מצא את ההבדל בין ייעוץ עסקי לליווי עסקי

מצא את ההבדל בין ייעוץ עסקי לליווי עסקי

אתה מקבל לקוח שמבין כי בכדי להקים את העסק שלו הוא חייב "ייעוץ עסקי" אתה והוא מבינים כי הלקוח צריך ייעוץ עסקי ומהר מאד מגיעים למסקנה אחת ברורה כי "הלקוח" חייב "ליווי עסקי" ולא עצות כאלה ואחרות שיהיו לו טובות לשבוע שבועיים חודש חודשיים.

ייעוץ עסקי הוא לא מתן עצות, אין מדיניות, או סוג פעילות אחד אשר אפשר לאבחן בעסקים, עסקים הם דבר דינמי, עסקים משתנים מיום ליום, ומה שתכנתה היום כבר לא מתאים למחר, ולכן ההבדל התהומי בין ייעוץ עסקי לבין ליווי עסקי הוא משמעותי וקריטי להמשכו של העסק לאורך זמן או למכירתו ועשייתexit ברווחיות רבה.

ממקום מושבי לאחר עשרות שנים בתחום העסקים בישראל, למדתי כי טעויות של אחרים מלמדות אותי ונותנות לי DRIVE להתעקש עם יזמים, כאלה שרוצים לפתוח מיזמים, אנשים עם חלום אמתי להצליח, אנשים שלא יוכלו לספוג קריסות ונפילות או כישלונות (למרות שעסקים זה סיכון סיכוי ואין רק הצלחות אבל לכול הפחות עם ליווי מתאים הם הרבה יותר פחותות ובלתי משפיעות)

ואכן, היו יזמים חדשים או יזמים קיימים בעלי עסקים משופשפים וכאלה שזאת רק תחילת דרכם שהסתפקו בייעוץ הראשוני, בליווי עד פתיחת המיזם או הפרויקט, ולאחר מכן נטשו "הם הבינו שמרגע זה שהמיזם באוויר, ההרצה שלו, ההצלחה שלו ומה שלמדו מהייעוץ שקיבלו או מאחד הקורסים שלקחו בשיטת ה"אינסטנט" יבטיחו את תפקודם המלא ועסקם יעמוד להם לשרתם. אם ניקח לדוגמא שוב, את נושא לימוד הנהיגה של חברה צעירים נראה כי 1-עליהם לעבור תאוריה- 2 עליהם לעבור שיעורים מעשיים, 3- עליהם לעבור טסט – 4 הם מחויבים לנסוע עם בוגר עם שנות וותק בנהיגה למעלה מחצי שנה.

כך הוא הדבר בעסקים, הנתונים מראים ששרידותו של עסק מתבצעת או נקבעת בשנה הראשונה והשנייה לעיסוקו, ובאמת לא משנה מה הוא העסק, זמן ההמראה של עסק אינו יכול להיעשות ע"י מי שלא מוכשר בכך ולכן במשך שנתיים ימים קורסים רק בישראל למעלה מ-100 אלף עסקים המשאירים אחריהם חללים רבים כולל את עצמם. לא חברי, אין כאן ניסיון לקדם את מקצוע ופעילות היועץ העסקי, יש כאן תובנה ברורה כמו חלקים אחרים בחיים היומיומיים שלנו שאנו חייבים ללמוד מהם ולעשות את הקשר הנכון בין עשייה כזאת או עשייה בפיקוח ובמקצועיות.

תודו! עסק זה לא משימה קלה

לא פעם הוכחתי ללקוחות אשר זנחו בזמן ההמראה ולא הגיעו לשום מקום ויותר גרוע מכך נכשלו ונאלצו לשלם כספים מיותרים על הטעויות שנעשו כי ההוצאה בגין עלותו של יועץ עסקי "טוב" "מלווה" "מנוסה" "עם הרבה שעות טיסה" (לא-לא הייתי טייס בצבא) באה ברווח ובחסכון שיועץ כזה יכול בליווי ובניהול המיזם ביחד אתכם לחסוך ואף ללכת קדימה ולקדם אתכם הלכה למעשה, כי כאשר אתם תהיו מרוכזים במיזם החדש או העסק שלכם, ראשכם לא יהיה פנוי להסתכל קדימה והרי אנו מכירים את הפתגם המרושע "כסף מביא כסף" וחוסר כסף מביא עוד יותר לחוסר כסף".

אני מאמין כי יזם חדש אשר מקים פעם ראשונה בחייו עסק חדש, או מיזם שחלם עליו זמן רב, או שהיה שכיר ורוצה לצאת לעצמאות רצונו היא ללכת קדימה בשביל העסקים ולהצליח במיזם מיזמים אשר יקדמו אותו ואת משפחתו קדימה, לעזוב ליווי עסקי באמצע התהליך כמוהו כאלוף ספורטיבי המחליט לפטר את מאמנו חודשיים לפני תחרות האולימפיאדה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן