מי יפסיד משבוע עבודה מקוצר

מי יפסיד משבוע עבודה מקוצר

מי ירוויח ומי יפסיד בשבוע עבודה מקוצר

מי ייהנה יותר ומי ייהנה פחות משבוע עבודה מקוצר.

למי משתלם שבוע עבודה מקוצר ולמי לא.

האם יצליח השר החדש אשר על דגלו חרט שבוע עבודה מקוצר אכן לקצר את שבוע העבודה

האם האקלים בישראל מתאים לשבוע עבודה מקוצר 

למעשה, ציבור העסקים הקטנים בישראל ונשיא לשכת המסחר בישראל צריכים להיות מאד מרוצים משר האוצר החדש ומשר המסחר והתעשייה גם הוא החדש.

האג'נדה שאלה הציגו בתקופת מסע הבחירות מאד תואם את נושא השוויון, התמיכה בכול המגזרים העסקיים והפרטיים בעם, הפתיחות, ובכלל החדשנות שיכולה ממשלה כול כך צעירה וליברלית להביא לרווחת העם. אך השאלה הגדולה בה אני רוצה להתמקד היא בנושא שבוע העבודה המקוצר.

 אין עוררין כלל ועיקר כי שבוע עבודה מקוצר זה מתנה שאין כמותה לאזרחי המדינה, אין עוררין כלל ועיקר כי אוכלוסייה שלמה (האוכלוסייה הדתית) יכולה רק לברך על מעשה שכזה שיכול להוסיף לחיי המשפחה ליהנות יחדיו במכונית, בטיול, בקניות של היום הראשון בשבוע הלוא הוא היום הנוסף המתוכנן למנוחה. ובכלל, מדינה מתוקנת שיכולה להביא על אזרחיה רווחה חברתית בדיוק כמו מרבית המדינות בעולם זו בשורה.  

אל אליה וקוץ בה. המעשה הזה ירחיב את הפער בין אלה הנהנים מאותו יום נוסף של חופשה לבין אלה העסקים אשר יחנקו כתוצאה מיום זה.

לדוגמא, ישנם עסקים אשר לא יפתחו ביום המנוחה הנוסף, משרדים, חברות, חנויות קטנות, עסקים קטנים בתחום הייצור, ועוד הרבה. מי שיאושר לפתיחה זה בתי השעשועים והקניונים וחנויות מרכולתם, אלה ייהנו עד מאד מחגיגת היום הנוסף יביא עליהם את כול האוכלוסייה, אך מה יהיה גורלם של אלה שיצטרכו לקצץ בשעות עבודתם, ממה תבוא פרנסתם, האם השמועה כי נעבוד 12 שעות ביממה על מנת לכסות על יום העבודה הנוסף אכן יכולה להחזיק מים, האם פתיחת משרדים ועסקים תהיה כול יום עד השעה 8 בערב? מה יהיה עם ההורים העובדים, האם זה בכלל אפשרי?

האמת, שאני די מאמין כי חוק המנוחה החדש לפני שיחוקק יעבור מאמורות רבות והתלבטויות נוספות, שהרי לא נראה לי כי תהיה כאן מטרה לפגוע במי מ-הנוגעים בדבר, והרי ממשלה חדשה זאת מושתת על שוויון. אני באמת מקווה כי כול המהלכים או כול התוצאות יילקחו בחשבון בתחום החקיקה בנושא זה אני גם יותר ממאמין שאכן התקופה הקרובה בו תמשול הממשלה החדשה תוכל להביא לנו חדשנות והתאמה לרוח התקופה.

כמי שעוסק בייעוץ עסקי ובליווי עסקי אני די חרד לעסקים שגם היום נאבקים על הישרדותם ומקווה שחוק שוויוני יחוקק ולא חוק פופוליסטי לצד אחד של העם. למרות שהפרדוקס בין בעל העסק הרוצה את היום הנוסף לצורך העסק החייב שלא יהיה היום הנוסף ימצא את איזונו בחוק.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן