ניסיון הוא ערך עליון בפרט בעסקים

ניסיון הוא ערך עליון בפרט בעסקים

 נכון שזה כיף ללמוד

נכון שכול אחד מאתנו היה רוצה לשבת וללמוד יותר ויותר על כול דבר שמעניין אותו

ידע זה כוח והאדם האנושי אוהב כוח.

התובנה היא ברורה לימודים מקנים ידע וידע מקנה כוח, ידע הוא גם כרטיס כניסה לרוב מקומות התעסוקה.

אבל מה קורה עם כול מה שאנו לומדים.

האם הם באמת מכינים אותנו לחיים בשטח, במקום שבו ניבחן,

האם את התיאוריה שאנו לומדים בבית הספר לנהיגה אנו מיישמים בכביש?

יותר מזה האם גם בלימודי הנהיגה בכביש כפי שמלמד אותנו מורה הנהיגה ואחר כך בוחנים אותנו בטסט אנו מיישמים כאשר אנו יוצאים לכביש?

אתם בטח יודעים מה התשובה…לא! לא בגלל שאנחנו לא רוצים לנהוג בכביש כפי שלמדנו בתאוריה או עברנו את מבחן הנהיגה. זה מכיוון שלכביש יש את החוקים שלו, ולאוריה והלימוד יש את החוקים שלהם.

ללמדכם שהתאום בין הלימודים לבין ההתנהלות והמעשים בפועל רחוקים כמרחק הגלות אחד מהשני.

בוא ניקח תחום שאני כיועץ עסקי נתקל בו ביום יום: המודלים הכלכליים הנלמדים בכול אוניברסיטה או מכללה למנהל עסקים. מודלים בסיסיים כמו SWOT = חזקות=חולשות=הזדמנויות=איומים, או מודל אחר הוא המטריצה אשר בתוכה הפרה החולבת. מי לא מבין את המודלים הכלכליים האלה בתאוריה. אך האם באמת מודלים פשוטים עד מאד אלה אכן מחזיקים מים בכלכלת השוק, בנהיגה בכביש, בעמידה מול הסכנות האורבות בכול פינה לנהג.

נלך יותר רחוק, לימודי משפטים: 4 שנות לימוד + שנתיים או יותר התמחות. האם עו"ד צעיר, וגם לא צעיר יכול לערוב ללקוחו כי המשפט יתנהל על פי ספר החוקים? שאל כול עורך דין היום מה יהיה והתשובה השגורה בפיו תהיה "אנו יודעים איך נכנס לבית המשפט אך לעולם לא נוכל לדעת כיצד נצא ממנו" עורכי דין מתכוננים שעות על ימים לדיון משפטי מבחינת החוק, מבחינת הפסיקה, אבל כבר בפתח דברי השופט יכול כול מגדל הקלפים המשפטי שבנתה הסנגוריה או הטיעונים של הקטגוריה נחתכים במשפט הראשון של השופט.

אותו דבר אצל אלה שלומדים ראיית חשבון, ומנהלים את תיקי לקוחותיהם בצורה הנאמנה, החוקית, והמתבקשת ביותר. אך כאשר מגיעים אל פקיד השומה מסתבר כי הנישום צריך לשלם הרבה יותר וכול ספריו עוברים תהפוכה אחת גדולה.

מה שבא ללמד אותנו שלימודים זה דבר חשוב.

אבל ניסיון, וחוכמת חיים, זה דבר עוד יותר חשוב.

אני לא יכול שלא להזכיר דיון בבית המשפט בישראל בין מייצג (עו"ד של התובע) בקיא במשפט ובפסקי הדין, מול מייצג  (עו"ד שהוא הנתבע) אך עם חוש מסחרי, ויכולת ניתוח מצבים עכשוויים, כיצד העו"ד בעל הידע והחוקים טוען את טיעוניו המשפטיים ואילו עו"ד הנתבעים מבקש להגיע להסדר נכון מול התובעים. בסופו של יום אכן נקבע תשלום לתובע אך התובע לא ראה אותו מכיוון שלא היה מספיק עם ניסיון שבית המשפט הוא מקום שנחתכים בו גם עסקים ולא פסקי דין.

לפיכך, גם בתחום בו אני כיועץ עסקי עוסק, טוב שיש אנשי אקדמיה, אבל יותר נכון להיות ביחד עם אנשים עם ניסיון וחוכמת חיים עסקית ולא רק ראייה תאורטית שלא מיושמת כלל ועיקר.

חייבים יועץ עסקי בעל ניסיון

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן