ניהול נכון בתקופת החגים בעסקים

ניהול נכון בתקופת החגים בעסקים

עסקים והפסח.

ואוו כמה בעלי עסקים וחברות בתחומי העיסוק השונים (לא בידור ומסעדנות) בוכים בלילות בגלל החג הארוך. כן, יש לי חבר בארצות הברית, איש עסקים שמחזיק במפעלים גדולים שכול פעם שהוא פוגש אותי הוא מזכיר לי "איך אפשר להתקיים בארץ הקודש בה החיים העסקיים מתנהלים חצי מהזמן שהם מתנהלים בארצות העולם" ואני תמיד טורח להסביר לו כמה שחופשה, חג, ועבודה קצת לנשמה חשובה לכול מנהל, בעל עסק ועובד. 

בתוך תוכי ולעצמי, אני מבין עד כמה פעילות זאת היא הרסנית לעסקים. בישראל חוקי עבודה נוקשים וסוציאליסטים מהדרגה הראשונה שלא מביישת אף מדינה נהורה בעולם הגדול, אך באף אחד ממדינות העולם הנהור אין את כמות החופשות אשר יש לעובדים כאן בישראל, חג, שבת, ערב חג, חול המועד, מילואים, חופשות, קיץ, חורף, ואת כול זה משלם העסק אם ירצה או אם לא.

 הנה מגיע לו עוד חופשה, שבוע ללא עבודה, אבל: השכירות משולמת, משכורות העובדים משולמים, שכירות הרכבים ממשיכים, הטלפונים הסלולריים ממשיכים לצבור חיובים, התשלומים לספקי החוץ רואה חשבון, הנהלת חשבונות מתקתקים, ולמעשה הצד של ההוצאות ממשיך לרוץ בקנאות ובשיטתיות אבל ההכנסה…או כאן הבעיה. ההכנסה נעצרה. ושוב עסק או חברה הולכים אחורה במקום לצעוד קדימה.

ועדיין לא דיברנו על תזרים המזומנים, יש כאלה שמנהלים תזרים מסודר ובימי החופשה הם ממעטים לרשום התחייבויות, אך יש עסקים שאת ההתחייבויות שלהם מנהלים ביומן או ברשימה והם לא כול כך ערים לימי החופשה ולוקחים על עצמם התחייבויות שיהיה קשה לכסות.

היום, לצערי, הרבה מאד עסקים נמצאים על "הגדר" אותה גדר אשר קרובה כול כך לניצול מקסימלי של מסגרות האשראי הבנקאיות, ולכן בסיטואציה כזאת בעל העסק לא בדיוק נח ונופש בימי החופשה. מחשבותיו הם "מה יקרה לאחר החופשה".

כמו שאמרתי, חופשות הם דבר מצוין, יותר מזה בגלל אווירת החופשה אפילו בעלי העסקים נכנסים למוד של קניות ופינוקים וקניית מתנות לעובדים, לספקים, ללקוחות ובכלל עם כבר חג אז חג ואם כבר חופשה אז נחשוב על התוצאות לאחר החופשה…וזאת טעות איומה.

ליבי ליבי אם אותם עסקים ובעלי עסקים אשר עוברים תקופות כאלה מספר פעמים בשנה, בדרך כלל שאני נכנס לייעוץ וליווי של עסקים אני מונע "לפעמים בכוח" יצירת התחייבויות או מחויבות של עסקים לפני חופשות על מנת לא ליצור עומס תזרימי על העסק או החברה. יש עסקים וחברות אשר בלי מסים עוד מגייסים עובדים לפני חגים וזאת טעות איומה לעסקים.

כאשר הכלכלה מתעתעת בנו, שהיציבות העסקית לוקה בחסר, כאשר אין בטחון עסקי, ניהול תקין צריך שיהיה בראש מעיניו של עסק באשר הוא גודלו ומחזור מכירותיו. זכרו! עסקים הם תוצאה של כסף. וגם שיש וגם שחושבים שיש, כסף הוא המוטיב המרכזי, ומי שלא מסכים אם הנוסחה הזאת. חבל!

חג שמח אביב2013

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן