ניסיון הוא ערך עליון בפרט בעסקים

ניסיון הוא ערך עליון בפרט בעסקים

 נכון שזה כיף ללמוד

נכון שכול אחד מאתנו היה רוצה לשבת וללמוד יותר ויותר על כול דבר שמעניין אותו

ידע זה כוח והאדם האנושי אוהב כוח.

התובנה היא ברורה לימודים מקנים ידע וידע מקנה כוח, ידע הוא גם כרטיס כניסה לרוב מקומות התעסוקה.

אבל מה קורה עם כול מה שאנו לומדים.

האם הם באמת מכינים אותנו לחיים בשטח, במקום שבו ניבחן,

האם את התיאוריה שאנו לומדים בבית הספר לנהיגה אנו מיישמים בכביש?

יותר מזה האם גם בלימודי הנהיגה בכביש כפי שמלמד אותנו מורה הנהיגה ואחר כך בוחנים אותנו בטסט אנו מיישמים כאשר אנו יוצאים לכביש?

אתם בטח יודעים מה התשובה…לא! לא בגלל שאנחנו לא רוצים לנהוג בכביש כפי שלמדנו בתאוריה או עברנו את מבחן הנהיגה. זה מכיוון שלכביש יש את החוקים שלו, ולאוריה והלימוד יש את החוקים שלהם.

ללמדכם שהתאום בין הלימודים לבין ההתנהלות והמעשים בפועל רחוקים כמרחק הגלות אחד מהשני.

בוא ניקח תחום שאני כיועץ עסקי נתקל בו ביום יום: המודלים הכלכליים הנלמדים בכול אוניברסיטה או מכללה למנהל עסקים. מודלים בסיסיים כמו SWOT = חזקות=חולשות=הזדמנויות=איומים, או מודל אחר הוא המטריצה אשר בתוכה הפרה החולבת. מי לא מבין את המודלים הכלכליים האלה בתאוריה. אך האם באמת מודלים פשוטים עד מאד אלה אכן מחזיקים מים בכלכלת השוק, בנהיגה בכביש, בעמידה מול הסכנות האורבות בכול פינה לנהג.

נלך יותר רחוק, לימודי משפטים: 4 שנות לימוד + שנתיים או יותר התמחות. האם עו"ד צעיר, וגם לא צעיר יכול לערוב ללקוחו כי המשפט יתנהל על פי ספר החוקים? שאל כול עורך דין היום מה יהיה והתשובה השגורה בפיו תהיה "אנו יודעים איך נכנס לבית המשפט אך לעולם לא נוכל לדעת כיצד נצא ממנו" עורכי דין מתכוננים שעות על ימים לדיון משפטי מבחינת החוק, מבחינת הפסיקה, אבל כבר בפתח דברי השופט יכול כול מגדל הקלפים המשפטי שבנתה הסנגוריה או הטיעונים של הקטגוריה נחתכים במשפט הראשון של השופט.

אותו דבר אצל אלה שלומדים ראיית חשבון, ומנהלים את תיקי לקוחותיהם בצורה הנאמנה, החוקית, והמתבקשת ביותר. אך כאשר מגיעים אל פקיד השומה מסתבר כי הנישום צריך לשלם הרבה יותר וכול ספריו עוברים תהפוכה אחת גדולה.

מה שבא ללמד אותנו שלימודים זה דבר חשוב.

אבל ניסיון, וחוכמת חיים, זה דבר עוד יותר חשוב.

אני לא יכול שלא להזכיר דיון בבית המשפט בישראל בין מייצג (עו"ד של התובע) בקיא במשפט ובפסקי הדין, מול מייצג  (עו"ד שהוא הנתבע) אך עם חוש מסחרי, ויכולת ניתוח מצבים עכשוויים, כיצד העו"ד בעל הידע והחוקים טוען את טיעוניו המשפטיים ואילו עו"ד הנתבעים מבקש להגיע להסדר נכון מול התובעים. בסופו של יום אכן נקבע תשלום לתובע אך התובע לא ראה אותו מכיוון שלא היה מספיק עם ניסיון שבית המשפט הוא מקום שנחתכים בו גם עסקים ולא פסקי דין.

לפיכך, גם בתחום בו אני כיועץ עסקי עוסק, טוב שיש אנשי אקדמיה, אבל יותר נכון להיות ביחד עם אנשים עם ניסיון וחוכמת חיים עסקית ולא רק ראייה תאורטית שלא מיושמת כלל ועיקר.

חייבים יועץ עסקי בעל ניסיון

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן