מה קורה בעסקים אחרי החגים

מה קורה בעסקים אחרי החגים

כמו כול שנה אחרי החגים זו החידה!

מה יהיה אחרי החגים, הרי את זה אנו שואלים כול שנה!

האם הקניונים וחוצות המכירה יהיו הומים כמו שהם בחגים?

האם כול הקניות וכול הבזבוזים יסתיימו אחרי החגים?

או אולי הסיבוב יקרה אחרי שחיוב כרטיס האשראי ייפער עוד חור באוברדרפט האישי?

או אולי אחרי החגים זו המכה שתבוא מכוון הממשלה עת שר האוצר החדש דואג להתריע בפנינו כי הבור כול כך עמוק שהגזרות לא יהיה להם אח ורע. 

האמת, כבר ממש לא יודעים איך להתייחס לזה, למדנו כי עולם כמנהגו נוהג, עוד 4000 או 5000 עסקים יפלו גם החודש, עוד רשת אחת או שניים תקרוס, לבעלי העסקים והחברות יהיה קשה כי מחג לחג המלחמה הקיומית והצורך ההישרדותי רק הולך וגודל, אבל למעשה החיים ממשיכים וכול אחד דואג לפרנסתו או לעסקיו עם כספו או כספו של הבנק, המלווה בריבית, ההלוואה החוץ בנקאית ומה לא. 

כן, במדינה כמו שלנו הרוויה בצרות ובבעיות אני לא כול כך חושב שהדברים באמת מדאיגים, מה? אחרי המבול? זה מה שצריך לחשוב. שהבנק ידאג ולא אני? האמת, מאד קשה לנתח את הלך הרוח בעסקים וחברות בישראל, ההתנהלות וההתנהגות הארגונית מסתכלת על כאן ועכשיו, ואולי בונה תכניות לעתיד, תכניות שלא בטוח כי יתגשמו. שהרי מה לה בין תכנית על הנייר לבין תכנית במציאות כאשר כול בוקר אתה מתעורר ליום הפתעות חדש.  

 שלא תבינו אותי לא נכון, ההפך, בעסקים ובחברות צריך להתנהל ברצינות הרבה יותר גמורה בפרט בתקופה זאת, יוצא לי להיפגש עם בעלי עסקים שאומרים "ניסינו" לקחנו סיכונים, הבנו שבכדי להצליח צריך להשקיע, השקענו, לא הולך, אז מה עושים? את העסק לא רוצים לעזוב, בפרט שמדובר על עסקים טובים שיש בהם פוטנציאל שיווקי ומכירתי, והרי ידוע שברגע שהם יעזבו את העסק יקום עסק חדש שימכור בדיוק מה שמכרו ללקוחות שכבר השיגו, ולהפסיד לשני זה לא מטבעו של הישראלי( לא שהגוי שונה) אז ממשיכים, ומתדרדרים, עד שזועקים לעזרה "הצילו" אני צריך תמיכה, עצה, ייעוץ, או מי יודע מה.  

שואלים אותי תמיד. מה כבר אפשר לעשות בעסק שעשה הכול, לקח את כול ההלוואות, פנה לכול הלקוחות, ייעל את כול מה שיכל, מה כבר יש לעשות? ואני עונה "המון" יש כול כך הרבה פרמטרים שמרכיבים את החברה או העסק שלך שאיתם אפשר כבר במכה הראשונה לייצב, לנצח ולשלוט, אחר כך באה ההפתעה הגדולה בראייה עד כמה העסק א החברה יכולה להתפתח בעיסוקה.

לדעתי, כול עסק הוא "חפץ חיים" ולפני שמקבלים החלטות גורליות עבורו, חשוב למצות מקצועיות בניהולו, בהובלתו ובשגשגו. כן, בהחלט, זו התוצאה עם נותנים לעסק או החברה זריקת התחדשות בניהול, במערך הכספים, בשיווק פרסום ובמכירות.  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן