מעבדות לחרות בעסק

מעבדות לחרות בעסק

יציאת מצריים בעולם העסקי ובעסקים

זה הזמן להפוך עבדות לחירות כול אחד בעסק שלו.

 ישנם עסקים אשר ההישרדות קרי העבדות להם היא מנת חלקם של בעלי העסק או החברה והעובדים בה.

בגלל התקדמות הטכנולוגיה, מחירי הציוד והכלים שהולכים ופוחתים, בגלל סף כניסה נמוך לעסקים מסוגים שונים, בגלל אפשרויות מימון (ליסינג) בגלל חוסר הכשרה אקדמאית, עקב התמקצעות בתחום מסוים בתור שכירים ומעבר לעצמאות, ישנם עסקים אשר קיומם הוא קיום הישרדותי. עסקים התלויים על חוטים דקים ועלולים להיקרע עם כול תזוזה כזאת ואחרת. עסקים אלה הם הראשונים במצעד קריסת העסקים שאנחנו מכירים ומספרה בערך 5000 בחודש.

כפי שכבר כתבתי, התמחות בתחום העיסוק לא מחייבת התמתחות בתחום הניהול, השיווק, והמכירות של העסק או החברה באשר היא ומקצועיותה. עסקים כאלה ימשיכו וידשדשו בביצה הבוצית וזאת רק בכדי לשרוד, הם יאחזו בכול עלה של שיח או עץ על מנת שלא ליפול לתוך הבור, הם יצדיקו את פעילותם ויאמרו "יהיה בסדר"  "חלש אצל כולם" "התקופה לא טובה נעבור את זה" וימשיכו לפרסם בעיתון המקומי את אותה מודעה, או ימשיכו באותו תהליך של מכירות, או ימשיכו וילוו כספים בכול הזדמנות אשר תהייה להם והכול בכדי לשרוד. יש כאלה אפילו שימשיכו לשלם מקדמות למס הכנסה למרות שהם שורדים, לא מרוויחים, ומתנדנדים בנדנה של פעם למטה ושוב פעם למטה.

קשה לאבד עסקים, להיכנע זה לא הטבע של הישראלי, הישראלי הוא איש מלחמה, הוא מכיר את הלחימה, הוא היה בצבא, הוא משרת במילואים הוא חוזה פיגועים הוא לוחם מן הלוחמים הטובים בעולם, ורוח לחימה זה לא נותן לו להרים ידיים מצד אחד אך מצד שני לא מאפשר לו לזעוק לעזרה. "מה אני" "אני לא יודע לנהל" " מישהו יכול ללמד אותי בעסק שלי" "מישהו יודע יותר טוב ממני" "מה אני יגלה למישהו את הסודות שלי" "אני יראה לו את חשבון הבנק שלי" ועוד מיליון סיבות המגיעות מכוון האגו. רק דבר אחד לא לוקח הלוחם שלנו בחשבון שבמוקדם או במאוחר הוא יקרוס.

אפשר גם אחרת, יכול מאד להיות שבעסק שלך יש בעיה של ניהול, חשיבה לא נכונה, תשלומים לא נכונים, כוח אדם לא מנוצל, תשלומים לא רצויים, פרסום לא נכון, שיווק מוטעה, תמחור על פי מחיר שוק ולא על פי עלות אמת של העסק (לא שמחיר לא חשוב אך התייעלות בעסק יכולה להשפיע ולהשאיר מחיר תחרותי. (אם העסק מאוזן חשבונאית אך על גבו הוצאות והלוואות לא קשורות כול מחיר שתיקחו לא ישלם את ההוצאות) ועוד הרבה פרמטרים המופיעים בחשבונות הבנק מדי יום יום וחותכים ממשקלו החיובי.

כן, אני אינטרסנט, אני יועץ עסקי, נותן ייעוץ עסקי אבל עושה ליווי עסקי. ואני עם הניסיון שלי מסתכל העל העסק שלך…מבחוץ, רואה דברים שאתה לא, מחליט החלטות שלך קשה לקבל, והמטרה היחידה שלי היא יישור והזנקת העסק שלך. כי אני מקצוען בניהול, בשיווק, בבידול, במכירות, בקיצורי דרך ניהוליים ועוד הרבה. ואילו אתה מקצוען בתחום ההתמחות שלך. חיבור בין השניים שווה לך יותר משותף או עובד או חבר כזה ואחר.

בחג החירות יוצאים לחירות, יוצאים מחושך לאור ומעבדות לחירות. חג שמח 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן