מודלים כלכליים לא ערובה להצלחה

מודלים כלכליים לא ערובה להצלחה

יש לי שאלה?

לפני מספר שבועות נקראתי לחברה גדולה אשר קודמי בתפקיד השאיר להם תעודה ממוסגרת בגודל A4 ועליה היה כתוב " כול יום תסתכלו על תעודה זאת ותזכרו מה שיעצתי לכם" והשאלה שאני שואל האם יש משמעות לתעודה הזאת? האם באמת כול מי שיסתכל בתעודה יזכור מה ששמע ביעוץ שהחברה קיבלה? האם טרדות היום ויכולת הניווט הקשה של היום יום באמת תאפשר לנו להפנות את העורף, לבהות בתעודה שהודפסה בוורד בשחור על נייר לבן ולנהל נכון יותר את החברה. 

ובכלל, נעזוב לרגע את התעודה שהשאיר היועץ לאחר לכתו, האם באמת טפסים, רצונות כתובים, תכניות  מוסדרות, מפות משורטטות, שבלונות קבועות, זה התהליך הנכון להקמת עסק, לקיומו של עסק, לקיומה של חברה. בסדר! שרטטנו, הכנו תוכנת, ענינו על שאלון, מילאנו טפסים, ציירנו ציורים, קבענו יעדים, תמחרנו מחירים, ואופס! כעבור שבוע: הרגולטור קיבל החלטות גורפות שישפיעו על עיסוקנו (בפרט כול פעם שמתחלפת ממשלה) קמו לנו עוד ארבע מתחרים בתחום, פתחו לידנו עוד שני עסקים דומים, העובד המרכזי שלנו נחטף ע"י המתחרה, גנבו לנו את רשימת הלקוחות, יצא מוצר שמוחק את הצורך במוצר שלנו, מוצרינו נמכרים ב-EBAY בחצי מחיר (נכון, נגיד ללקוח ששם זה זיוף חיקוי לא המוצר המקורי) אבל בינתיים EBAY תמשיך למכור יחד אתנו, ויותר מזה!

 האם שאלונים פנימיים בארגון אשר מנהלי השיווק אוהבים לכנות אותם ב: טפסי הערכת ביצועים, טפסי ניהול זמן, טפסי ניהול מטרות, מודלים כלכליים, מודלים שיווקיים, פרה חולבת, SWOT, 10 שלבים בתהליך המכירה, 4 שלבים בתהליך הפתיחה, 3 שלבים בתהליך סגירת המכירות, האם זה באמת מה שאנו צריכים, לשבת ולמלות טפסים יבשים, האם זה לא שייך לעבר, האם זה כבר לא מתאים להיום, אולי השוק השתנה במהלך העשורים האחרונים שמודלים אלה נלמדו באקדמיות השונות.

יש חברה שאני מבקר אצלה ולכול ישיבה מגיע אחד המנהלים עם ה-TO DO LIST שהכין לקראת הישיבה, אני חייב לשתף אתכם כאשר תורו מגיע והוא מתחיל דרך אותם טפסים שהזכרתי…טוב! זה לא. זה אתם בטח לא רוצים לשמוע, זה כבר עבר, אז היכן נפרסם? איך יגיעו לנו לקוחות, מה נעשה עם ההחלטה של הרגולטור האחרונה, טוב. את זה לא ועל זה כבר דיברתי עם דורון. כך בדיוק מתנהלת ישיבה פעם ב! אחרי שאותו מנהל השקיע עבודה כה רבה במילוי הטפסים. תעזבו את זה שאני לא אוהב ישיבות, אני בעד ביצועים ועבודה, ישיבות וטפסים זה לניפוח האגו ולאכילת בורקסים,

 מה שאני בא להגיד, כ-יועץ עסקי, שהשיטות המיושנות עברו חלפו להם מהעולם, התכנונים המוקדמים ושרטוט המפות לא לוקחות את פקקי התנועה בנתיבי אילון בחשבון. ניהול נכון, שיווק נכון, זה כאן, עכשיו, ולשפר את ביצועי הנהג. (אני לא חולק על תכנונים מוקדמים אבל זה בתחומים אחרים, הנדסה, בניית בתים, פיתוח מוצרים, בניית מטוסים וכ"ד)

לשמחתי, הטכנולוגיה העכשווית קצרה לנו את כול התהליך של הטפסים המסורבלים והישנים שלא משקפים את הדקה קדימה שנכתבו, כלים טכנולוגיים שמוציאים לנו פתרונות מידיים ומאפשרים לנו לנוות ביתר קלות עם תובנות מידיות, ואם טכנולוגיה חדשה זאת אני בכול אופן מלווה ויועץ לעסקים.  

 עשו לעצמכם קיצור דרך ועל תתלהבו ממי שבא אליכם ומספר לכם על מודלים כלכליים ומודלים שיוקיים, או מתרגם לכם על דף חלקים מתורת הלימוד של מנהל עסקים ושיווק.

בואו תקראו איך פועלים נכון בשיווק וקידום העסק במקום טפסים עשייה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן