מתי נוטלים הלוואה לעסקים

מתי נוטלים הלוואות לעסקים

ישנם עסקים אשר נושא ההלוואות אצלם הוא דבר של מה בכך ובשגרה, כול הלוואה שמסתיימת מיד לוקחים הלוואה במקומה וגם הלוואות קיימות מחודשות חדשות לבקרים (כמובן על פי אובליגו הבנקאי או החוץ בנקאי) בעלי עסקים וחברות כבר לא שמים לב שההלוואות הפכו לחלק מההכנסות של העסק ולמעשה הרווחיות או הרווח החשבונאי אם בכלל מתערבב עם לקיחת ההלוואות מהבנק, מחברות כרטיסי האשראי, מאשראי חוץ בנקאי ו-10% או הלוואות בשוק אפור המהוות 10% מסך ההלוואות הניתנות במשק הישראלי.

מתי נוטלים הלוואות לעסקים?

מתי נוטלים הלוואות לחברות?

הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות למעט הלוואות בשוק אפור טובות "פעם אחת" להגדלת ההון החוזר של העסק, לרכישה של ציוד להתפתחות העסק, לקמפיין שיווק להגדלת המכירות, הלוואות גישור לתקופות שפל, הלוואות אסור שתתלקחנה למילוי תזרים המזומנים, לתשלומים לספקים, למניעת החזרת שיקים, ובכלל הלוואות שנלקחות במהירות או פתאום מעידות על ניהול קלוקל של העסק או החברה, מראה על חוסר תכנון נכון ובמקרו מראה על חוסר ניהול ושליטה בכלל.

בעלי עסקים וחברות חיים בתחושה כי העסקים שלהם חייבים לפעול "בכול מחיר" לא משנה אם יש או אין רווח חשבונאי, לא משנה מה יהיה העיקר שעסקם ימשיך ויתפקד מבלי לראות ולהפנים כי עסקים המתקיימים מהלוואות ומגלגול כספים בסופם להתרסק ולהביא את בעליהם לפשיטת רגל או חדלות פירעון.

עסק טוב הוא עסק אשר יש בו רווח חשבונאי המספיק לכלכל את העסק ועובדיו ולכסות גם את ההלוואות והמימון שנלקח כולל השארת רווח.

הדרכים להגיע לרמה זאת של עסקים הם אפשריים אך על מנת באמת להוביל את העסק הקיים שלך או מיזם ופתיחת עסק חדש תחום ניהול העסקים חייב להיות מקצועי גרידא.

נכון, אנו נמצאים באקלים עסקי מאד קשה, לרוב העסקים הניהול מוכתב ולא מכתיב ומכאן הסכנה הקיימת לעסק כאשר "העגלה מובילה את הסוס" עסק חייב להיות מוביל ולשם כך צריך יידע ומקצועיות ניהולית, רבים הם בעלי העסקים המגיעים לעסקם כמומחים בתחומם ומעטים בעלי העסקים אשר באמת מבינים ומפנימים כי ניהול עסקי חייב להיות התמחות בפני עצמה.

כותב את המאמר דורון עמית מומחה בתחום ניהול עסקי

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן