אל תעשו כל מה שהבנק אומר לכם לעשות

על תעשו כל מה שהבנק אומר לעשות.

אנו חייבים כבעלי עסקים להיות שקולים ולהבין כי הבנק הינו מוסד עסקי מסחרי טהור…

אנו חייבים להפנים שמה שמעניין את הבנק זה להרוויח כמה שיותר מתיק האשראי שלכם ומתיק ההשקעות שלכם.

הבנק גובה מכם לפעמים עלות עמלות חסרות שחר וריביות נשך אשר מפצות אותו במידה ולא החזרתם חלק מחובכם (לא שהבנק רוצה שלא תחזירו את החוב)

השיקולים של הבנק הם שיקולים נוגדים את השקפתכם.

למעשה בין הבנק והלקוח כבר מזמן אין מערכת של לקוח ספק בתחומים מסוימים בבנק יש כן מערכת כזאת בהם לקוחות משכנתא, לקוחות משכורת, ולקוחות גדולים המנהלים משאיים ומתנים עם הבנק על עמלות, ריביות ושירותים מיוחדים.

הרוב המכריע של הלקוחות הם אותם עסקים הנלחמים יום יום בכדי לקבל מהבנק עוד קצת אשראי ועוד מעט אויר לנשימה מתוך תקווה ש"יהיה טוב" אבל הבנק לא "טיפש" הוא יודע לנתח את הדוחות הכספיים שלך, את סוג העסק בו אתה עוסק, את הסיכונים והסיכויים והיה כי החליט להעמיד לרשותך אשראי נוסף הרי שעמלות ההקמה והריביות המתבקשות ע"י הבנק יש בהם כדי לפגוע בעצמם יחסית נמוך והיה אם לא תחזיר את ההלוואה.

אנו מתנהגים לפקידות בהדר והדרה, אנו לא מפנימים שאת בקשות האשראי שלנו בודקים מומחים היושבים במרחבי הבנק, שם בתוכו והם אלה שממליצים למנהל האזור ולצוותו המלצה באם כן או באם לא.

יותר מזה, יש ענפים במשק הישראלי המוגדרים כמסורב אשראי "טוטאלי" לדוגמה "ענף בתי הקפה" שם הבנק לא מוסמך לתת אישור להלוואה או לפתיחת חשבון אלה בהסכמת ההנהלה כבוב למעלה. ויש עוד רבים מהענפים המסורבים.

בעלי עסקים, עזבו אתכם מכול מודעות הבנקים בא לגדול אתנו, אנחנו פה למענך, כל זה סיסמאות. שאתם מגיעים לבנק והבנק מוצא שאתם לא מתאימים לו הוא כבר ינפנף אתכם באינטליגנטיות, כי אמרנו, בנק זה עסק מסחרי גרידא ואם הוא רואה כי לא יוכל להיפרע ממך או כספו על קרן הצבי או ינופף אותך בלי אבחנה בדיוק כמו שאתה הייתה מנופף לקוח שלא נראה לך שגם ישלם לך עבור השירות או המוצר שרכש.

היכן בנק יכול להפיל כאשר אינו עומד בהבטחותיו מול הלקוח, גורר אותו לעשות פעולות כאלה ואחרות תוך הבטחת מתן אשראי ולבסוף זורק אותך הצידה. נכון הוא שעל גוף בנקאי חלה חובה ציבורית מעמיקה המחייבת אותו לניהול באופן תקין, שקוף, ועומד ברגולציות מחמירות מבחינת יחס בנק לקוח. אם חצה הבנק את הקו הזה אפשר לבקר באולמות המשפט ולהקשיב לדיונים שמתנהלים בין הבנק ללקוח "זה מעניין"

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן