מתי נוטלים הלוואה לעסקים

מתי נוטלים הלוואות לעסקים

ישנם עסקים אשר נושא ההלוואות אצלם הוא דבר של מה בכך ובשגרה, כול הלוואה שמסתיימת מיד לוקחים הלוואה במקומה וגם הלוואות קיימות מחודשות חדשות לבקרים (כמובן על פי אובליגו הבנקאי או החוץ בנקאי) בעלי עסקים וחברות כבר לא שמים לב שההלוואות הפכו לחלק מההכנסות של העסק ולמעשה הרווחיות או הרווח החשבונאי אם בכלל מתערבב עם לקיחת ההלוואות מהבנק, מחברות כרטיסי האשראי, מאשראי חוץ בנקאי ו-10% או הלוואות בשוק אפור המהוות 10% מסך ההלוואות הניתנות במשק הישראלי.

מתי נוטלים הלוואות לעסקים?

מתי נוטלים הלוואות לחברות?

הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות למעט הלוואות בשוק אפור טובות "פעם אחת" להגדלת ההון החוזר של העסק, לרכישה של ציוד להתפתחות העסק, לקמפיין שיווק להגדלת המכירות, הלוואות גישור לתקופות שפל, הלוואות אסור שתתלקחנה למילוי תזרים המזומנים, לתשלומים לספקים, למניעת החזרת שיקים, ובכלל הלוואות שנלקחות במהירות או פתאום מעידות על ניהול קלוקל של העסק או החברה, מראה על חוסר תכנון נכון ובמקרו מראה על חוסר ניהול ושליטה בכלל.

בעלי עסקים וחברות חיים בתחושה כי העסקים שלהם חייבים לפעול "בכול מחיר" לא משנה אם יש או אין רווח חשבונאי, לא משנה מה יהיה העיקר שעסקם ימשיך ויתפקד מבלי לראות ולהפנים כי עסקים המתקיימים מהלוואות ומגלגול כספים בסופם להתרסק ולהביא את בעליהם לפשיטת רגל או חדלות פירעון.

עסק טוב הוא עסק אשר יש בו רווח חשבונאי המספיק לכלכל את העסק ועובדיו ולכסות גם את ההלוואות והמימון שנלקח כולל השארת רווח.

הדרכים להגיע לרמה זאת של עסקים הם אפשריים אך על מנת באמת להוביל את העסק הקיים שלך או מיזם ופתיחת עסק חדש תחום ניהול העסקים חייב להיות מקצועי גרידא.

נכון, אנו נמצאים באקלים עסקי מאד קשה, לרוב העסקים הניהול מוכתב ולא מכתיב ומכאן הסכנה הקיימת לעסק כאשר "העגלה מובילה את הסוס" עסק חייב להיות מוביל ולשם כך צריך יידע ומקצועיות ניהולית, רבים הם בעלי העסקים המגיעים לעסקם כמומחים בתחומם ומעטים בעלי העסקים אשר באמת מבינים ומפנימים כי ניהול עסקי חייב להיות התמחות בפני עצמה.

כותב את המאמר דורון עמית מומחה בתחום ניהול עסקי

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן