מי עושה כסף גדול

איך עושים כסף גדול.

כן, יש אפשרות לעשות כסף גדול אבל רק ייחודי סגולה הם אלה אשר יכולים לעשות כסף גדול.

לא, על תשמחו כל כך מהר, לא כולם יכולים, לא לכולם יש את החומרים מהם אנשים עושים כסף גדול.

אני גם לא מדבר על כסף גדול בתחום ההיי טק ששם סף הכניסה לעשות כסף גדול הוא שונה משאר התחומים בהם ניתן לעשות זאת.

אז על מה כן אני מדבר?

בשנים האחרונות ככל שהתקשורת מתפתחת וממציאה לנו עוד כתבות תחקיר, כתבות חשיפה, אנו לומדים יותר כי "הקשרים" הם המתכון הבטח לעשיית כספים גדולים ע"י אנשים, אני בטוח כי רבים מהקוראים שלי מכירים את השיטה הזאת אבל הפעולות האחרונות ממקרה אולמרט ועד מקרה מרים פיירברג דרך השר לשעבר בן אליעזר ז"ל, ראש הממשלה וכל הכבודה ממחישים לנו ב"רש גלי שכספים גדולים נעשים אך ורק ע"י קשרים, שמור לי ואשמור לך וזה ממש לא חייב שיהיו מקרים פליליים.

אם יש לך קשרים טובים הקודקודיים שיושבים למעלה במשרדים הנכונים, אם אתה חבר מפלגה המביא קולות לשר או לראש הממשלה, אם אתה קרוב לאיזו צלחת בשלטון המקומי או במשרדי הממשלה לסוגיהם, מיניהם, שלוחותיהם, סניפיהם, או פקידותיים אזי אתה יכול להתאשר ובמהרה.

אנחנו האנשים הפשוטים האזרחים המנהלים עסקים עושים הכל על מנת להצליח בעסקינו למרות הקשיים הבלתי רגילים הפוקדים אותנו, תארו לכם מצב שאיש עסקים המנהל עסק קטן היה מחובר למנהל בנק בדרגה גבוהה והיה נהנה ממימון יחסי של 4 מיליארד שקל כפי שניתן לאדם אחד קרוב לצמרת "אליעזר פישמן" או למר דנקנר (ואלה דוגמאות קטנות מתוך המון מקרים)

התקשורת חושפת לנו מידע שהוא מהממם אותנו, פלוני אלמוני המצליח הגדול והעשיר מכל מסתבר שהוא הבן של! האח של! הגרוש של! אחיו של הטייקון של וככה שרשרת של אנשים נהנים.

האמת, מה זה שונה מהמשטרים ההיסטוריים כמו הקיסרות הרומית או מכלל המנהיגים בעולם ראו את ארדואן ובניו מתורכיה ודומיהם כי כל הקרוב לצלחת עשיר מופלג הוא ומורם מעם.

להיות "עשיר" מעשיית עסקים כפי שרוב העם מנהל בעסקיהם זה די קשה וזאת בגלל הדרכים העקלקלות והמפותלות שעסק צריך לעבור בפרט בעולם כלכלי עכשווי כפי שאנו נמצאים היום, אם העסק לא שייך לקטגוריה של אותם 70% עסקים שקורסים אז הוא מקסימום ישרוד ויביא ברכה לעובדיו ובעליו וזאת במידה וניהל את עסקו נכון בצורה מקצועית.. (זה מזכיר את האמירה שמעבודת כפיים לא עושים כסף גדול)

אנחנו עכשיו דור חדש, דור יותר צעיר, דור שצריך להילחם על מיקומו בחברה, דור שרוצה לפרוץ קדימה, אני הייתי מתקן את כל העיוות הזה אבל לצערי אני יודע שלא אצליח בכך וגם אתם לא תצליחו בכך זו מערכת שעובדת כך שנים יש כאלה שנתפסים יש כאלה שלא והתופעה לעולם לא תעלם (אם בכנסת יש חברות אינטרסנטיות אשר מחזיקים לוביסטים על מנת להעדיף את הטייקון ולא את האזרח הקטן וזה מוכר וזה מאושר וזה נורמה" איך ניתן לשנות את השיטה.

כך שאם נסכם את הרצון לעשיית כסף גדול אז אני ממליץ לכאלה שרוצים לעשות כסף גדול להכיר ולהתחבר אם האנשים הנכונים. וכמו שאמרתי קשרים כאלה או מערכת יחסים כאלה לא חייבים להיות מעשים המוגדרים ברמה הפלילית.

ולכל אלה שרוצים להקים עסק או לנהל עסק רגיל בפסים הרגילים עדיף שיעשה זאת תוך שימת דגש על ניהול נכון ותקין.

כאשר עופר שלח יו"ר סיעת עתיד נשאל אם שר האוצר צריך להיות כלכלן או לא הוא ענה "שר צריך להיות פוליטיקאי" דהיינו שייתן לאחר לנהל והוא יתנהל בתוך הג'ונגל הפוליטי, זה בדיוק מה שאני כ יועץ עסקי ממליץ לבעלי עסקים "התנהלו אם תחום העיסוק שלכם" ותנו למקצוען לעזור לכם בניהול העסק למען עשיית כסף.

קראו: האם ניתן לסמוך על תכנית עסקית 

מאמר זה הוא לא בדיוק הדרכה לעוד מעשים שצריך לעשות בעסק כפי שאני נוהג לכתוב בכל מאמרי הוא נועד לתת אספקלריה על עצמנו ומצבנו האמתי. ולכן הרגשתי צורך לכתוב אותו .

הכותב הינו מומחה בתחום ייעוץ עסקי והובלת עסקים וחברות

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן