על איזה יועץ עסקי הייתם מהמרים

במאמר זה אני רוצה להתרכז בייעודו בניסיונו ובתפקידים הקודמים שעשה "יועץ עסקי"

אין במאמר זה להשמיץ או להשפיל או לקרוא תגר על כלל היועצים העסקיים הפועלים בישראל אך יש בו כדי לתת את הדעת ולהבהיר מה תפקידו של יועץ עסקי בשנות ה-2016.

לפני שאתחיל במאמר אתן לכם כאן משפט אשר אני שומע מבעלי עסקים על מנהל החשבונות שלהם והמשפט השגור "הוא עבד במס הכנסה ולכן אני בטוח אתו" טוב, אתה יודע שאתה אומר את זה כי אתה לא רוצה להתעסק עם מס הכנסה ומעדיף שהרואה חשבון שלך שעבד במס הכנסה ומכיר את האנשים יוציא אותך מכל צרה.

אז ראשית למד שאף רואה חשבון לא יאבד את הרישיון שלו אם יכסה על שטויות שעשית, שנית אין צורך לפחד ממס הכנסה, ואם רואה החשבון שלך מאשר לך לעשות שטויות אז הוא "לא רואה חשבון" ואלה הסיבות בטח לא הפרמטר לבחור רואה חשבון: אבל זה היה להמחשה להמשך המאמר.

בעולם העסקים הקיים כאשר התחרות היא מטורפת, השוק רווי, הרגולציה משתנה מיום ליום, קטגוריות שלמות נופלות ומתרסקות ומוחלפות או בכוח עבודה סיני זול או בטכנולוגיה מתקדמת, כאשר לא ניתן לתכנן את היום של מחר וכל התכניות והתכניות באקסל משתנות ומתחלפות כמעוף המטוס ייעוץ עסקי הוא לא מצב שניתן לתכנן מראש ולהוביל על פי כללים מדודים וקבועים אלא ייעוץ והובלה עסקית שזורמת עם הזרם הווה אומר מוצאת פתרונות מידיים למצבים משתנים כל הזמן.

אין זה אומר שלא צריך להיצמד לתכנית עסקית כזאת או אחרת אבל כבר בכתיבת התכנית העסקית חייבים לקחת פרמטרים שלעולם לא נלקחו בתכנון ובהובלה של עסק/חברה.

אני שומע מלקוחות אשר מתלהבים מיועצים עסקיים אשר ניהלו מערכות גדולות, עבדו במפעלים או מוסדות גדולים, היו וניהלו מפעלי הייטק, השתתפו בתכניות ראליטי ותלמידיהם, בוגרים מגמות של תארים אקדמאים (שזה תמיד חשוב שיהיה) כאלה שנוהלו ע"י תקציבים ממשלתיים, בעלי הון, וכ"ד. אכן זה נשמע מכובד ונעים ומאד מושך אבל זה לא הניסיון או המקום שממנו צריך לבוא יועץ עסקי או יותר נכון יועץ ומלווה עסקי מאחר והייעוץ "פסה" אבל הייעוץ והליווי הוא מחויב המציאות.

העולם העסקי נמצא על הבמה המרכזית והיא השוק, הרחוב, האנשים, העסק עצמו, העובדים שלו הספקים והלקוחות שלו ולא בתוך דוחות האקסל והסטטיסטיקות. יועץ מלווה מוביל את העסק/החברה ביום יום בין טיפות הגשם או הברד היורדות עליו, הפתרונות הדרכים העקלקלות, השחייה אל מול הזרם היא זאת שיכולה להוביל את העסק להישרדות, להתנהלות, להשתפרות, לפתרון בעיות בכל תחום מתחומי העסק. ויפה שעה אחת קודם,

יועץ מלווה שיש לו את הכישורים האלה שמגיע גם מהאקדמיה אבל קודם כל משטח העשייה העצמאי שלו כמוביל, מעסיק, יוזם, מכוון, מכיר נפילות והרגיש עליות מטאוריות כזה שפועל מבפנים ולא מבחוץ לעסק רק הוא ואני חוזר רק הוא יכול להוביל עסקים חדשים כישנים להצלחה.

ניהול זה אומנות

אך זה רק טבעי שאנשים ירצו להיות מחוברים לאנשים עם תארים ובעלי שמות (קוראים לזה סלב) אבל לא זה מה שייתן לעסק או לחברה שלהם את מה שהיא צריכה.

נכון, אתם בטח מבנים שהמאמר מכוון, אבל לא. זאת האמת של ייעוץ עסקי. האמינו לי עברתי זאת על גופי.

במידה ויש טעות במאמר אנא כתבו לנו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן