נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

האם זאת קלישאה?

לא זאת לא קלישאה, זאת האמת העגומה לתעשייה הישראלית כולל אלה שאנו חושבים כי מוצר X אכן מיוצר בישראל, אבל אנו מגלים כי השלמת המוצר, חומרי גלם או מוצרים סינרגטיים הם אלה שמיובאים מסין או ארצות המזרח. הדרך שבא סין התפתחה בכזאת דרמטיות פגשה באמת יצרנים מכל העולם עם המכנסיים למטה. היו כאלה שהשלימו עם המצב מהר ושיתפו פעולה מהירה עם הסינים כמו מכירת טכנולוגיות, שותפויות בעסקים, ומעבר שלם של תעשיות שלמות לייצור בסין. וכך המדינה פשוט זנקה בצורה דרמטית כמעט בכל סקטור אפשרי בעולם.

למה כל כך בזול בסין

למעלה ממיליארד וחצי בני אדם מתגוררים בסין המפוזרת על שטח ענק. משטר סופר קומוניסטי עם זליגה למדינות המערב ביחסי החוץ שלה, מיליארד וחצי בני אדם הווה אומר (עבודה זולה) עבודה זולה בתחום הפועלים לתעשייה, שזה כבר מקטין את עלות שכר העבודה, (נבין ששם אין מתפנקים כמו אצלנו בבחירת סוג העבודה, שכר, וכ"ד, שם כל עובד מקבל כל עבודה.) גם לא נשכח שאנו מדברים על חלק גדול באוכלוסייה שהיא לא השכבה המשכילה והעבודות המתאימות לה זה באמת חקלאות ותעשיה (מה שאנו מרשים לקרוא לזה פועל שחור) ואשר שכרם הוא בהתאם אך גם הצעירים, המלומדים יותר, אלה שלמדו את מקצועות האקדמיה מובילים את התעשייה המקומית ובכלל המסחר המקומי קדימה וגבוהה דבר שנותן לה יתרון טכנולוגי וגם כאן בלי עלות מעביד גבוהה, כך שבמעגל שנוצר: פועלים פשוטים, צעירים מלומדים, קניית ידע ממדינות אחרות, ריגול תעשייתי שלא נראתה מעולם (מזכיר את תקופת יפן שריגלה ועקבה אחרי כל התפתחות טכנולוגית בעולם ושבה הבייתה לייצר בדיוק מה שראו) וכוח עבודה אדיר הביא אותה להיות היום מה שהיא, אני כבר לא רוצה לספר על דריסת הרגל של החברות הסיניות בעסקים ענקיים ברחבי העולם הן כבעלים והן כשותפים ואז נבין לאן צעדיה של המדינה הולכות. זאת הסיבה שלייצר בסין ולרכוש בסין בגלל האינטגרציה בין עובדיה בגלל הגודל וכושר הייצור בכמויות מטורפות כולל התמיכה של הממשל ביצרנים ועוד אלף ואלפי אלמנטים, מה שהופך את המדינה למפעל התעשייתי הגדול בעולם.

כוח עבודה אדיר, יבוא ויצוא מסין
כוח עבודה אדיר, יבוא ויצוא מסין

איך מתנהלים עם סין בייבוא מוצרים

אז כמו שאמרנו הרצון והמדיניות של סין היא למכור, המחיר שהם מציעים עבור תוצרתם הופך ללא כדאיות לייצר בארץ המקור (דהיינו כל מדינה ומוצריה) היכולות הטכנולוגיות שלהם מדהימות וגישת השיווק שלהם היא נכונה, אפשר למצוא לכל קטגוריה מיליונים של יצרנים, הם רשומים בצורה מקוטלגת  באינדקסים אינטרנטיים אשר מוצאים לרוכש את מבוקשו בדרך מהירה ובאינדוקס נכון, הם לא בוחלים בשום שיטה בכדי לבצע מכירה (הם די מזכירים את הגישה השיווקית שלמדנו מארצות הברית או מאירופה) הם למדו את הגישה "וזה עובד להם" הם משתתפים בכל תערוכה ובכל סקטור הקיים בעולם: מסוחרי המכוניות והמטוסים ועד העיפרון והמחדד בסקטור הציוד המשרדי, הם יקבלו את הדרישה שלך למוצר מסוים ויגישו לך הצעת מחיר מסודרת, מאורגנת כולל תמונות להמחשה, ובאמת הצעה שניתן לעבוד איתה או לקבל החלטה עליה, (זה לא כמו במסחר הפשוט בין אתרי המסחר שאתה רוצה לרכוש מוצר, הוא נראה לך מדהים אבל אתה שוכח או לא יודע שאותו מוצר קיבל ליטוש בתוכנה גרפית הכי פשוטה כמו "פוטושופ" ואז אתה "נדלק" רוכש את המוצר, מחכה חודשיים, וכאשר החבילה מגיע כאילו נארזה בשוק הפשפשים אתה מגלה שמה שראית אחרי "פוטושופ" זה לא מה שקיבלת, והופ! לזבל.

מאמרים נוספים שעשוים לעניין אותך:
ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי
איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות
העולם לא שייך לטייקונים – הצער של העני השמחה של העשיר
המלצות לייבוא מוצרים לישראל

רוצה לייבא מסין?

יש לך עסק, או אתה רוצה לפתוח עסק, אתה גם מבין שבנושא של ייצור אם תייבא מסין יעלה לך פחות מהעלויות שלך בארץ (לא גורף) הרי הדבר הבסיסי העומד בין סין לחלק משאר ארצות העולם זה עלות שכר העבודה. כאן בישראל העלויות הסוציאליות מאד יקרות למעביד, התנאים, הביטוחים, בריאות, חופשות, פיצויים, פנסיה, תנאים נוספים,  ולא אכביר מעבר לזה שהרי תנאים אלה  לא עולים בקנה אחד עם הייצרן הסיני שעלות המעביד שלו המוכה מטה.(אני לא נוהג במאמרי להעמיס עליכם קוראי מספרים והשוואות, זה תמצאו וקפדיה.

תוסיפו לכל זה את עלויות חומרי הגלם הזולות לסינים כתוצאה מקנייה במסות אדירות, ואז עם עוד שאר הדברים לא רק שכדאי להפסיק לייצר כאן אלה לרכוש משם, אפילו כדאי להעביר מפעל שלם לשם ובזאת לפתוח ליצרן הישראלי עוד ארצות לשיווק מוצריו מאחר והמוצר יהיה MADE IN CHAINA  ויכול לשווק לכל העולם.

יבוא מסין
יבוא מסין

בתחום הייבוא הדבר הנכון לעשות בכדי לפתח קשרים עם מגוון רחב של יצואנים סיניים חשוב לעשות זאת דרך משרד אינטרסים פה בישראל ולא לחפש משרדים כאלה בסין. השפה קשה איתם, האנגלית שלהם לא מובנת דייה, על מנת ליצור איתם קשר עסקי ולקבל את התנאים הטובים ביותר בקנייה חשוב שיעמוד מולם משרד ישראלי מוכר להם, משרד שיכול להשיג ללקוח הישראלי המסחרי תנאים שרק חברות גדולות או כאלה שאיתם הם עובדים הרבה שנים יכולים להנות מזה, אחרת הם מאד נוקשים עם הלקוחות שלהם ולדוגמה: אתה מתכוון לרכוש מוצר, נאמר תכשיטים בכדי לשלוח לך דוגמה של טבעת ידרשו העברה בנקאית. רמת האמון שלהם ביבואני העולם היא לא מהדרכים שאנו מכירים, אבל ניתן להבין אותם שמרוב כל הלקוחות שפונים עליהם מכל העולם היו צריכים לשלוח טבעת לכל אחד חשבו כמה כסף זה.

לסיכום

  1. סין היא ארץ המקור לעשות עסקים במדינת הייבוא
  2. סין היא המקום להעביר מפעלים להפחתת עלויות דרמטיות.
  3. התחרות הגדולה ביותר ליצרן או לסוחר המקומי היא התחרות בין המוצרים הסינים.
  4. רוצים לעשות עסקים נכון מבלי שהסינים יחזיקו אתכם? עבדו דרך משרד ישראלי

בהצלחה!

עוד המלצות בקטגורית יבוא יצוא
לכל ההמלצות באתר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן