אל תעשו כל מה שהבנק אומר לכם לעשות

על תעשו כל מה שהבנק אומר לעשות.

אנו חייבים כבעלי עסקים להיות שקולים ולהבין כי הבנק הינו מוסד עסקי מסחרי טהור…

אנו חייבים להפנים שמה שמעניין את הבנק זה להרוויח כמה שיותר מתיק האשראי שלכם ומתיק ההשקעות שלכם.

הבנק גובה מכם לפעמים עלות עמלות חסרות שחר וריביות נשך אשר מפצות אותו במידה ולא החזרתם חלק מחובכם (לא שהבנק רוצה שלא תחזירו את החוב)

השיקולים של הבנק הם שיקולים נוגדים את השקפתכם.

למעשה בין הבנק והלקוח כבר מזמן אין מערכת של לקוח ספק בתחומים מסוימים בבנק יש כן מערכת כזאת בהם לקוחות משכנתא, לקוחות משכורת, ולקוחות גדולים המנהלים משאיים ומתנים עם הבנק על עמלות, ריביות ושירותים מיוחדים.

הרוב המכריע של הלקוחות הם אותם עסקים הנלחמים יום יום בכדי לקבל מהבנק עוד קצת אשראי ועוד מעט אויר לנשימה מתוך תקווה ש"יהיה טוב" אבל הבנק לא "טיפש" הוא יודע לנתח את הדוחות הכספיים שלך, את סוג העסק בו אתה עוסק, את הסיכונים והסיכויים והיה כי החליט להעמיד לרשותך אשראי נוסף הרי שעמלות ההקמה והריביות המתבקשות ע"י הבנק יש בהם כדי לפגוע בעצמם יחסית נמוך והיה אם לא תחזיר את ההלוואה.

אנו מתנהגים לפקידות בהדר והדרה, אנו לא מפנימים שאת בקשות האשראי שלנו בודקים מומחים היושבים במרחבי הבנק, שם בתוכו והם אלה שממליצים למנהל האזור ולצוותו המלצה באם כן או באם לא.

יותר מזה, יש ענפים במשק הישראלי המוגדרים כמסורב אשראי "טוטאלי" לדוגמה "ענף בתי הקפה" שם הבנק לא מוסמך לתת אישור להלוואה או לפתיחת חשבון אלה בהסכמת ההנהלה כבוב למעלה. ויש עוד רבים מהענפים המסורבים.

בעלי עסקים, עזבו אתכם מכול מודעות הבנקים בא לגדול אתנו, אנחנו פה למענך, כל זה סיסמאות. שאתם מגיעים לבנק והבנק מוצא שאתם לא מתאימים לו הוא כבר ינפנף אתכם באינטליגנטיות, כי אמרנו, בנק זה עסק מסחרי גרידא ואם הוא רואה כי לא יוכל להיפרע ממך או כספו על קרן הצבי או ינופף אותך בלי אבחנה בדיוק כמו שאתה הייתה מנופף לקוח שלא נראה לך שגם ישלם לך עבור השירות או המוצר שרכש.

היכן בנק יכול להפיל כאשר אינו עומד בהבטחותיו מול הלקוח, גורר אותו לעשות פעולות כאלה ואחרות תוך הבטחת מתן אשראי ולבסוף זורק אותך הצידה. נכון הוא שעל גוף בנקאי חלה חובה ציבורית מעמיקה המחייבת אותו לניהול באופן תקין, שקוף, ועומד ברגולציות מחמירות מבחינת יחס בנק לקוח. אם חצה הבנק את הקו הזה אפשר לבקר באולמות המשפט ולהקשיב לדיונים שמתנהלים בין הבנק ללקוח "זה מעניין"

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן