מקדמי האתרים לא ירצו שתקראו את המאמר

מקדמי האתרים לא ירצו שתקראו את המאמר

ליבי עם בעלי העסקים

לפני הרבה שנים נפלו עלינו אנשי המכירות הממולחים של חברת דפי זהב (כאשר הצהוב היה להיט) ומכרו לנו שטחי פרסום בספר הצהוב! "מאחר וכול איש עסקים או בעל עסק ידע שאם הוא לא שם אין עסק" דפי זהב הבינו זאת גבו מחיר אסטרונומי על פרסום, חילקו קטגוריות לפלחים קטנים בכדי שנשלם על פרסום באותו ספר מספר פעמים, לא הספיק להם ואז הוציאו עוד ספרים, לקיבוצים, למושבים, לוועדי עובדים, לעיירות הקטנות, לישובים הרחוקים…והכול בכדי שיוכלו לחלוב מאתנו כמה שיותר. מודל עסקי מצליח שמי שיודע רואה היכן נמצאת היום דפי זהב כתאגיד ענק. 

ואז הגיע עולם האינטרנט, ועסקים התחילו להקים אתרים, בד בבד עם עלייתו של מנוע החיפוש אשר החליף במהרה את הצורך במדריך הצהוב, דבר שגרם להפסדים עצומים לדפי זהב וכתוכנית עסקית חלופית, לאחר התאוששות מהבום האינטרנטי והמהפכה של גוגל התחילו למכור פורמט של אתר מקודם במנוע החיפוש של "זאפ" דפי זהב, כאשר כול הקטגוריה מקודמת כקטגוריה במנוע החיפוש "גוגל" (כמובן שזה לא המקום בו אספר לכם איך קידמה דפי זהב את הקטגוריה במנוע החיפוש של גוגל) בישראל עדיין השיטה עובדת אך בחלק מארצות העולם השיטה נעלמה ואיתה נעלמו כול החברות הגדולות שקידמו אתרים כדוגמת זאפ דפי זהב. זה נכון גם לגבי כול אותם מקדמי אתרים הגובים כספים יקרים מלקוחות ועסקים תוך הבטחה שהאתר שלהם במספר מילות מפתח יקודמו למקום הראשון או לדף הראשון (חשבו כאשר יש רק 10 כתובות בדף הראשון איך מקדם אתרים יכול להבטיח הבטחות כאלה) אבל עזבו את ההבטחות, בואו נתרכז בדברים שמקדמי האתרים לא מספרים איך הם מקדמים אתרים: את ה"איך" שהם מקדמים אתרים, מנוע החיפוש של גוגל לא אוהב כלל, מאחר והקידום הוא מניפולטיבי, משתמש בטכניקות של קישורים חיצוניים ולוויינים, בדיוק הפוך מהחוויה שגוגל מעונינת להעניק למשתמשים במנוע החיפוש שלה. ולכן בשנים האחרונות הוציא גוגל עדכונים משמעותיים הזורקים אחורה אתרים אשר קודמו בשיטה אורגנית אך בפרעות טכנולוגית, אתרים בעלי עמוד אחד הופיעו במקום הראשון רק בגלל שהיו לו 10000 קישורים מכול מיני מקומות, ואילו אתרים עם תוכן, עם מענה מהיר לשאילתה של המקליק נהדפו אחורה כי היו איכותיים אך בלי קישורים דמיוניים.

 כמו שדפי זהב ניצלו "אז" את מצוקת הלקוח והכריחו אותו להוציא כמה שיותר כסף עבור פרסום, כך מקדמי האתרים היום מודעים לרצון של העסקים להיות מקודמים ומבטיחים הרים וגבהות תוך שהם מסתמכים על מערכת קישורים שהם יודעים כי גוגל עומדת למיין את האתרים לא על סמך קישורים אלה על סמך איכות.

עסקים חייבים להפנים, קידום אתר לרמה של מיקום ראשון בקטגוריה זו השקעה אדירה, שאך מקדם אתרים לא יכול לבצע אותה עם הבטחה לאורך זמן, מה שכן מומלץ מאד על ידי הוא במקום הקידום האורגני שלא נותן בטחון להעזר בשירותיה הנהדרים של גוגל עם שיטת הפרסום AD WORDS המתוחכמת והחכמה אשר לצערי מקדמי האתרים גם כאן גוזרים קופון לא קטן על הידע שלהם בתחום עולם הפרסום של גוגל שהוא כול כך טוב וקל.

 אני והצוות שלי מכניסים לתוכנית השיווקית והעסקית של לקוחותינו את נושא הפרסום בגוגל ללא עמלות וללא שפיכת כספים מיותרים כי אנו יודעים עד כמה קל בנתה גוגל את מערכת הפרסום שלה ואין שום מניעה להעניק זאת ללקוח או למי שנעזר בשרותינו.

לדעתי, עוד קטגוריה תעלם מעולם העסקים הבינלאומי והוא מקדמי אתרים אורגניים.

לדעתי עדיין יש חברות קידום אתרים שיודעים את הדרישות של גוגל ולא מוליכות אותו שלל ורוקמים לו חלומות, קראו אתר טוב בקישור.

, החברות בישראל

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן