מפוטרים אחרי גיל 40

ואני קורא לך!!!
אני מאמין כי רבים צפו בתוכנית של מיקי חימוביץ בערוץ השני יום ה 12 לחודש דצמבר בערב מושלג קר וגשום, קשה, קשה היה שלא להזיל דמעה מהמצב בו נקלאים יותר ויותר אנשים מהמעמד הביניים אשר בגיל 40 מוצאים את עצמם מפוטרים וללא כול יכולת להתקבל במקומות עבודה כי הם "זקנים" כן.

למעשה נתוני לשכת התעסוקה מדברים על מובטלים החותמים בלשכות התעסוקה אבל הם לא מדברות על אלה שכבר מזמן סיימו לחתום בשירות התעסוקה ומבחינת הרשויות הם נחשבים "אויר" במידה ונתוני התעסוקה המתפרסמים היו נכונים אזי המובטלים בישראל מספרם היה כפול.

כ יועץ עסקי מדינה היא בראש ובראשונה דאגה לאזרחיה, זו מבחינתי מדינה, פעם היו מדינות ונסיכויות וממלכות אשר העם תפקידו היה לשרת את המדינה מנהיגיה שריה ופעא המעמדות היה נורא והיום, היום מדינה חייבת לדאוג לאזרחיה כמו שאנו יכולים לראות במדינות מערביות שונות כמו צרפת וארצות סקנדינביה. שם אדם בן 40 הוא לא "פסה" הוא עדיין נחשב כוח עבודה איכותי.

בחזרה לארץ אנו למדים כי מעמד הביניים אנשי הייטק הנכסף ובכלל עובדים העוברים את גיל ה-40 מאבדים את עבודתם, כבודם, למען צעירים הנפלטים מהמכללות או מ-8200 ומיושמים בחברות כאלה ואחרות.

נכון, יש את עובדי המדינה המוגנים, עובדי הרשויות המוגנים, שלוחות הרשויות מכבי אש מועצות דתיות וכול אלה המתפרנסים מהציבור שם ה"וותק" הוא המילה השולטת וועד העובדים החזק לא נותן לפטר אפילו עובד אחד, אבל לא כולם עובדי מדינה לא כולם עובדי הרשות ולא כול השכירים ברי מזל כמותם

כמי שנותן ייעוץ עסקי   תמיד קראתי לאנשים עם ראש על הכתפיים לפתוח או לחשוב על מיזם משלהם על מנת שיוכל לשמר אותם בתוך תחום התעסוקה גם אחרי גיל ה-40, כן אני יודע, לא כולם בנויים להיות עצמאים ולקחת על עצמם דאגות של עסק, שכר לא יציב, תעסוקה לא מלאה, אבל כול אלה בטלים כאשר אתה מודע לזה שבשוק העבודה החופשי בגיל 40 אתה נחשב ל"קשיש" "מיותר".

הצעות לפתיחת עסק 

אני מבין את החשש הזה להיות עצמאי, אני מכיר את הלבטים הקשים העוברים על אנשים בכדי לנסות להיות עצמאים, אני מכיר את ההשתוקקות הזאת לכול מיני קורסים מהירים באיך להיות בעלי עסקים וכ"ד, כול זה אני מכיר יודע והחלק האחרון במשפט אני אפילו דוחה, אני מכיר את הלבטים של האישה שחרדה מאד לגורל משפחתה, לסיכון שאולי היא לוקחת על עצמה, אבל אני גם רוצה להעיר שהסיכון הוא יותר גדול שבגיל 40 או 40+ אנשים פרודוקטיבים יצירתיים בעלי מעמד סוציו אקונומי לכאורה גבוהה עלולים להגיע.

להיות עצמאי או להקים מיזם אין בו מן הפחד כי המיזם יקרוס, ההפך, בבניה נכונה מיזם יכול להצליח ולהוביל את בעליו לבטחון פיננסי ולא לתלות פיננסית, למנהיגות, להגשמת שאיפות "בקטן" לא רחוק מהשכר המובטח בתור שכיר עד גיל 40 אבל עם יתרון ברור שמכאן יש רק להתפתח ולא ללכת אחורה או לסיים את פרק התעסוקה בחיים בגיל 40 ומכאן להיות שומר באחד הקניונים.

אנשי הייטק, אנשים העובדים בגופים פרטיים עשו היום את השיקול הנכון לפני שתגלו כי הזמן עבר לו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן