מתי נוטלים הלוואה לעסקים

מתי נוטלים הלוואות לעסקים

ישנם עסקים אשר נושא ההלוואות אצלם הוא דבר של מה בכך ובשגרה, כול הלוואה שמסתיימת מיד לוקחים הלוואה במקומה וגם הלוואות קיימות מחודשות חדשות לבקרים (כמובן על פי אובליגו הבנקאי או החוץ בנקאי) בעלי עסקים וחברות כבר לא שמים לב שההלוואות הפכו לחלק מההכנסות של העסק ולמעשה הרווחיות או הרווח החשבונאי אם בכלל מתערבב עם לקיחת ההלוואות מהבנק, מחברות כרטיסי האשראי, מאשראי חוץ בנקאי ו-10% או הלוואות בשוק אפור המהוות 10% מסך ההלוואות הניתנות במשק הישראלי.

מתי נוטלים הלוואות לעסקים?

מתי נוטלים הלוואות לחברות?

הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות למעט הלוואות בשוק אפור טובות "פעם אחת" להגדלת ההון החוזר של העסק, לרכישה של ציוד להתפתחות העסק, לקמפיין שיווק להגדלת המכירות, הלוואות גישור לתקופות שפל, הלוואות אסור שתתלקחנה למילוי תזרים המזומנים, לתשלומים לספקים, למניעת החזרת שיקים, ובכלל הלוואות שנלקחות במהירות או פתאום מעידות על ניהול קלוקל של העסק או החברה, מראה על חוסר תכנון נכון ובמקרו מראה על חוסר ניהול ושליטה בכלל.

בעלי עסקים וחברות חיים בתחושה כי העסקים שלהם חייבים לפעול "בכול מחיר" לא משנה אם יש או אין רווח חשבונאי, לא משנה מה יהיה העיקר שעסקם ימשיך ויתפקד מבלי לראות ולהפנים כי עסקים המתקיימים מהלוואות ומגלגול כספים בסופם להתרסק ולהביא את בעליהם לפשיטת רגל או חדלות פירעון.

עסק טוב הוא עסק אשר יש בו רווח חשבונאי המספיק לכלכל את העסק ועובדיו ולכסות גם את ההלוואות והמימון שנלקח כולל השארת רווח.

הדרכים להגיע לרמה זאת של עסקים הם אפשריים אך על מנת באמת להוביל את העסק הקיים שלך או מיזם ופתיחת עסק חדש תחום ניהול העסקים חייב להיות מקצועי גרידא.

נכון, אנו נמצאים באקלים עסקי מאד קשה, לרוב העסקים הניהול מוכתב ולא מכתיב ומכאן הסכנה הקיימת לעסק כאשר "העגלה מובילה את הסוס" עסק חייב להיות מוביל ולשם כך צריך יידע ומקצועיות ניהולית, רבים הם בעלי העסקים המגיעים לעסקם כמומחים בתחומם ומעטים בעלי העסקים אשר באמת מבינים ומפנימים כי ניהול עסקי חייב להיות התמחות בפני עצמה.

כותב את המאמר דורון עמית מומחה בתחום ניהול עסקי

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן