ניהול נכון בתקופת החגים בעסקים

ניהול נכון בתקופת החגים בעסקים

עסקים והפסח.

ואוו כמה בעלי עסקים וחברות בתחומי העיסוק השונים (לא בידור ומסעדנות) בוכים בלילות בגלל החג הארוך. כן, יש לי חבר בארצות הברית, איש עסקים שמחזיק במפעלים גדולים שכול פעם שהוא פוגש אותי הוא מזכיר לי "איך אפשר להתקיים בארץ הקודש בה החיים העסקיים מתנהלים חצי מהזמן שהם מתנהלים בארצות העולם" ואני תמיד טורח להסביר לו כמה שחופשה, חג, ועבודה קצת לנשמה חשובה לכול מנהל, בעל עסק ועובד. 

בתוך תוכי ולעצמי, אני מבין עד כמה פעילות זאת היא הרסנית לעסקים. בישראל חוקי עבודה נוקשים וסוציאליסטים מהדרגה הראשונה שלא מביישת אף מדינה נהורה בעולם הגדול, אך באף אחד ממדינות העולם הנהור אין את כמות החופשות אשר יש לעובדים כאן בישראל, חג, שבת, ערב חג, חול המועד, מילואים, חופשות, קיץ, חורף, ואת כול זה משלם העסק אם ירצה או אם לא.

 הנה מגיע לו עוד חופשה, שבוע ללא עבודה, אבל: השכירות משולמת, משכורות העובדים משולמים, שכירות הרכבים ממשיכים, הטלפונים הסלולריים ממשיכים לצבור חיובים, התשלומים לספקי החוץ רואה חשבון, הנהלת חשבונות מתקתקים, ולמעשה הצד של ההוצאות ממשיך לרוץ בקנאות ובשיטתיות אבל ההכנסה…או כאן הבעיה. ההכנסה נעצרה. ושוב עסק או חברה הולכים אחורה במקום לצעוד קדימה.

ועדיין לא דיברנו על תזרים המזומנים, יש כאלה שמנהלים תזרים מסודר ובימי החופשה הם ממעטים לרשום התחייבויות, אך יש עסקים שאת ההתחייבויות שלהם מנהלים ביומן או ברשימה והם לא כול כך ערים לימי החופשה ולוקחים על עצמם התחייבויות שיהיה קשה לכסות.

היום, לצערי, הרבה מאד עסקים נמצאים על "הגדר" אותה גדר אשר קרובה כול כך לניצול מקסימלי של מסגרות האשראי הבנקאיות, ולכן בסיטואציה כזאת בעל העסק לא בדיוק נח ונופש בימי החופשה. מחשבותיו הם "מה יקרה לאחר החופשה".

כמו שאמרתי, חופשות הם דבר מצוין, יותר מזה בגלל אווירת החופשה אפילו בעלי העסקים נכנסים למוד של קניות ופינוקים וקניית מתנות לעובדים, לספקים, ללקוחות ובכלל עם כבר חג אז חג ואם כבר חופשה אז נחשוב על התוצאות לאחר החופשה…וזאת טעות איומה.

ליבי ליבי אם אותם עסקים ובעלי עסקים אשר עוברים תקופות כאלה מספר פעמים בשנה, בדרך כלל שאני נכנס לייעוץ וליווי של עסקים אני מונע "לפעמים בכוח" יצירת התחייבויות או מחויבות של עסקים לפני חופשות על מנת לא ליצור עומס תזרימי על העסק או החברה. יש עסקים וחברות אשר בלי מסים עוד מגייסים עובדים לפני חגים וזאת טעות איומה לעסקים.

כאשר הכלכלה מתעתעת בנו, שהיציבות העסקית לוקה בחסר, כאשר אין בטחון עסקי, ניהול תקין צריך שיהיה בראש מעיניו של עסק באשר הוא גודלו ומחזור מכירותיו. זכרו! עסקים הם תוצאה של כסף. וגם שיש וגם שחושבים שיש, כסף הוא המוטיב המרכזי, ומי שלא מסכים אם הנוסחה הזאת. חבל!

חג שמח אביב2013

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן