מתי תבין שהעסק נזקק ל ייעוץ עסקי

מתי תבין שהעסק נזקק ל ייעוץ עסקי

עסקים זה מכלול

עסקים או חברות ארגונים ועמותות או כל גוף שעובד בשיטה של הכנסת כספים (גם מתמיכות) מבחינתי הוא עסק לכל דבר ועניין. לפעמים אני נתקל עם לקוחות שמנהלים את עסקיהם בדרך אינטואיציה ולא דרך ניהולית כמו שנהוג בחברות גדולות או בנקים. לפעמים הגישה האינטואיטיבית נכונה ולפעמים לא וליתר בטחון יש לנהל עסקים וחברות בפרמטרים בדיוק כפי שמתנהלות חברות גדולות הניהול אותו ניהול המחזורים שונים.

אתם לא תאמינו כמה עסקים פועלים בגישה אינטואיטיבית, מבחינתם כל דרך ניהול אחרת לא נראית להם למרות שהם לא מתקדמים, מפסידים, עובדים ולא מרוויחים, מפחדים מאמונות תפלות, לדוגמא: הם עומדים בחובה בבנק של חצי מיליון שקל אבל יש להם חסכון של 400 אלף שקל ובשום אופן הם לא מוכנים לפרוט את הביטחונות, להקטין את ההתחייבויות, לשלם פחות ריביות, רק בגלל התחושה ש"הכסף הזה הוא הביטחון שלי" וכמה שזה לא רציונלי.

על מנת לחדד את השקפתי הרי שמדובר על ניהול עסק גדול שיכול להחזיק כוח אדם גדול יותר אין זה אומר שאותו כוח אדם יצטרך לצורך הניהול הקיים גם בעסקים קטנים, כאן עומד לרשות העסק הקטן אפשרות של מיקור חוץ או עזרה ביועצים או כל פרמטר ניהולי אחר לניהול תקין.

בואו נעמיד את עצמנו מול המראה:

1. הקמנו את העסק "מכלום"
2. העסק התגלגל והגיע לאן שהגיע.
3. התמחנו בתחום התמחותנו המקצועית
4. בהתחלה היה יותר קל עכשיו נהיה יותר קשה.
5. יש כאלה עם עסקים של שנים, נוהגים ופועלים כפי שנהגו במהלך ה-30 שנים אבל פתאום מוצאים את עצמם בסיטואציה שלא הכירו. כי, היו עסוקים העשייה ולא בניהול, בארגון, בנכון, בשימוש בכלים עכשוויים.
6. לא מוכנים לקבל ייעוץ של "המקצועי" בטענה "מה הוא "היועץ" יודע שאני לא יודע לעשות בעסק שלי"?
7. המכירות יורדות, ההוצאות לא בהתאם, הגישה היא אותה גישה, כל פרסום של חברה או עסק או יחיד שמבטיח שיווק באינטרנט מקפיץ את בעל העסק "או מכאן תבוא הישועה" וזה לא!!!

ובתמונה המלאה המשתקפת מן המראה אנו רואים ש"אנו מרמים את עצמנו" וזאת במקום לקחת ייעוץ מקצועי על מנת להוביל את העסק/חברה קדימה שהרי חפצי חיים אנחנו, ואנו רוצים לקיים את העסק, אנו מודעים שהוא בה לפרנס אותנו ואפילו יותר, והשאיפות שלנו הם להתקדם כי בסיס כבר קיים ועכשיו צריך להוביל את העסק/חברה בשביל הנכון.

למרות שבעלי עסקים מודעים לצורך של ייעוץ עסקי, אני מקבל הרבה מאד פניות מציבור העסקים הגדולים והקטנים ויש כאלה שהמילה "דחיינות" היא נר לרגליהם, הם יודעים שהם חייבים עזרה, הם יודעים שבייעוץ נכון הם מסוגלים להוביל את העסק שלהם בהווה ובעתיד, (יש כאלה שמושכים את החלטתם עם לקבל עזרה או לא במשך שנים ועד שהם מקבלים את ההחלטה, לפעמים זה מאוחר ולפעמים ניתן להציל,

קראו: איך תצליח התכנית העסקית 

בעלי עסקים שואלים: "איך זה שאני עובד ואין לי כסף" "איך זה שהמתחרה שלי עושה מיליונים" "איך זה שהוא מצליח ואני לא" או שאלות עצמאיות "למה שאקח יועץ "מה הוא יודע שאני לא יודע" "מי מכיר את העסק שלי יותר מעצמי" ועוד כאלה מחשבות שהם לא רציונליות בענק. היועץ לא בא ללמד אותך מקצוע הוא מגיע בכדי לעזור לך לנהל את העסק "עסקית" "הוא לא ילמד אותך להחליף חלק במכונת הייצור שלך" אבל הוא יגרום לסדר בניהול שלך, בתזרים המזומנים שלך, בשיווק ובהתחדשות.

אני יכול לספר לכם שבמהלך חיי כיועץ עברתי חוויות קשות של עסקים שנוהלו לא נכון, או שעשו טעויות קריטיות בתכנון העסק החדש שלהם, וכאשר באתי עם המלצותיי, למרות שהם שכרו את שירותי, הם העדיפו להקשיב לאינטואיציה, לאחר, לחבר, לבן המשפחה ולא ליועץ העסקי וככה לנגד עיני ראיתי אותם מתרסקים.

בישראל עדיין לא הוטמע הנושא של חשיבות ייעוץ עסקי בעסק או החברה, הדבר נובע מכניסה של שרלטנים לתחום, של בוגרי קורסים מזורזים (בוא להיות יועץ עסקי) משירות של המדינה בעלות נמוכה כאשר היועץ המגיע משם במקרים רבים יציע לך לקחת אותו באופן פרטי, "בדיוק כמו בתחום הרפואה" ואז בעלי עסקים נפגעים ומוחקים מליבם את הנושא של ייעוץ עסקי ומפסידים.

אין עוררין כי היום במציאות העסקית החדשה אין מנוס מיועץ עסקי שראשו משוחרר לבצע מהלכים חיוביים בעסקים כושלים, בעיתיים, משברים, ואו הקמת עסקים חדשים.

בהצלחה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום






מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום






דילוג לתוכן