מי יפסיד משבוע עבודה מקוצר

מי יפסיד משבוע עבודה מקוצר

מי ירוויח ומי יפסיד בשבוע עבודה מקוצר

מי ייהנה יותר ומי ייהנה פחות משבוע עבודה מקוצר.

למי משתלם שבוע עבודה מקוצר ולמי לא.

האם יצליח השר החדש אשר על דגלו חרט שבוע עבודה מקוצר אכן לקצר את שבוע העבודה

האם האקלים בישראל מתאים לשבוע עבודה מקוצר 

למעשה, ציבור העסקים הקטנים בישראל ונשיא לשכת המסחר בישראל צריכים להיות מאד מרוצים משר האוצר החדש ומשר המסחר והתעשייה גם הוא החדש.

האג'נדה שאלה הציגו בתקופת מסע הבחירות מאד תואם את נושא השוויון, התמיכה בכול המגזרים העסקיים והפרטיים בעם, הפתיחות, ובכלל החדשנות שיכולה ממשלה כול כך צעירה וליברלית להביא לרווחת העם. אך השאלה הגדולה בה אני רוצה להתמקד היא בנושא שבוע העבודה המקוצר.

 אין עוררין כלל ועיקר כי שבוע עבודה מקוצר זה מתנה שאין כמותה לאזרחי המדינה, אין עוררין כלל ועיקר כי אוכלוסייה שלמה (האוכלוסייה הדתית) יכולה רק לברך על מעשה שכזה שיכול להוסיף לחיי המשפחה ליהנות יחדיו במכונית, בטיול, בקניות של היום הראשון בשבוע הלוא הוא היום הנוסף המתוכנן למנוחה. ובכלל, מדינה מתוקנת שיכולה להביא על אזרחיה רווחה חברתית בדיוק כמו מרבית המדינות בעולם זו בשורה.  

אל אליה וקוץ בה. המעשה הזה ירחיב את הפער בין אלה הנהנים מאותו יום נוסף של חופשה לבין אלה העסקים אשר יחנקו כתוצאה מיום זה.

לדוגמא, ישנם עסקים אשר לא יפתחו ביום המנוחה הנוסף, משרדים, חברות, חנויות קטנות, עסקים קטנים בתחום הייצור, ועוד הרבה. מי שיאושר לפתיחה זה בתי השעשועים והקניונים וחנויות מרכולתם, אלה ייהנו עד מאד מחגיגת היום הנוסף יביא עליהם את כול האוכלוסייה, אך מה יהיה גורלם של אלה שיצטרכו לקצץ בשעות עבודתם, ממה תבוא פרנסתם, האם השמועה כי נעבוד 12 שעות ביממה על מנת לכסות על יום העבודה הנוסף אכן יכולה להחזיק מים, האם פתיחת משרדים ועסקים תהיה כול יום עד השעה 8 בערב? מה יהיה עם ההורים העובדים, האם זה בכלל אפשרי?

האמת, שאני די מאמין כי חוק המנוחה החדש לפני שיחוקק יעבור מאמורות רבות והתלבטויות נוספות, שהרי לא נראה לי כי תהיה כאן מטרה לפגוע במי מ-הנוגעים בדבר, והרי ממשלה חדשה זאת מושתת על שוויון. אני באמת מקווה כי כול המהלכים או כול התוצאות יילקחו בחשבון בתחום החקיקה בנושא זה אני גם יותר ממאמין שאכן התקופה הקרובה בו תמשול הממשלה החדשה תוכל להביא לנו חדשנות והתאמה לרוח התקופה.

כמי שעוסק בייעוץ עסקי ובליווי עסקי אני די חרד לעסקים שגם היום נאבקים על הישרדותם ומקווה שחוק שוויוני יחוקק ולא חוק פופוליסטי לצד אחד של העם. למרות שהפרדוקס בין בעל העסק הרוצה את היום הנוסף לצורך העסק החייב שלא יהיה היום הנוסף ימצא את איזונו בחוק.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן