, ועומד ברגולציות מחמירות מבחינת יחס בנק לקוח. אם חצה הבנק את הקו הזה אפשר לבקר באולמות המשפט ולהקשיב לדיונים שמתנהלים בין הבנק ללקוח "זה מעניין"

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן