עובדים מבוגרים 40+ ברכה לעסק

עובדים מבוגרים 40+ ברכה לעסק

 עסקים ובעלי עסקים אתם טועים!

כמו כול האנושות אתם מאמינים שצעירים ומועסקים צעירים הם העובדים האולטימטיביים לעסק שלכם.

אתם רוצים להרגיש צעירים, ובחברת צעירים, זה מאד אופנתי וזה מאד "אחי" זה מאד סקסי, ובפרט שהחברה עושים גיבושים, או מסיבות משותפות ובקיצור זה מאד IN

כמי שעוסק ב-ייעוץ עסקי אני יכול להבין את התחושה האישית והרצון בלהעסיק צעירים, ונכון שצעירים הנכנסים היום לעבודה הם בוגרי האוניברסיטאות והמכללות בתחומי ההתמחות השונים, ויש לצעירים אלה גם מה לחדש בתחום הטכנולוגי, בתחום המחשבים, בתחומי הלימוד אשר למדו ובסך הכול הכללי זה מאד חיובי ואנרגטי לעסקים ולחברות. אבל דבר אחד אנחנו שוכחים וזה המשפט הישן "אין חכם כבעל ניסיון".

באירופה, גדלה האבטלה בקרב אוכלוסיית העובדים הצעירים לטובת העובדים היותר מבוגרים, אלה שצברו את הניסיון בעבודה (בכול תחום) ותופעה זאת הולכת ומתפשטת בעיקר כאשר תוחלת החיים הולכת וגוברת.

קחו לדוגמא בענף עורכי הדין, ראו כמה עורכי דין צעירים קיימים ועורכי דין ותיקים, אין ספק כי עורכי הדין המבוגרים באים אל אולמות בית המשפט עם הרבה יותר ניסיון מאשר באים עורכי דין צעירים המדקלמים פסקי דין כאלה ואחרים ומתנהלים על פי פרוצדורות סדורות המוכתבות לבתי המשפט. לעניין זה ורק לעניין זה יפים דברי כבוד נשיא בית המשפט העליון פרופסור אהרון ברק שכתב: "לעניין חשיבות הרגש כתב השופט אהרון ברק "משפט אינו רק היגיון: הוא גם רגש. לא רק השכל , אלה גם הלב הוא כלי חשוב לעבודת המשפטן, המשפטן עוסק בחיים, והחיים אינם רק מוח , אלה גם לב. ברוב המקרים הפתרון הנכון הוא זה העולה בקנה אחד עם ההיגיון ועם הרגש גם יחד" פתרון הנוגד את תחושת הלב הנו לרוב פתרון לא נכון (עיוני משפט כרך ט"ז 209-210)

”יש שופט שהוא משפטן טוב אבל הוא לא מענטש (בנאדם) הוא מכונה. אתה לא רוצה שופטים כאלה"(עושה הכובעים – עמוד 69)

"המשפטנים הטובים ביותר שהם בני האדם הטובים ביותר שהם מענטש שיש להם את היכולת להסתכלות כוללת –השופטים אינם צריכים לייצג את החברה הישראלית – אלה לשקף אותה ואת בעיותיה"(עושה הכובעים עמוד 76)

לכן המסקנה שלא הלימודים או הבוגרים המלומדים בכול תחומי התעסוקה הם העובדים או המועסקים האולטימטיביים ואלה העובדים שיש להם את הניסיון, בכלל, בהחלט שווים עם לא מועדפים על אוכלוסיית העובדים הצעירה.

יעשה מעביד או בעל עסק וחברה חושבים כיצד הוא יכול לעשות אינטגרציה בין עובדים צעירים לבין עובדים ותיקים. ובכדי לעדכן אתכם הנתונים העולים בעיקר מכוון תעשיית הייטק הישראלי מצביעה על ירידה של 12% בהיקף המועסקים הבוגרים.

כ-יועץ עסקי אני לא רוצה לשעמם אתכם בעוד נתונים סטטיסטיים על היתרון בהעסקת מבוגרים אלה רק לבקש מכם כי כמעבידים ובעלי עסקים תעשו שיקול התואם לעסק שלכם לגבי היתרון שבהעסקת מבוגרים או כאלה עם ניסיון של שנים.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן