מחפש פתרון לתזרים מזומנים

מחפש פתרון לתזרים מזומנים

תזרים מזומנים,כיצד פותרים בעיות בתזרים המזומנים, ניהול תזרים מזומנים,תזרים

 אין זה סוד שהמצב העסקי בישראל הוא לא טוב

עסקים נלחמים על ההישרדות שלהם מתוך תקווה כי אכן דברים ישתנו.

אינני יודע כיצד עסק העסוק בהישרדותו יכול להבטיח לעצמו כי אכן דברים ישתנו מכיוון שאתה עוסק בשרידות אתה לא יכול לראות הרבה מאד דברים מתוך העסק וגם לא בראש שלך כול כך לפתח את העסק שלך או להכניס בו שינויים, שהרי היום העסקים הולכים לפני הבעלים

כ-יועץ עסקי אני נתקל הרבה פעמים בחורים בתזרים המזומנים של העסק.

בעלי העסקים חיים את התזרים (חלקם בצורה מסודרת חלקם בדרך לא מסודרת) של החודשים הקרובים ומתחבטים בחשיבה איך יעמדו בתשלום של צקים, בתשלום של מוסדות, בתשלום של שכר עבודה ובכלל כיצד יעמדו מול ההתחייבויות להמשכו של העסק.

בכלל-כיועץ עסקי אני רוצה להבהיר לכול אותם בעלי עסקים כי רוב העסקים בישראל נמצאים באותה "צרה" זה לא שאצל האחד טוב ואצל השני לא טוב, זה לא שאצלך זה לא טוב ואצל הספק שלך זה טוב. רובם נמצאים במעגלים של חוסר יציבות וחוסר איזון כלכלי.

בעלי עסקים רבים "פוחדים" או "שלא נעים להם" או חוששים מספקים בלעדיים שלא יספקו להם סחורה להמשך פעילותם עם "יעזו" לבקש מהספק דחייה של צקים שנמסרו לו כתוצאה מחוסר יכולת לעמוד בתשלומים.

נכון, ברגע שניתן התחייבות לספק חייבים לעמוד בה.

ספק הוא לא בנק וגם לו יש קשיים.

אך מאחר ואנו נמצאים במציאות קשה בו הגלגל רק הולך ומתרחב נוצר הצורך, לפעמים להיעזר בספק בנושא של תזרים המזומנים. עדיף להיעזר בספק מאשר לרוץ אל המלווה בריבית ולשלם לספק בכסף שלווה בריבית נשך (ריבית הרסנית ומסוכנת)

דרך נכונה לבוא לספק הינה הדרך להקפאת הציק או ההתחייבות שניתנה לו.

בדרך זאת הספק לא מפקיד את הציק שניתן לו ומחכה להוראה של הרוכש להפקיד את הציק.

אך מאחר ודבר זה לא ידוע לא לרוכש ולא לספק-ואילו הספק, בצדק, לא יכול להגדיל את האובליגו (מסגרת האשראי ) של הרוכש ייטיב יהיה עם הרוכש יתחייב בפני הספק כי כול סחורה אשר ירכוש מהיום והילך תהיה כנגד תשלום במזומן. ולאחר שיסגור את חובותיו לספק יחזור לקבל ממנו את תנאי האשראי שנהנה מהם.

בדרך זאת מבטיח הרוכש לספק לא להעלות את אובליגו

הרוכש מראה לספק כי יש לו נכונות אמתית לעבוד עם הספק ולשלם לו במזומן על כול רכישה

האמון אשר נוצר בין הספק לרוכש עולה וגוברת

ובדרך כזאת שני הצדדים יוצאים נשכרים הספק לא מגדיל את אובליגו וממשיך לספק לרוכש במזומן, ואילו הרוכש יכול להמשיך את פעילות עסקו אשר תבטיח לספק תשלום חובותיו של הרוכש.

אין צורך להתבייש לבקש.

לבקש עוד ימי אשראי-מיותר לספק ומיותר לרוכש

עם העסק של הרוכש לא טוב אזי לקבל לגביו החלטות כאן ועכשיו

אם תזרים המזומנים שלו נגוע בגלל אותו מעגל שהזכרתי קרי איחור בתשלום של לקוחות וכתוצאה מזה חוסר יכולת תזרימית לשלם לספק אזי פעולה זאת שהזכרתי תהיה מוצלחת עבור שני הצדדים.

זכרו! עסקים נועדו לעשות כסף ולא להתגלגל,

חייבים לקבל יעוץ וליווי עסקי להעמדת עסקכם טוב יותר

התקשרו לדורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן