נמאס לי מהעסק רוצה לסגור

נמאס לי מהעסק רוצה לסגור

די נמאס לי מהעסק אני לא יכול יותר.

יותר ויותר פניות אני מקבל למשרדי מבעלי עסקים וחברות בכל הקשת העסקית והקטגוריות הפעילות בעולם המסחר בישראל.

בגלל מיקום האתר שלנו בגוגל בין הארבעה הראשונים בתחום אנו עונים לעשרות פניות ביום אשר חלקם אומר או זועק "הצילו" אין לנו כוח יותר.

לא שאני לא מבין את המצב אותו מתארים בעלי העסקים, לא שאני באופן אישי כאשר ניהלתי עסקים שלי לא צעקתי את הצעקה הזאת מתוך ייאוש, אכזבה, שוק רותח, קריסה של קטגוריות עיסוק, עובדים, ספקים, רשויות, רגולציות, בנקים שפעם הם כך ופעם הם כך, כן גם אני הגעתי לחשיבה כזאת. אבל! הבנתי שבכדי להחזיק עסק, להיות בעל עסק או מנכ"ל של חברה אתה חייב להיות "לוליין" וללכת בין הטיפות, אם זה להצלחה, אם זה להבראה, אם זה לשינוי, אתה חייב להיות חזק כי עסק שקורס הוא עסק שגורם לקריסה לא רק לעסק אלה גם לבעליו ולבני משפחתו.

הדברים האמורים מעלה לא מצביעים שעסקים לא קורסים, ולשכת ההוצאה לפועל ממלאת תיקים על המדפים, ואנשים נשארים ללא כלום (תעזבו את הבושה שאנשים חושבים שצריך להתבייש כאשר פושטים רגל שזה ממש לא נכון) גם ממצב של קריסת העסק או פשיטת רגל ניתן לצאת, "לא במודעות שרלטניות המכריזות שמחוב של מיליון תשלם 30 אלף ₪)" אבל בחשיבה נכונה ולא לחוצה כפי שקורה ברוב המקרים ניתן לצאת גם מבור זה. זה הכול עניין של רצון וכוח ויועץ לא אינטרסנטי בדמות אלה שמחפשים לעשות את הגרוש גם על גבו של הפושט.

מה מביא אותנו למצב של "נמאס לי" "אין לי כוח יותר"

א. תזרים מזומנים שלילי.
ב. מכירות הולכות ופוחתות.
ג. לקוחות קבועים נעלמים בשדות זרים המציעים להם מחירים יותר זולים.
ד. קטגוריות שנעלמות ונמחקות מעולם העסקים ומוחלפות במוצרים או בשירותים חדשים.
ה רשויות שולחות הודעות תשלום בכל צבעי הקשת לתשלומים כאלה ואחרים. (כמו לדוגמא מס החברות השנתי לחברות בע"מ). "על מה?
ו. מנהל חשבונות, מקדמות למס הכנסה, מקדמות לביטוח לאומי, סוציאליות של עובדים
ז. לא רואים אופק בעסק "מתגלגלים"
ח. אני לבד, צריך לעשות הכול, למכור, לייצר, חשבונות, תזרים מזומנים, לא יודע אם מרוויח או מפסיד, לא רואה כסף, לא נהנה מכסף פרי יצירתי.
ט. בקיצור הכול מבולבל לי וכאשר הכול מבולבל זה לא פלא שהחשק יורד, המוטיבציה ב"תחתונים" ואני בעל העסק רק מחפש "לברוח" להכניס את הראש לתוך "הכרית" ולא לצאת משם.

ליבי ליבי עם בעלי עסקים המנהלים את עסקם ללא שותפים או ללא חלוקת הנטל (לא שאני בעד שותפים שם יש צרות אחרות" אבל היכולת לנהל עסק בריא ואני שם דגש על "ניהול" הוא פשוט בלתי אפשרי הוא שוחק וממוטט כל בעל עסק שנוסע ברכב וחושב על עסקו.

קראו עוד- מי שמוכר בחינם, נעלם

הדגשה: ראו, תיארתי כאן סיטואציות שקורות להרבה מאד בעלי עסקים, זה לא אומר שאם זה קורה להם זה באמת צריך לקרות, נתקלתי בהרבה מצבים שבעל העסק היה במצב הזה אבל בעזרת עזרה מקצועית ואני חוזר "מקצועית" בתקופת הבראה לא ארוכה הוא יכול להפוך את העסק שלו 1. לצף על פני המים 2. להתרומם מעל פני המים (כמובן אם הוא לא הרס את שמו במערכת הבנקאית, חשבונו לא היה מוגבל, והתנהל ע"פ החוק)

כאשר עושים את השיקול לסגור ולקרוס או לנסות להתרומם עדיף לקבל את ההחלטה "לנסות להתרומם" מבלי לגרום לנזק בלתי הפיך. וזה אפשרי.

לא צריך להרים ידיים כל כך מהר או שלא מהא אבל להרים ידיים באקלים עסקי כמו שאנו נמצאים בו מבלי לעשות את הניסיון להחיות את המצב לא הייתי ממליץ.

קח/י עם עצמך חשיבה ונשימה ארוכה וקבלו החלטה

בהצלחה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן