מטי

מטי
הרשו לי לכתוב על מטי
ראשית, אין לי מה להתלונן ברמה האישית מול הארגון הזה שנקרא מטי ועכשיו שונה שמו ל-הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. לדעתי טוב שיש ארגון ממשלתי שכזה, ובהחלט הפעילות שלו מבורכת ונותנת תרומה כזאת או אחרת ליזמים, כאלה שרוצים לשמוע הרצאות בתחום של חשבונאות, שיווק, מכירות, ניהול וכ"ד כולל העזרה שהארגון מעניק מבחינת הכנת תכניות עסקיות (בעלות כמובן) והגשה למימון בקרנות כאלה ואחרות.

כ יועץ עסקי לא בזה מתרכז המאמר הנוכחי, העניין הוא במה עושה התלמיד, זה שבא לשמוע הרצאה או זה שבא לנסות וללמוד איך מנהלים עסק. הבעיה המרכזית שאנשים שעוברים קורסים או שומעים הרצאות ב מטי "הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים" מרגישים כי לאחר שמיעת ההרצאה או הקורס הם השלימו 20 שנות ניסיון בעסקים והם מוכנים להיות מטאורים גדולים ומנהלי עסקים לא פחות ממה שיכול היה יושב ראש IDB הפורש. ומכאן מתחילה הסכנה, לא אני לא בא כאן להפחיד אני בא לקבוע עובדות אשר אני עובר אותם ביום יום עם אנשים שהחליטו להקים עסקים וזאת אחרי שהבינו כי ההכשרה במוסד המכובד נתנה להם את ההכשרה והגושפנקה כי הם יכולים להיות אנשי עסקים מצליחים ולנהל עסקים מצליחים.

כ מי שעוסק ב ייעוץ עסקי הדבר עוד יותר חמור אם המרצים, אלה שמרצים או מעבירים את הקורסים או ההרצאות העושים זאת לעניות דעתי ללא תמורה אך התמורה שבגינה הם מתאמצים (כי אנו יודעים שאין מתנות חינם) זה שאותם תלמידים או אזרחים שוכרים את המרצים להיות מנהלי החשבונות שלהם, רואי החשבון שלהם, היועצים שלהם, מבלי בכלל להבין מה תפקידו והתמחותו של רואה חשבון, או יועץ מס, או איש שיווק.

מבחינת אותם תלמידים המרצים נהפכים להיות "גורו" כמו שסיפר לי אחד מלקוחותינו אשר בחר את רואה החשבון שלו שהיה מרצה בקורס והוא תיאר אותו כמי שיודע לדבר, יודע לשכנע, יודע להעביר מסר ולסחוף אליו אנשים, ובסופו של יום מוצא את עצמו היזם עם יועץ "כביכול" אשר הבטיח הבטחות אין ספור, גבה סכומים לא הגיונים ובכלל לא קשורים לעלות ההתמחות שלו עם ייעוץ אחיטופל ובכלל בלי ייעוץ כלל ועיקר, וזה לא הסיפור הראשון במשרד שלנו.

לא ברור לי מדוע אנשים מתנהגים בכזאת הליכה אחרי העדר, מדוע אנשים נורמטיביים הרוצים לפתוח עסקים מבינים כי כול מה שלמדו תחת המטרייה של מטי עם המרצים שלה הם סוד ההצלחה של העסק העתידני שלהם, מדוע אנשים לא מתייחסים לכתבות בטלוויזיה (כתבות שהיו גם על הארגון הזה שנקרא מטי) ולא מבינים כי בכדי לפתוח עסקים ולנהל עסקים מבלי לעשות טעויות בסיסיות הם חייבים ייעוץ עסקי . כן אני יועץ עסקי ואני יועץ עסקי שמבין את כול מערכת העסקים בישראל, כן אני יודע מה כדאי מה מותר ומה אסור, אני זה שיכול למנוע מאנשים שבסך הכול רצו להיות בעלי עסקים לשפר את ההכנסה שלהם מלא לעשות טעויות אקוטיות שמבחינתם זה בסדר אך הם לא מסוגלים כמה זה לא בסדר.

עובדה אחת ידועה, כמות העסקים הגבוהה שקורסים אחרי פתיחה וזאת הטעות שהרבה עסקים או כאלה שרוצים להקים עסקים חייבים להבין את התובנה! בכדי לפתוח עסק משלב ההתחלה רק יועץ עסקי מומחה עם ניסיון בשטח עם הרבה שעות טיסה בעסקים מעלה מטה יוכל להוביל אותם בבטחה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן