מנהלים נמצאים במתח נפשי חזק, למה?

מנהלים נמצאים במתח נפשי חזק, למה?

 יש ימים שאתה כאיש עסקים או כמנהל עסק או חברה נמצא בסיטואציה בלתי הגיונית, בלתי נאותה וכזאת שמוציאה אותך מדעתך.

אתה חשוף לכול כך הרבה התרחשויות בתחום העיסוק שלך, מתחרה חדש, הורדת מחירים בסקטור, הגבלות של הרגולטור, התנהלות של עובדים, התפטרות עובדים חיוניים, תשלומים בלתי צפויים, ביטול הזמנות מלקוחות, לקוחות עם תלונות, ביקורת פתאומית של מס הכנסה, פקחי משרד המסחר והתעשייה או הפקחים של העיריה שמודיעים לך כי אתה צריך לשלם על אותו ROL-UP שהצמדתה לחנותך בכדי לבלוט ולהכניס יותר לקוחות לפרנסתך. כול יום מוליד מחדש בעיות והתרחשויות ואם לא די בזה ראשך טרוד האם תצליח לגבות כספים שמגיעים לך, או האם הבנק לא יאיים עליך בהחזרה של ממסר, ואתה מסתכל בשעון ומחכה לרגע שהבנק יסגור את שעריו ולא והאיום של הטלפון מהבנק יוסר. אבל זה לא קורה עם הבנק צריך להתקשר הוא מתקשר ולא משנה מהם שעות פתיחת או סגירת סניף הבנק שלך.

יש ימים שאתה קם בבוקר ואומר, ואוו, היום אין לי בעיות צפויות, סגרתי את כול הפינות, אני ירים טלפון לחבר ונצא לארוחת צהריים ביחד, ככה להעביר קצת איזה צהריים של כיף, אבל שאתה מגיע למשרד, או שאתה מתחיל את הטלפונים כבר במכונית בדרך למשרד אתה מבין שהעובדים שלך ילכו לארוחת הצהריים כפי שהם עושים יום יום ואילו אתה תישאר לאכול איזה עוגייה או פרי שנשאר במקרר של   המשרד.

כן זהו חייהם של מרבית בעלי העסקים, מנהלי החברות, בעלים של חברות (לא אלה שנסחרות בבורסה וצריכים לתת הסברים לציבור או למועצת המנהלים) כן לאותם בעלי עסקים שיום יום עסוקים בהישרדות ובצורך לקיים משפחות רבות כולל אלה של עצמו. וזה לא קל במציאות של היום, ולצערי זה הולך להיות עוד יותר קשה, בפרט בסקטור הפרטי, הסקטור שבו מרוכזים העסקים הקטנים והבינוניים, החברות ובעלי המקצוע והשירותים שאנו פוגשים יום יום, יכולת ההישרדות הולכת ונשחקת כאשר נוצרים כול כך הרבה בעיות ותנודות כפי שקורה במסחר היומי כאן אצלינו בארץ ישראל.

איש עסקים או בעל עסקים צריך להיות דומה ל"בלרינה" המהלכת על קצות האצבעות וכמו הסרטון של פרנק סינטרה ההולך ושר עם המטרייה בין טיפות הגשם שלא יירטב.

זאת היא המציאות הישראלית, ולמרות זאת, ובגלל זה עדיין אין ברירה ואסור להיות נואש, פשוט צריך להתרגל למציאות המשתנה עלינו חדשות לבקרים, צריכים להתאים את עצמנו למסחר, לסיטואציה, לרגולטור, לפקחים, לבנקים, ללקוחות, לעובדים, ולהיות חזקים, יותר נכון חייבים להיות חזקים, לא לפעול עם אגו נפוח, לא להילחם בקירות של בטון, אלה להתנהל בחוכמה ובקור רוח, חוכמה וקור רוח שתוביל אתכם בעלי העסקים והחברות בישראל להקלה על מערכת העצבים והבריאות האישית שלכם, תזכרו שלכול דבר יש פתרון, כול סיטואציה יכולה לקבל פתרון ומעקף, העניין הוא להשתחרר מעקבות ולדעת לקבל על עצמך מרות שונה, מרות אחרת, לדעת לא להנציח את הרע, את המקריות, לא לשחות עם זרם הרע אלה להילחם מול הזרם. כן, פעם אמרתי שצריך לזרום עם הזרם. היום אני יודע שבכדי לשרוד להצליח ולשגשג צריך ללכת כנגד הזרם. כי יש הרבה יותר מה להפסיד מאשר להרוויח.

ומי שאין לו את זה עדיף שייקח לצידו מישהו שיעזור לו ללמוד את השחייה מול הזרם הסוחף. כי הוא באמת סוחף

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן