ניהול משבר בעסק

משבר, איך מנהלים משבר בעסקים!

ישנם אנשים נלחצים, וישנם אנשים אשר הלחצים הופכים אותם לאדישים.

בדרך כלל בעסקים כאשר העסק נמצא במשבר או נמצא בסכנה, בעליו מתנהלים בייתר לח. והפעולות שהם נוקטים הם הרי אסון לכול מה שיבוא דרך, יותר נכון לתאר זאת שכאשר בעלי העסקים נמצאים בתקופה של משבר התנהגותם היא לא צפויה, לא נכונה, החלטות שגויות, ומעשים שלפעמים מובילים לקריסה ולא להצלה של העסק!

רק כאשר עסקים מרגישים סכנה קיומית לעסקיהם הם פונים ומבקשים עזרה מ ייעוץ עסקי או מ יועץ עסקי ותולים בו את כול התקוות כי אכן הוא זה שיעשה את מעשה הקסמים להציל את החברה ממשבר כזה או אחר, נכון יש מצבים של עסקים אשר ניתן להציל אותם מקריסה חס וחלילה אבל כמובן שהיה עדיף לטפל בחברה כבר בתחילת המשבר או טרום המשבר.

משבר בעסק קשה לגלות הרבה מראש, העניין הוא שכול בעל עסק צריך להפנים שהמכירות נופלות, שההלוואות ממוחזרות, שהחובות נצברים, או אפילו לפני שכול הדברים האלה קורים ומנורות אזהרה נדלקים באמצעות מצב שוק, מתחרה חדש, מתחרה מוריד מחירים, רגולטור קובע מדיניות אחרת, מיקום שהיה טוב אתמול כבר לא טוב היום, אזי המנורה האדומה צריכה לדלוק מבלי שתכבה עד שהעניין לא יטופל! ויש מה לעשות! זאת בפרט שהקופה עדיין מלאה, שעדיין העובדים הטובים נמצאים, המכירות עדיין לא בנסיגה, ובבנק נשאר קצת מקום לעוד אשראי קטן.

 פשיטת רגל, מה עושים, קראו 

כ יועץ עסקי אני לא משלה את עצמי כי פתאום לאחר מאמר זה ירוצו אוצו כול בעלי העסקים ויזמינו להם ייעוץ עסקי או יועץ עסקי, (זה לא יקרה כי בעלי עסקים לא הפנימו במלואו שזה מה שהם צריכים) המאמר הנוכחי מתייחס רק לבעיות ולמשבר שקורה עכשיו בעסק והוא דורש טיפול שרק אדם מקצועי חיצוני יוכל להעניק אותו לעסק.

 אני חייב לספר לכם כי מפולת או קריסה זה לא מצב שאי אפשר לצאת ממנו אבל אדם צריך תעצומות נפש אדירות על מנת לצאת ממשבר בפרט באקלים העסקי של היום, לא הרבה אנשי עסקים או בעלי עסקים בהתאגדויות שונות "עוסק מורשה" או "חברה" באמת יכלו לקום לאחר קריסה, שמגיע בסופו של דבר עם המנורה האדומה בעסק לא נכבתה, אין צורך לחכות לניסים כי הם לא יקרו, אבל על מנת שלא ליפול, שלא להגיע למצב לא נעים של קריסה, חייבים לעשות הרבה, ויותר, ומהר.

 שלט תטעו משברים יש לכולם

לא כולם יכולים לפתור משברים

ובכלל משבר מוריד את מצב הרוח והחשק בדיוק כמו קבוצת כדורגל אשר מובסת כבר 4-0 והחשק להמשיך לשחק את המשחק דועך והולך ובאמצע חוטפים עוד שני גולים.   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן