מנהלים נמצאים במתח נפשי חזק, למה?

מנהלים נמצאים במתח נפשי חזק, למה?

 יש ימים שאתה כאיש עסקים או כמנהל עסק או חברה נמצא בסיטואציה בלתי הגיונית, בלתי נאותה וכזאת שמוציאה אותך מדעתך.

אתה חשוף לכול כך הרבה התרחשויות בתחום העיסוק שלך, מתחרה חדש, הורדת מחירים בסקטור, הגבלות של הרגולטור, התנהלות של עובדים, התפטרות עובדים חיוניים, תשלומים בלתי צפויים, ביטול הזמנות מלקוחות, לקוחות עם תלונות, ביקורת פתאומית של מס הכנסה, פקחי משרד המסחר והתעשייה או הפקחים של העיריה שמודיעים לך כי אתה צריך לשלם על אותו ROL-UP שהצמדתה לחנותך בכדי לבלוט ולהכניס יותר לקוחות לפרנסתך. כול יום מוליד מחדש בעיות והתרחשויות ואם לא די בזה ראשך טרוד האם תצליח לגבות כספים שמגיעים לך, או האם הבנק לא יאיים עליך בהחזרה של ממסר, ואתה מסתכל בשעון ומחכה לרגע שהבנק יסגור את שעריו ולא והאיום של הטלפון מהבנק יוסר. אבל זה לא קורה עם הבנק צריך להתקשר הוא מתקשר ולא משנה מהם שעות פתיחת או סגירת סניף הבנק שלך.

יש ימים שאתה קם בבוקר ואומר, ואוו, היום אין לי בעיות צפויות, סגרתי את כול הפינות, אני ירים טלפון לחבר ונצא לארוחת צהריים ביחד, ככה להעביר קצת איזה צהריים של כיף, אבל שאתה מגיע למשרד, או שאתה מתחיל את הטלפונים כבר במכונית בדרך למשרד אתה מבין שהעובדים שלך ילכו לארוחת הצהריים כפי שהם עושים יום יום ואילו אתה תישאר לאכול איזה עוגייה או פרי שנשאר במקרר של   המשרד.

כן זהו חייהם של מרבית בעלי העסקים, מנהלי החברות, בעלים של חברות (לא אלה שנסחרות בבורסה וצריכים לתת הסברים לציבור או למועצת המנהלים) כן לאותם בעלי עסקים שיום יום עסוקים בהישרדות ובצורך לקיים משפחות רבות כולל אלה של עצמו. וזה לא קל במציאות של היום, ולצערי זה הולך להיות עוד יותר קשה, בפרט בסקטור הפרטי, הסקטור שבו מרוכזים העסקים הקטנים והבינוניים, החברות ובעלי המקצוע והשירותים שאנו פוגשים יום יום, יכולת ההישרדות הולכת ונשחקת כאשר נוצרים כול כך הרבה בעיות ותנודות כפי שקורה במסחר היומי כאן אצלינו בארץ ישראל.

איש עסקים או בעל עסקים צריך להיות דומה ל"בלרינה" המהלכת על קצות האצבעות וכמו הסרטון של פרנק סינטרה ההולך ושר עם המטרייה בין טיפות הגשם שלא יירטב.

זאת היא המציאות הישראלית, ולמרות זאת, ובגלל זה עדיין אין ברירה ואסור להיות נואש, פשוט צריך להתרגל למציאות המשתנה עלינו חדשות לבקרים, צריכים להתאים את עצמנו למסחר, לסיטואציה, לרגולטור, לפקחים, לבנקים, ללקוחות, לעובדים, ולהיות חזקים, יותר נכון חייבים להיות חזקים, לא לפעול עם אגו נפוח, לא להילחם בקירות של בטון, אלה להתנהל בחוכמה ובקור רוח, חוכמה וקור רוח שתוביל אתכם בעלי העסקים והחברות בישראל להקלה על מערכת העצבים והבריאות האישית שלכם, תזכרו שלכול דבר יש פתרון, כול סיטואציה יכולה לקבל פתרון ומעקף, העניין הוא להשתחרר מעקבות ולדעת לקבל על עצמך מרות שונה, מרות אחרת, לדעת לא להנציח את הרע, את המקריות, לא לשחות עם זרם הרע אלה להילחם מול הזרם. כן, פעם אמרתי שצריך לזרום עם הזרם. היום אני יודע שבכדי לשרוד להצליח ולשגשג צריך ללכת כנגד הזרם. כי יש הרבה יותר מה להפסיד מאשר להרוויח.

ומי שאין לו את זה עדיף שייקח לצידו מישהו שיעזור לו ללמוד את השחייה מול הזרם הסוחף. כי הוא באמת סוחף

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן