מפוטרים אחרי גיל 40

ואני קורא לך!!!
אני מאמין כי רבים צפו בתוכנית של מיקי חימוביץ בערוץ השני יום ה 12 לחודש דצמבר בערב מושלג קר וגשום, קשה, קשה היה שלא להזיל דמעה מהמצב בו נקלאים יותר ויותר אנשים מהמעמד הביניים אשר בגיל 40 מוצאים את עצמם מפוטרים וללא כול יכולת להתקבל במקומות עבודה כי הם "זקנים" כן.

למעשה נתוני לשכת התעסוקה מדברים על מובטלים החותמים בלשכות התעסוקה אבל הם לא מדברות על אלה שכבר מזמן סיימו לחתום בשירות התעסוקה ומבחינת הרשויות הם נחשבים "אויר" במידה ונתוני התעסוקה המתפרסמים היו נכונים אזי המובטלים בישראל מספרם היה כפול.

כ יועץ עסקי מדינה היא בראש ובראשונה דאגה לאזרחיה, זו מבחינתי מדינה, פעם היו מדינות ונסיכויות וממלכות אשר העם תפקידו היה לשרת את המדינה מנהיגיה שריה ופעא המעמדות היה נורא והיום, היום מדינה חייבת לדאוג לאזרחיה כמו שאנו יכולים לראות במדינות מערביות שונות כמו צרפת וארצות סקנדינביה. שם אדם בן 40 הוא לא "פסה" הוא עדיין נחשב כוח עבודה איכותי.

בחזרה לארץ אנו למדים כי מעמד הביניים אנשי הייטק הנכסף ובכלל עובדים העוברים את גיל ה-40 מאבדים את עבודתם, כבודם, למען צעירים הנפלטים מהמכללות או מ-8200 ומיושמים בחברות כאלה ואחרות.

נכון, יש את עובדי המדינה המוגנים, עובדי הרשויות המוגנים, שלוחות הרשויות מכבי אש מועצות דתיות וכול אלה המתפרנסים מהציבור שם ה"וותק" הוא המילה השולטת וועד העובדים החזק לא נותן לפטר אפילו עובד אחד, אבל לא כולם עובדי מדינה לא כולם עובדי הרשות ולא כול השכירים ברי מזל כמותם

כמי שנותן ייעוץ עסקי   תמיד קראתי לאנשים עם ראש על הכתפיים לפתוח או לחשוב על מיזם משלהם על מנת שיוכל לשמר אותם בתוך תחום התעסוקה גם אחרי גיל ה-40, כן אני יודע, לא כולם בנויים להיות עצמאים ולקחת על עצמם דאגות של עסק, שכר לא יציב, תעסוקה לא מלאה, אבל כול אלה בטלים כאשר אתה מודע לזה שבשוק העבודה החופשי בגיל 40 אתה נחשב ל"קשיש" "מיותר".

הצעות לפתיחת עסק 

אני מבין את החשש הזה להיות עצמאי, אני מכיר את הלבטים הקשים העוברים על אנשים בכדי לנסות להיות עצמאים, אני מכיר את ההשתוקקות הזאת לכול מיני קורסים מהירים באיך להיות בעלי עסקים וכ"ד, כול זה אני מכיר יודע והחלק האחרון במשפט אני אפילו דוחה, אני מכיר את הלבטים של האישה שחרדה מאד לגורל משפחתה, לסיכון שאולי היא לוקחת על עצמה, אבל אני גם רוצה להעיר שהסיכון הוא יותר גדול שבגיל 40 או 40+ אנשים פרודוקטיבים יצירתיים בעלי מעמד סוציו אקונומי לכאורה גבוהה עלולים להגיע.

להיות עצמאי או להקים מיזם אין בו מן הפחד כי המיזם יקרוס, ההפך, בבניה נכונה מיזם יכול להצליח ולהוביל את בעליו לבטחון פיננסי ולא לתלות פיננסית, למנהיגות, להגשמת שאיפות "בקטן" לא רחוק מהשכר המובטח בתור שכיר עד גיל 40 אבל עם יתרון ברור שמכאן יש רק להתפתח ולא ללכת אחורה או לסיים את פרק התעסוקה בחיים בגיל 40 ומכאן להיות שומר באחד הקניונים.

אנשי הייטק, אנשים העובדים בגופים פרטיים עשו היום את השיקול הנכון לפני שתגלו כי הזמן עבר לו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן