מיתון לעסק הוא סכנה לקיומו

מיתון לעסק הוא סכנה לקיומו

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי, אבטלה, כיצד שורדים את המיתון, דורון עמית, יועץ עסקי

המלצות אופרטיביות כיצד להתכונן לאבטלה ומיתון.

הרבה מאד אנשים ימצאו את עצמם ללא פרנסה בשנים הקרובות עקב ההאטה והאבטלה שנצטרך לעבור בשנים הקרובות.

איך מתכוננים לאבטלה שאת סופה קשה לראות.

האם כמו שקרה בהיסטוריה הארוכה של העולם המלחמה הקרובה היא בלתי נמנעת מ-שני טעמים האיום הקיומי על מדינת ישראל ועל העולם כולו מכוון אירן והעולם הערבי. והשואה הכלכלית ההולכת ונוצרת בעולם וכפועל יוצא גם בישראל?

כאשר צפי הנתונים מראה כשבישראל  תירשם צמיחה שלילית של .09%, שמשמעותה ירידה חמורה ברמת החיים, הייצוא יפגע ב-7.8%, עשרות אלפי עובדים יפוטרו ורמת האבטלה תגיע ל-40%, המניות בבורסה יקרסו, הגרעון התקציבי יוכפל והוא יעמוד על 6% , לאוצר יחסר למעלה מ-20 מיליארד שקלים בהכנסות ממיסים, החוב של ישראל יעלה מ-74% מהתוצר ל- 79% מהתוצר וכול זה הערכות של כלכלנים ואנו כבר למודי ניסיון שכלכלנים יכולים לקלוע ל-2 כיוונים או הכוון הנכון מטה או כמו ברוב המקרים המספרים מעלה.

כול זה מביא את ישראל נאנקת תחת מיתון כבד, ואבטלה גוהה עם קריסות לא מעטות של עסקים.

אז מה עושים, איך מתנהלים במצב של מיתון שכזה ואבטלה שיש לה השלכה על כול מגזרי המשק.

ההכנה צריכה להיעשות כאן, ועכשיו. כי כול אזרח או עובד או בעל עסק חייב לעשות את ההערכות האישית שלו. ממשלה בפרט שהיא לפני בחירות לא תוציא לפרסום  את הידוע לה (בפרט שהחדשות רעות) לציבור טרם בחירות, (למרות ההחלטות הנבונות של הממשלה בתחום הכלכלי שנעשו טרם בחירות בעליות המיסים האחרונות) שהרי כול העול הכלכלי של מצב מיתון ופיטורין ייפול עומס על הממשלה הן בהוצאות דמי האבטלה למפוטרים, הן בירידה הדרמטית מההכנסות ממיסים, והן, ואולי בצרכי המלחמה המתקרבת. (כאשר ראשי מדינות מודיעים כי ישראל תמחק מהמפה בראש גליי ועוד הם מצוידות בנשק גרעיני, עושה נכון הממשלה שהיא לא יושבת בחיבוק ידיים אלה פועלת בחוכמה באמצעות כלי המלחמה של התקופה "התקשורת".)

אנו צריכים כבר היום לבדוק פריסה מחודשת של המשכנתא

אנו צריכים כבר היום להוריד מהתכנון שלנו את הכספים היוצאים עבור מותרות.

אנו צריכים כבר היום להוריד רכב אחד במשפחה, או במקביל לרכוש רכב קטן עם צריכת דלק נמוכה.

אנו צריכים לדאוג לאנרגיה סולרית שתחמם את המים שלנו ולא סוג אנרגיה יקר

אנו צריכים לעשות בדק ביית ולראות איזה דברים אנו לא צריכים בבית ולנסות למכור אותם ביד 2 (אני מאמין ששוק היד השנייה יפרח בימי מיתון)

אם תכננו מסיבה חתונה, בר מצווה, נדאג לכך לעשות זאת בעלויות פחותות, כי גם למוזמנים יהיה קשה לעמוד בתשורות גבוהות שיכסו את ההוצאה.

אנו צריכים לשמר כמה שיותר כספים (אם נשארו לנו בכלל לאחר שאנו אוכלים את כול חסכונותינו בשנים האחרונות ועוד נעזרים בהורים ובירושות)

אנו חייבים להקטין את הוצאות החשמל היקרות שלנו ולהשתמש יותר בעזרים טבעיים כמו ייבוש כביסה על חבל ולא במייבש.

אנו צריכים להרגיל את ילדנו לפחות הוצאות, ולאוכל בבית ולא ברשתות המזון המהירות,

אנו חייבים להשתמש בהצעות של חברות הסלולר הזולות ולא להתפתות לרכישה של מכשירים יקרים.

אנו חייבים להתעדכן יותר באתרי השוואת מחירים בתחום רכישת המזון שלנו.

ככול שנצטמצם היום (ולמרות שאנו מצומצמים) כך יקל לנו בעתיד.

צריך לזכור שמדינת ישראל מגינה על העובד שלה ובזמן פיטורים יש את הפיצויים ואת דמי האבטלה שאיתם צריך לנהוג בתבונה תוך מחשבה שכסף זה הוא מקור ההישרדות שלנו לתקופה הקשה.

רוצים לתכנן בקפידה את ההוצאות שלכם, התקשרו

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

הבנק ואנחנו

האם אנו צריכים את הבנק?

עסק טוב הוא עסק מרויח, עסק טוב הוא עסק שלא צורך אשראי, אם אין לכם עסק כזה תעשו בדק ביית יכול להיות שאתם צריכים לסגור את העסק שלכם. עסק שרוצה מינוף ומציג בטוחות יכול לעשות SHPING אצל כל החברות החוץ בנקאיות המסודרות בארץ

פרסום בדיגיטל
קורונה ועסקים

האינטרנט בשרות העסקים

זהו! הבנו! המגפה שנחתה עלינו לא רק שפגעה באנושות ובאנשים היא גם הביאה עסקים בכל רחבי העולם או לקריסה או לצורך "להמציא" את עצמם מחדש.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן