עידן צמיחת הקניונים עושה רע לסוחרים

עידן צמיחת הקניונים עושה רע לסוחרים

האם חגיגת הקניונים ושטחי המסחר שניבנו ללא כול אחריות, הסתיימה?

האם בעלי הרשתות הקורסים  מהעומס שהטילו עליהם בעלי הקניונים בכך שהכתיבו להם לשכור חנויות גם בקניונים ושטחי מסחר פחות אטרקטיביים תעלם.

כיועץ עסקי עם ניסיון, אני צועק בכתבות שאני מפרסם באתר שלי, על כי יום יבוא ובועת הקניונים ושטחי המסחר תתפוצץ. ואכן הימים הגיעו

לראשונה יש היום לכול ישראלי יותר ממטר רבוע מסחרי, בארצות הברית של אמריקה יש 5000 קניונים מתים…והתופעה מתקרבת אלינו…כמו שכתבתי נתונים מראים כי הקונים הופכים להיות בררנים יותר, מסתכלים בתצוגות והולכים לאינטרנט להשוות מחירים, התופעה הטובה ביותר היום בקניונים זה אותם הבנות בנות ה-14 ומעלה שחייבות לרכוש מותגים בקניונים, על לקוחות אלה מתבססים רשתות האופנה הישראליות והחוצניות.

רק בשנת 2011 נוספו כמיליון ממ"ר שטחי מסחר בישראל, כול זאת שבניית מרכזי המסחר והקניונים אינו פרופורציונאלי לאוכלוסייה במדינת ישראל.

9 מיליארד שקל זה הסכום של כוח הקנייה הקמעונאי של מדינת ישראל לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הסכום נחלק ל-4.8 מיליארד שקל להוצאות מזון, בסופרמרקטים, 3.5 מיליארד שקל למוצרי ללא מזון, ו-.08 מיליארד שקל  להסעדה,

אין מקום לעוד קניונים ושטחי מסחר בישראל, אנחנו גדושים ומלאים, אני לא מקנא באותם בעלי רשתות וחנויות המשלמים למעלה מ-100 דולר למטר רבוע בקניון או במרכז הקניות והם כלל וכלל לא מכסים הוצאה כזאת.

לצערי, יש כרישי נדל"ן שיודעים לעשות כסף רב, כרישים אלה אומנם יודעים לעשות כסף אבל בסופו של יום יישארו עם פילים לבנים שלא יהיה להם מה לעשות אם זה, וזה חבל. אילו היה תכנון נכון בכול מה שקשור לשטחי המסחר והקניונים במדינת ישראל, וקניון ושטח מסחר בדוגמת ה-BIG לא היו נבנים אחד ליד השני אזי אולי היה נשארת רווחיות מסוימת לחנויות ולעסקים, אבל כאשר מכריחים רשת לפתוח 8 סניפים במרכזים נחשלים בשביל לקבל שני סניפים במרכזים רווחיים זו התעללות לשמה. התעללות שתטפח ליזמי ובעלי הקניונים בפנים.

כמו שהצעתי בעבר לרשתות, וחנויות, חזרו אל מרכזי הערים, החיו והפריחו את מרכזי הערים ושם תפתחו את הסניפים שלכם, התרחקו מקניונים ושטחי מסחר ובואו להראות את תוצרתכם ברחובות הכרך. אחרת ההתרסקות שלכם תהיה מהירה יותר.

יש אנשי עסקים ש-האג'נדה שלהם היא לטרוף עכשיו וכמה שיותר, בלי מחשבה קדימה, בלי ראייה מסחרית, בלי הסתכלות מה יכולה לעולל הטמאות שלהם, ולצערי לפי התחושה כאלה הם בעלי הקניונים ושטחי המסחר הגדולים. שרלטנות ולא משהו אחר, וחבל, עסקים צריכים להבחן לאורך זמן ולא כאן ועכשיו, אנחנו עוד נחזור למצב של פעם שלעשות עסקים היה כבוד ואחריות ולא כמו היום. אחד טורף את השני.

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן