עולם העסקים לא שייך רק לצעירים

עולם העסקים לא שייך רק לצעירים

מנתונים המתפרסמים בשבועות אלה בנושא העסקת גילאי 45+ עולה תמונה עגומה אשר מחדדת את האמרה "העולם שייך לצעירים" מהנתונים עולה כי אחוז המועסקים מעל ל-45 שנה הינו נמוך בהרבה בהשוואה לגילים היותר צעירים, רק בתעשייה הצלחנו למצוא 42% מהמועסקים שהם מעל לגיל 45+.

המיתוסים אשר נמצאו במחקר מאוששים את התובנות כי: מועסקים מעל 45+ הם: עובדים מבוגרים יקרים מידי, קשה לעובדים מבוגרים לאמץ טכנולוגיה, לא כדאי להכשיר עובדים כאלה בטכנולוגיה בגלל זמנם הקצר לפנסיה, עובדים צעירים רעבים יותר, לעומת זאת לטובת גילאי ה-45+ עומדים המיתוסים הבאים: עובדים מבוגרים נוטים פחות לפשל, עובדים מבוגרים לא מחסירים ימי עבודה. זאת כאשר 27.3% גברים בגילאי 45 ומעלה היו מובטלים בשנת 2011. וזה עוד לא הכול: לשאלה מצוינת שדוגמה במהלך החקר הסתבר כי 51.6% מאזרחי ישראל חושבים כי בני 45+ מופלים בהתייחסות לגילם בתעסוקה הישראלית ואילו רק 24.2% חושבים כי אפליה כזאת לא קיימת.

כול הסקרים ורוב המסקנות הוכיחו כי עובדים מעל לגיל 45+ הם עובדים טובים אם יכולת הנעה מרובה בעסקים, בחברות וכ"ד.

לאחר שנוכחתי לדעת כי עובדים בני 45+ לא מצליחים למצוא את עצמם בשוק העבודה אני שואל, מדוע לא  לצאת לעצמאות, מדוע לא לעשות משהו באופן אישי שיכול להצעיד את העובד הפוטנציאלי באופן אישי, מדוע מה שעשה השכיר בתחום התמחותו כשכיר הוא לא יכול לעשות כעצמאי?

לפני כמה ימים קיבלתי מייל לתיבת הדואר האלקטרוני שלי, בו דווקא בחור בגילאי ה-35+ טוען שעבד אצל אחד ממשרדי הפרסום הגדולים בישראל, הוא מכיר את עלות המחירים הגבוהים שהם גובים והוא כאחד שעבד שם מוכן לעשות את אותה עבודה בפחות מחצי מחיר. ואני כיועץ עסקי, אומר לו "שאפו" כול הכבוד על היוזמה.

אבל היוזמה הזאת, חייבת להדליק ניצוץ ופתיל של תקווה אצל המפוטרים של גילאי ה-45+ ולעשות מעשה בעצמם, להפנים כי הכול השתנה, העולם השתנה, יש להם את הכוח להקים מיזמים בעצמם, הם קיבלו פיצויים, יש להם קרנות השתלמות, הם חסכו כסף במהלך השנים, הם קיבלו פיצויים ועכשיו זכאים לדמי אבטלה. מדוע לא לנסות משהו משל עצמם (וחס וחלילה שלא יעסו זאת ללא הכוונה וייעוץ וליווי מקצועי) שאחרת כול כספם ירד לטמיון.

לדעתי כול מי שיש לו ניסיון מקצועי כזה או אחר בעולם התעסוקה הישראלי, והוא גם כזה עם ראש פתוח שהחליט לצאת מהראש של השכיר ולעשות משהו עם עצמו, זה בדיוק הזמן לעשות מעשה.

כיועץ עסקי עם ניסיון רב אני יכול להבטיח כי כול עסק קיים או חדש הינו עסק "חפץ חיים" ומעבר לזה הוא יכול לשרוד בעולם העסקים, הכול זה שאלה של ניהול, ניווט, הכוונה, נכונות, שיווק ולהמציא את עצמו כול יום מחדש.

העולם לא נגמר, אנשים קמים בבוקר ומוציאים את כספם לכול מיני דברים, אנשים חכמים דואגים שכסף זה ייצא אליהם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן