עובדים מרויחים ולא רואים כסף

עובדים מרויחים ולא רואים כסף

תזרים מזומנים, מצד אחד עובדים, מרגישים שמרוויחים, אך לא רואים את הכסף ותמיד נמצאים בקשיים תזרימיים.

קשיי תזרים, רבים הם בעלי העסקים או החברות היושבים שעות על נושא תזרים המזומנים ומנסים לגשר בין תזרים ההכנסות ל-תזרים ההוצאות.

הרבה מאד עסקים, לא בהשתחצנות, אלה בחוסר דעת לא לוקחים בחשבון את נושא תזרים המזומנים בעסק שלהם, מבחינתם תזרים המזומנים מסתכם ביומן משרדי בו הם רושמים על גבי תאריכים פנויים את השיקים שהם מוסרים ולפעמים אפילו לא רושמים את שאר ההורדות היורדות בחשבון הבנק כמו כרטיסי אשראי, הוצאות שכר, תשלום למוסדות, תשלומים בהוראת קבע אחרות וכ"ד. יותר מזה כ-יועץ עסקי אני מגלה כי בעלי עסקים לא יודעים כלל וכלל לעשות את ההפרדה הנדרשת בין מאזן חשבונאי (רווח והפסד) לבין תוצאות תזרים המזומנים שלהם.

האמת שאם יועצי המס, או רואי החשבון היה להם את הזמן ללמד או להסביר בפרוטרוט את שני הפרמטרים החשובים שהזכרתי אולי היה קל יותר על בעלי עסקים בישראל להבין את הנושא ואפילו לדעת להתמודד עם זה. כן, בהחלט, אפשר להתמודד עם נושא תזרים המזומנים אך קודם צריך להבין כיצד שתי הפרמטרים האלה עובדים?

כיצד יכול בעל העסק לדעת שהוא מרוויח רווח חשבונאי בעסק?

המענה לזה הוא מאד פשוט:

מסתכלים על דוח המע"מ החודשי או הדו חודשי- אם הדו"ח מראה כי יש לך לשלם כסף למוסדות מע"מ אנו כבר בכוון הנכון לקראת הרווח החשבונאי.

לדו"ח המע"מ צריך להוסיף את התשלום שאנו משלמים משכורות (עלות מעביד כולל את כול ההוצאות הישירות והעקיפות של מקבלי השכר)

בנוסף צריך להוסיף את ההוצאות שאין בהם מע"מ כמו ארנונה, וביטוחים, ו-חלק מההוצאות העודפות כמו דלק, כיבודים, וכ"ד.

אם לאחר כול זה יוצא שאנו נמצאים ברווח אזי יכולה להיות לזה השפעה על תזרים המזומנים אבל לא במלואה וזאת מאחר:

לא כללנו בחישוב שלנו את המלאי שהוצאותיו נכנסו לתחשיב המע"מ אבל מכירותיו עדיין לא התבצעו.

לא כללנו את רשימת החייבים אשר להם הוצאנו חשבוניות ותנאי התשלום שלהם הינו שוטף + (למרות שאם מדובר בעסק מתגלגל הרי שהגבייה של חוב הלקוחות של היום שימי האשראי שלהם הגיע לפירעון כמוהו כתשלום המכירות של החודש המדובר מבחינת ה-תזרים)

וכמו כן לא הכנסנו את נושא ההלוואות בחישוב החשבונאי שלנו.

כול הדברים ביחד יוצרים את המאזן ה-תזרימי השלילי או החיובי.

כמובן, שכול עסק והסיפור שלו, וכול עסק צריך לבחון אותו בנפרד, ועסק אחד לא דומה לעסק שני, לפיכך קיימים יועצים עסקיים שבראש ובראשונה, לפני שהם יתחילו להוביל עסק הם יטפלו בפאן החשבונאי של העסק על מנת ליצור תשתית בריאה וקרקע מוצקה לעסק. 

יש לכם שאלה, מתלבטים אם בעיה, חייבים  מענה מהיר לסוגיה עכשווית, כתבו לי: DORON@DORONAMIT.CO.IL  ואתן לכם תשובה מהירה, או איך והיכן להסתכל על מנת לקבל מענה מידי. 

חשוב לזכור, חברה יכולה להרויח חשבונאית אך לקרוס תזרימית, הסתכלו על הטיקונים הגדולים בתספורות שהם עושים. לכם אף אחד לא יעשה תספורת. 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן