מודלים כלכליים לא ערובה להצלחה

מודלים כלכליים לא ערובה להצלחה

יש לי שאלה?

לפני מספר שבועות נקראתי לחברה גדולה אשר קודמי בתפקיד השאיר להם תעודה ממוסגרת בגודל A4 ועליה היה כתוב " כול יום תסתכלו על תעודה זאת ותזכרו מה שיעצתי לכם" והשאלה שאני שואל האם יש משמעות לתעודה הזאת? האם באמת כול מי שיסתכל בתעודה יזכור מה ששמע ביעוץ שהחברה קיבלה? האם טרדות היום ויכולת הניווט הקשה של היום יום באמת תאפשר לנו להפנות את העורף, לבהות בתעודה שהודפסה בוורד בשחור על נייר לבן ולנהל נכון יותר את החברה. 

ובכלל, נעזוב לרגע את התעודה שהשאיר היועץ לאחר לכתו, האם באמת טפסים, רצונות כתובים, תכניות  מוסדרות, מפות משורטטות, שבלונות קבועות, זה התהליך הנכון להקמת עסק, לקיומו של עסק, לקיומה של חברה. בסדר! שרטטנו, הכנו תוכנת, ענינו על שאלון, מילאנו טפסים, ציירנו ציורים, קבענו יעדים, תמחרנו מחירים, ואופס! כעבור שבוע: הרגולטור קיבל החלטות גורפות שישפיעו על עיסוקנו (בפרט כול פעם שמתחלפת ממשלה) קמו לנו עוד ארבע מתחרים בתחום, פתחו לידנו עוד שני עסקים דומים, העובד המרכזי שלנו נחטף ע"י המתחרה, גנבו לנו את רשימת הלקוחות, יצא מוצר שמוחק את הצורך במוצר שלנו, מוצרינו נמכרים ב-EBAY בחצי מחיר (נכון, נגיד ללקוח ששם זה זיוף חיקוי לא המוצר המקורי) אבל בינתיים EBAY תמשיך למכור יחד אתנו, ויותר מזה!

 האם שאלונים פנימיים בארגון אשר מנהלי השיווק אוהבים לכנות אותם ב: טפסי הערכת ביצועים, טפסי ניהול זמן, טפסי ניהול מטרות, מודלים כלכליים, מודלים שיווקיים, פרה חולבת, SWOT, 10 שלבים בתהליך המכירה, 4 שלבים בתהליך הפתיחה, 3 שלבים בתהליך סגירת המכירות, האם זה באמת מה שאנו צריכים, לשבת ולמלות טפסים יבשים, האם זה לא שייך לעבר, האם זה כבר לא מתאים להיום, אולי השוק השתנה במהלך העשורים האחרונים שמודלים אלה נלמדו באקדמיות השונות.

יש חברה שאני מבקר אצלה ולכול ישיבה מגיע אחד המנהלים עם ה-TO DO LIST שהכין לקראת הישיבה, אני חייב לשתף אתכם כאשר תורו מגיע והוא מתחיל דרך אותם טפסים שהזכרתי…טוב! זה לא. זה אתם בטח לא רוצים לשמוע, זה כבר עבר, אז היכן נפרסם? איך יגיעו לנו לקוחות, מה נעשה עם ההחלטה של הרגולטור האחרונה, טוב. את זה לא ועל זה כבר דיברתי עם דורון. כך בדיוק מתנהלת ישיבה פעם ב! אחרי שאותו מנהל השקיע עבודה כה רבה במילוי הטפסים. תעזבו את זה שאני לא אוהב ישיבות, אני בעד ביצועים ועבודה, ישיבות וטפסים זה לניפוח האגו ולאכילת בורקסים,

 מה שאני בא להגיד, כ-יועץ עסקי, שהשיטות המיושנות עברו חלפו להם מהעולם, התכנונים המוקדמים ושרטוט המפות לא לוקחות את פקקי התנועה בנתיבי אילון בחשבון. ניהול נכון, שיווק נכון, זה כאן, עכשיו, ולשפר את ביצועי הנהג. (אני לא חולק על תכנונים מוקדמים אבל זה בתחומים אחרים, הנדסה, בניית בתים, פיתוח מוצרים, בניית מטוסים וכ"ד)

לשמחתי, הטכנולוגיה העכשווית קצרה לנו את כול התהליך של הטפסים המסורבלים והישנים שלא משקפים את הדקה קדימה שנכתבו, כלים טכנולוגיים שמוציאים לנו פתרונות מידיים ומאפשרים לנו לנוות ביתר קלות עם תובנות מידיות, ואם טכנולוגיה חדשה זאת אני בכול אופן מלווה ויועץ לעסקים.  

 עשו לעצמכם קיצור דרך ועל תתלהבו ממי שבא אליכם ומספר לכם על מודלים כלכליים ומודלים שיוקיים, או מתרגם לכם על דף חלקים מתורת הלימוד של מנהל עסקים ושיווק.

בואו תקראו איך פועלים נכון בשיווק וקידום העסק במקום טפסים עשייה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן