מתי כדאי לפתוח חברה?

מתי כדאי לפתוח חברה?

עצמאי, עוסק פטור, עוסק מורשה, או חברה בע"מ?

מה עדיף להתנהל כעצמאי בעסק או חברה בע"מ

ועם חברה? מה הסיכונים? מה הסיכויים? או איך צריך בכלל להתייחס לסוגיה זאת?

 שאלות אלה מעסיקות אלפי עוסקים ובעלי עסקים קטנים וגדולים כאחד. כאשר עצמאים שואלים את יועצי המס שלהם כיצד להתאגד? איך להתארגן? או מתי עצמאי יכול להפוך להיות חברה בע"מ, התשובות שהם מקבלים סותרות ולפעמים משתנות ללא כול קשר למצב העסק. גם כאשר יש קווים ברורים היכן נחצים הכדאיות להיות עצמאי או חברה, עדיין יועצי המס או משרדי הנהלת החשבונות המטפלים במאות לקוחות לא מסוגלים לתת את התשובה, ושכבר הם מסוגלים לתת את התשובה הלקוח שלהם עמוק באדמה קבור עם חבויות מס שהיו נחסכות לו רואה החשבון היה מציץ מדי פעם במהלך השנה בניירת המוגשת לפקידה. שהרי מה מעניין את רואה החשבון החומר השוטף של הלקוח, תפקידו לקבוע ולחתום על מאזן העסק ולהגיש את דו"ח השומה השנתית.

יותר ויותר עסקים שאני פוגש חדשות לבקרים, פשוט "לא יודעים" אמרו להם כי חברה זה "בלגן" זה פנקסנות כפולה (כאילו שהלקוח מבין מה זה פנקסנות כפולה?) אמרו להם כי זה יעלה להם יותר כסף הטיפול בחברה? אמרו להם ש"הם עדיין קטנים בכדי להיות חברה" והרי שרואה החשבון או יועץ המס קובע, זה מכריע אצל הלקוח. ללא כול קשר לכלום, ללא כול מחשבה מעמיקה על התפתחות העסק, ללא כול ראייה קצת קדימה לכוון העסק. ללא הסתכלות על מחזור העסק,  החלטת הרואה חשבון או יועץ המס "קטגורית" עבור הלקוח. הופ בום טרח סוף שנה מגיע ולמקדמות המס וביטוח הלאומי ששולם במהלך כול השנה שהעיב על תזרים המזומנים והלוואות נלקחו לכסות האת התזרים מודיע רואה החשבון או יועץ המס…צריך להוסיף עוד כסף לתשלום מס ההכנסה של השנה הקודמת. ואז פורסים צקים למס הכנסה ובנוסף לזה ממשיכים לשלם מקדמות אל הפעם יותר גבוהות. למה? כי העצמאי הרוויח יותר בשנה הקודמת. אז עכשיו מעלים לו את תשלום המקדמות, והוא "המסכן" ממשיך לקחת הלוואות, להיחנק בבנק, לחכות לתשלומים של הלקוחות אשראי. וכך עסקים מתרסקים ללא רחם ובטוחים כי הם אשמים.

זהו המצב אצל רוב העצמאים בישראל, חוסר יידע, חוסר זמן להבין את המטריה, וכניעה מוחלטת להחלטתו של יועץ המס או רואה החשבון.

חברי בעלי העסקים, קומו והתעוררו, תתאפסו על עצמכם, יועץ מס ורואה חשבון הוא לא יועץ עסקי, הוא עסוק במספרים, פוגש את הלקוח פעם בשנה לחתימה על הדוח השנתי ולקבלת התשלום בגינו, ריבון העולמים למה צריך להגיד לכם שאתם "צאן מובל לטבח" למה אתם לא מתעשתים על עצמכם, אתם מבינים כמה קל היה לכם הרבה יותר אם הייתם בודקים, אם הייתם מתייעצים עם יועצים עסקיים, אתם קולטים בכלל שאתם שוגים?

יוצא לצוות שמאחורי לטפל בהרבה עסקים, וכול פעם הכאב של ה"טפשות" הנובעת מחוסר יידע והסתמכות דברי "האפיפיור" הרואה חשבון או יועץ המס מקוממת אותי, כי מצד אחד אני רואה איך עסקים נחנקים, ומהצד השני רושמים צקים שמנים למוסדות כאילו הרוויחו מיליארדים של שקלים.

חשוב שתפנימו, הקמת חברה לעסק שמרוויח בחודש סכום מסוים היא חובה לעסק, חברה היא אישות משפטית נפרדת לחלוטין, היא גם עושה לכם סדר בעסק ואתם לא מערבבים את החשבונות הפרטיים שלכם עם ההוצאות והכניסות של העסק, חברות משלמות מס הכנסה נמוך יותר ממה שמשלם עצמאי, (נכון, כמשכורת שיעור המס זהה בין עצמאי לשכיר) אבל לחברה יש יתרונות מס הרבה יותר נוחות מאשר לעצמאי, זכרו מס הכנסה בצדק רוצה כמה שיותר כסף, אך מס הכנסה בהחלט לא רוצה שבגלל שיקול מחוסר ידע או מהסתמכות על גורם שרואה את המספרים שלכם פעם בשנה העסק שלכם יקרוס והוא לא יראה אגורה.

הייסוד של העסק הוא בניהולו, בדרך ניהולו, ובמסגרת ניהולו, אם לא תתנהלו נכון, עסקים או כספים תמשיכו לשלם ל"כככווולללםם" חוץ מכם עצמכם!

המאמר הוא לא גורף ויש חלק קטן של יועצי המס ורואי החשבון שכן כנים עם לקוחותיהם. השאלה היכן צריך לחפש אותם!

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן