מי יפסיד משבוע עבודה מקוצר

מי יפסיד משבוע עבודה מקוצר

מי ירוויח ומי יפסיד בשבוע עבודה מקוצר

מי ייהנה יותר ומי ייהנה פחות משבוע עבודה מקוצר.

למי משתלם שבוע עבודה מקוצר ולמי לא.

האם יצליח השר החדש אשר על דגלו חרט שבוע עבודה מקוצר אכן לקצר את שבוע העבודה

האם האקלים בישראל מתאים לשבוע עבודה מקוצר 

למעשה, ציבור העסקים הקטנים בישראל ונשיא לשכת המסחר בישראל צריכים להיות מאד מרוצים משר האוצר החדש ומשר המסחר והתעשייה גם הוא החדש.

האג'נדה שאלה הציגו בתקופת מסע הבחירות מאד תואם את נושא השוויון, התמיכה בכול המגזרים העסקיים והפרטיים בעם, הפתיחות, ובכלל החדשנות שיכולה ממשלה כול כך צעירה וליברלית להביא לרווחת העם. אך השאלה הגדולה בה אני רוצה להתמקד היא בנושא שבוע העבודה המקוצר.

 אין עוררין כלל ועיקר כי שבוע עבודה מקוצר זה מתנה שאין כמותה לאזרחי המדינה, אין עוררין כלל ועיקר כי אוכלוסייה שלמה (האוכלוסייה הדתית) יכולה רק לברך על מעשה שכזה שיכול להוסיף לחיי המשפחה ליהנות יחדיו במכונית, בטיול, בקניות של היום הראשון בשבוע הלוא הוא היום הנוסף המתוכנן למנוחה. ובכלל, מדינה מתוקנת שיכולה להביא על אזרחיה רווחה חברתית בדיוק כמו מרבית המדינות בעולם זו בשורה.  

אל אליה וקוץ בה. המעשה הזה ירחיב את הפער בין אלה הנהנים מאותו יום נוסף של חופשה לבין אלה העסקים אשר יחנקו כתוצאה מיום זה.

לדוגמא, ישנם עסקים אשר לא יפתחו ביום המנוחה הנוסף, משרדים, חברות, חנויות קטנות, עסקים קטנים בתחום הייצור, ועוד הרבה. מי שיאושר לפתיחה זה בתי השעשועים והקניונים וחנויות מרכולתם, אלה ייהנו עד מאד מחגיגת היום הנוסף יביא עליהם את כול האוכלוסייה, אך מה יהיה גורלם של אלה שיצטרכו לקצץ בשעות עבודתם, ממה תבוא פרנסתם, האם השמועה כי נעבוד 12 שעות ביממה על מנת לכסות על יום העבודה הנוסף אכן יכולה להחזיק מים, האם פתיחת משרדים ועסקים תהיה כול יום עד השעה 8 בערב? מה יהיה עם ההורים העובדים, האם זה בכלל אפשרי?

האמת, שאני די מאמין כי חוק המנוחה החדש לפני שיחוקק יעבור מאמורות רבות והתלבטויות נוספות, שהרי לא נראה לי כי תהיה כאן מטרה לפגוע במי מ-הנוגעים בדבר, והרי ממשלה חדשה זאת מושתת על שוויון. אני באמת מקווה כי כול המהלכים או כול התוצאות יילקחו בחשבון בתחום החקיקה בנושא זה אני גם יותר ממאמין שאכן התקופה הקרובה בו תמשול הממשלה החדשה תוכל להביא לנו חדשנות והתאמה לרוח התקופה.

כמי שעוסק בייעוץ עסקי ובליווי עסקי אני די חרד לעסקים שגם היום נאבקים על הישרדותם ומקווה שחוק שוויוני יחוקק ולא חוק פופוליסטי לצד אחד של העם. למרות שהפרדוקס בין בעל העסק הרוצה את היום הנוסף לצורך העסק החייב שלא יהיה היום הנוסף ימצא את איזונו בחוק.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן