מה מפריע לנו להגשים חלום עסקי

מה מפריע לנו להגשים חלום עסקי

ישנו סיפור דייגים המספר כי דייגים התופסים סרטנים מאחסנים אותם בקופסא שגובהה 10 ס"מ בכדי שהסרטן לא יברח  לכן מניחים אותו בקבוצה שאם ירצה לברוח יגנו עליו חבריו וישאירו אותו בקופסא…ימים לאחר מכן כול הסרטנים בקופסא יתבשלו באחד מסירי המסעדות הפרוסות על היבשה…מה שמביא אותי למסקנה כי כול אחד מאתנו מושפע מהסביבה הקרובה לו, וזה לא משנה עם זה משפחה, חברה, סביבת עבודה, או מפגש חברים…האדם מושפע מסביבתו….נמשל לעופות שנודדות בקבוצות, והאיילים שמתרוצצים במעגלים וכך הלאה והלאה…לעומת זאת הרי לכול אדם ובמקרה הזה ארצה לקרוא לאדם "הומו סאפיינס" על מנת לבדל אותו מהחי יש את האישיות שלו, המאווים שלו, היכולות שלו והרצונות שלו…ולכן כאשר אנו רוצים לעשות שינוי מתבקש מתוך יכולתנו או האינטואיציה שדוחפת בנו אנו בראש ובראשונה הולכים ומתייעצים אם האנשים הקרובים לנו. אנו חייבים כבני אנוש לקבל את הגיבוי מאלה הקרובים לנו וזו רק בכדי לחזק את הביטחון שלנו שאם נכשל הרי שנוכל להפיל זאת על מי שיעץ לנו… ומי בר סמכה שמה שהאחד רואה, חושב, חולם הוא גם מה שהשני רואה שהרי כול אדם הוא עולם בפני עצמו.. וכאן מתחילים לרוץ מסכת של שקרים, חוסר מקצועיות, חוסר הבנה, מלחמה, התעקשויות שמדכאות את רצון היצירה ודן אותה למיתה…וזה לא נכון…האינדיבידואל, היחיד, זה שרוצה לעשות זה שחושב נכון, זה שרוצה, זה ששואף…הוא זה שצריך למצוא לעצמו את היועץ המתאים, הלא משוחד, זה שילווה אותו בפרויקט של חייו…. חברות גדולות לפני שהם מחליטים על מיזם מסוים משקיעים מילונים של כספים בסקרי מחקרי שוק, בהתאמת המוצר לשוק המקומי או לחו"ל, באסטרטגיות וטקטיקות ניהול ושיווק ורק לאחר מכן משקיעות את כספם במיזם..(לכן הסטטיסטיקות של חברות גדולות שנכשלו פחותות אלפי מונים מהסטטיסטיקה של עסקים קטנים ובינוניים שנפלו) היזם הקטן או הבינוני לא יכול להשקיע את כול אלה ולכן הנתונים שעומדים לרשותו הם מהסביבה הקרובה לו אן משמועות כאלה ואחרות…תפקידו של יועץ ומלווה אחראי להביא את כול האלמנטים לשולחן ולהוביל את היזם לעסק שרצה בו בבטחה. דורון עמית יוזם עסקי-ליווי עסקי-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי – שיווק.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן