סיפורו של יועץ עסקי

סיפורו של יועץ עסקי

את המילים הכתובים בציטוט  אמרה בראיון לעיתון גלובס הכנרית (כונס הנכסים הרשמי של המדינה) בהתייחסה לגידול המבהיל בבקשות לפשיטת רגל ציטוט

.
"אחד הכשלים בהתנהלות שזיהתה יעקבי היא ההתעוררות המאוחרת של הנהלות החברות הקורסות – עצימת העיניים לתמרורי האזהרה עד לרגע הקריסה. "אנחנו חיים במן תרבות כזו של 'הכול יהיה בסדר', עד שהכול קורס. ראיתי במספר תיקים את התופעה הזאת שהנהלות לא פוקחות את העיניים בזמן", היא אומרת."

.
ומכאן מתחילה הבעיה של מרבית החברות והעסקים במדינת ישראל.

.
כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי רב שנים וכיזם עצמאי כל לקוח שלישי שאני פוגש אומר את המשפט המונוטוני "למה חסכתי בייעוץ עסקי שהרגשתי שדברים לא הולכים" יש כאלה שכבר אין מה להציל את עסקם ודרכם לפשיטת רגל סלולה, יש עסקים וחברות שעדיין ניתן לנסות ולהחזיר אותם על הפסים, ויש באמת כאלה שמגיעים בזמן אבל לא מבינים שייעוץ וליווי עסקי כרוך בהוצאה כספית והם הופכים

..

להיות הדור הבא "שיגיעו ליועץ שהלשון בחוץ" למרות שמעשית ייעוץ עסקי זה הכנסה לעסק ולא הוצאה, אבל התרגלתי.
רק בימים אלה אני מטפל בלקוח שפתח עסק לפני 3 שנים במגזר הקמעונאי מאזור הדרום פנה אלי, קיבל הצעת מחיר, ונעלם. לפני כחודש פנה אלי שוב והפעם בקריאת הצלה "בוא תציל את העסק שלי" מה שגיליתי שנעשה בעסק פשוט היה מחריד, מחריד. את העסק הזה כבר לא יכולתי להציל!!! וההמלצה שלי הייתה ללכת לכוון של פשיטת רגל.

.
לעומתם יש בעלי עסקים קיימים ויזמים חדשים שמתכוונים לפתוח עסק האומרים לעצמם כאסטרטגיה "אני לא הולך לעסק או ממשיך את העסק הקיים" ללא ליווי של יועץ, בעלי עסקים ויזמים כבר הבינו שבאקלים העסקי הנוכחי זה גדול עליהם שלא להתייעץ ולהיות מלווה ע"י יועץ עסקי פעיל.

.

קראו עוד האם אתם מנהלים נכון את תזרים המזומנים 

.
למה עסקים יודעים שהם צריכים תמיכה עסקית אבל נמנעים מלשכור יועץ?.

א. עלות כספית – נראה להם כי בגלל שהעסק נמצא בקשיים אז אין יכולת לשלם ליועץ, מה שבדיוק המצב הפוך, "בזכות היועץ יהיה להם יותר כסף, הרי זו המטרה שלשמו הוא נשכר.

.
ב. החשיבה של בעל העסק או מנכ"ל החברה האומר לעצמו "מה הוא "היועץ" מבין ויודע על העסק שלי "יותר טוב ממני". החשיבה הזאת מוטעית כי טוב שהיועץ לא מגיע מתחום התמקצעות של העסק אלא מכוון הניהול הגורף של עסקים פנימה והחוצה ומשמש כגורם חיצוני לעסק ללא כל השפעות לוואי שיש לעוסקים בתוך העסק.

.
ג. אמון: יש היום בעיה שאני יכול להבין אותה והיא נושא האמון, לדאבוני הדור השתנה, הכנות נעלמה, האחריות האישית כאילו שלא הייתה, וההתנהגות האנושית קיבלה תפנית של ניקור, חוסר אמון, "הכסף הוא הקובע" "אני ואפסי עוד" ורוב הדלתות שבדורנו היו פתוחות היום הם סגורות על מנעול ובריח כולל מצלמות והקלטות.

.
ד. בעלי עסקים "תתפלאו לשמוע" אין להם הגדרה במוחם "מה זה יועץ עסקי" מה הוא עושה, מה הוא יעשה, איך הוא יוביל את העסק שלי להצלחה, זה הרי לא עו"ד שאני יודע מה תפקידו או רואה חשבון, יועץ כזה לא יודע מה יעשה וכאן תפקידו של היועץ להסביר את הפעולות שהוא יבצע בעסק.

.
ה. "שרלטנות" כמו כל אפקט העדר בכל קטגוריה קיימת במגזר העסקי רצים אליה אנשים אשר להם ולייעוץ עסקי אין כל קשר ועניין, הבסיס של יועץ הוא שנות הניסיון כבעל עסקים בעצמו וכיועץ.(אני מוצא כאלה הרוצים להיות יועצים כמו כלכלנים, כאלה שעברו קורס מזורז אצל אחד מכוכבי הראליטי, פנסיונרים למינם ועוד אחרים) אשר להם ולמה שצריך להיות יועץ לעסקים יש מרחק בין קוטב לקוטב.

.
ו. אכזבה: נתקלתי במספר לא מבוטל של לקוחות שהיו מאוכזבים מיועצים אחרים אני חושב שזה נובע : מחוסר תאום ציפיות, מהיכולת של היועץ לעמוד בדרישות הלקוח, יכול להיות גם מהסיבה שהיועץ לא הצליח במשימה שלו ולא רק באשמתו (גם מספר לקוחות שלי לא היו מרוצים מפעילותי וזה אך רק טבעי אין 100% שביעות רצון ולא משנה מה הסיבה)

.
למדתי שייעוץ דורש קודם כל כימייה עם בעל העסק או החברה.

.
לפני מספר חודשים יעצתי לחברה בתחום הארגוני במשך 6 חודשים, לצערי לא הייתה לי כימייה עם בעל החברה, אך מאחר ואני דבק בעבודתי ובמשימתי הצלחתי לסיים את הפרויקט במשך שישה חודשים גם בלי שנוצרה הכימיה עם הבעלים.
למעשה היתרון הגדול שלבעל העסק יהיה אדם חיצוני אשר אתו יוכל להתייעץ בגובה העניים ובלי אינטרס אישי אין יותר טוב מזה. הלוואי אני שהייתי בעלים של עסקים גדולים כקטנים היה לי מישהו כמותי להיעזר בו, לא שלא לקחתי יועץ לחברה, אבל בדיוק כמו שהזכרתי קודם לא היה תאום ציפיות ולכן התאכזבתי מתפקודו.

.
לסיכום

.
ייעוץ עסקי הוא מחוייב המציאות היום לכל עסק או חברה.
השוק העסקי בכל קטגוריה משנה כוון ופנים.
מה שמתאים היום כבר לא מתאים מחר
יש לשקול שיקולים הרבה יותר אחראים.
ליועץ עסקי יש הרבה מה לתרום בכל מחלקות העסק
כל אחד שיבחר לו את היועץ אשר הוא מקצועי, בעל שנות ניסיון רבות, בעשייה פרטית ורק אחר כך כיועץ עסקי ולא כשכיר או מהמגזר הציבורי (זה לא חוכמה לנהל עסק כאשר האחריות נופלת על המעביד (בעל העסק או החברה).
בקרוב יוצא ספרי ממנו תוכלו ללמוד מניסיוני רב השנים מעלה ומטה.

תוכלו לקרוא המלצות ופעולות ליישום בעסק בקישור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן