עובדים מרויחים ולא רואים כסף

עובדים מרויחים ולא רואים כסף

תזרים מזומנים, מצד אחד עובדים, מרגישים שמרוויחים, אך לא רואים את הכסף ותמיד נמצאים בקשיים תזרימיים.

קשיי תזרים, רבים הם בעלי העסקים או החברות היושבים שעות על נושא תזרים המזומנים ומנסים לגשר בין תזרים ההכנסות ל-תזרים ההוצאות.

הרבה מאד עסקים, לא בהשתחצנות, אלה בחוסר דעת לא לוקחים בחשבון את נושא תזרים המזומנים בעסק שלהם, מבחינתם תזרים המזומנים מסתכם ביומן משרדי בו הם רושמים על גבי תאריכים פנויים את השיקים שהם מוסרים ולפעמים אפילו לא רושמים את שאר ההורדות היורדות בחשבון הבנק כמו כרטיסי אשראי, הוצאות שכר, תשלום למוסדות, תשלומים בהוראת קבע אחרות וכ"ד. יותר מזה כ-יועץ עסקי אני מגלה כי בעלי עסקים לא יודעים כלל וכלל לעשות את ההפרדה הנדרשת בין מאזן חשבונאי (רווח והפסד) לבין תוצאות תזרים המזומנים שלהם.

האמת שאם יועצי המס, או רואי החשבון היה להם את הזמן ללמד או להסביר בפרוטרוט את שני הפרמטרים החשובים שהזכרתי אולי היה קל יותר על בעלי עסקים בישראל להבין את הנושא ואפילו לדעת להתמודד עם זה. כן, בהחלט, אפשר להתמודד עם נושא תזרים המזומנים אך קודם צריך להבין כיצד שתי הפרמטרים האלה עובדים?

כיצד יכול בעל העסק לדעת שהוא מרוויח רווח חשבונאי בעסק?

המענה לזה הוא מאד פשוט:

מסתכלים על דוח המע"מ החודשי או הדו חודשי- אם הדו"ח מראה כי יש לך לשלם כסף למוסדות מע"מ אנו כבר בכוון הנכון לקראת הרווח החשבונאי.

לדו"ח המע"מ צריך להוסיף את התשלום שאנו משלמים משכורות (עלות מעביד כולל את כול ההוצאות הישירות והעקיפות של מקבלי השכר)

בנוסף צריך להוסיף את ההוצאות שאין בהם מע"מ כמו ארנונה, וביטוחים, ו-חלק מההוצאות העודפות כמו דלק, כיבודים, וכ"ד.

אם לאחר כול זה יוצא שאנו נמצאים ברווח אזי יכולה להיות לזה השפעה על תזרים המזומנים אבל לא במלואה וזאת מאחר:

לא כללנו בחישוב שלנו את המלאי שהוצאותיו נכנסו לתחשיב המע"מ אבל מכירותיו עדיין לא התבצעו.

לא כללנו את רשימת החייבים אשר להם הוצאנו חשבוניות ותנאי התשלום שלהם הינו שוטף + (למרות שאם מדובר בעסק מתגלגל הרי שהגבייה של חוב הלקוחות של היום שימי האשראי שלהם הגיע לפירעון כמוהו כתשלום המכירות של החודש המדובר מבחינת ה-תזרים)

וכמו כן לא הכנסנו את נושא ההלוואות בחישוב החשבונאי שלנו.

כול הדברים ביחד יוצרים את המאזן ה-תזרימי השלילי או החיובי.

כמובן, שכול עסק והסיפור שלו, וכול עסק צריך לבחון אותו בנפרד, ועסק אחד לא דומה לעסק שני, לפיכך קיימים יועצים עסקיים שבראש ובראשונה, לפני שהם יתחילו להוביל עסק הם יטפלו בפאן החשבונאי של העסק על מנת ליצור תשתית בריאה וקרקע מוצקה לעסק. 

יש לכם שאלה, מתלבטים אם בעיה, חייבים  מענה מהיר לסוגיה עכשווית, כתבו לי: DORON@DORONAMIT.CO.IL  ואתן לכם תשובה מהירה, או איך והיכן להסתכל על מנת לקבל מענה מידי. 

חשוב לזכור, חברה יכולה להרויח חשבונאית אך לקרוס תזרימית, הסתכלו על הטיקונים הגדולים בתספורות שהם עושים. לכם אף אחד לא יעשה תספורת. 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן