מה צריך לקרות שנבין את הצורך ליועץ ומלווה עסקי

ייעוץ וליווי עסקי חובה

מנתון אחרון עולה כי מתוך 135000 חברות פעילות במשק הישראלי רק 40% הם חברות מרוויחות. הווה אומר כי רק 500 חברות הם חברות מרוויחות, ושוב מתוך 135.000 חברות.

את הנתונים האלה אנו מקבלים מ-מנהל הכנסות המדינה לשנת 2009 שזה תחילתו של ההאטה במשק לעניות דעתי המצב היום הוא הרבה יותר גרוע שאנו בפתחו של מיתון (אוגוסט 2014) בטח בתוך מלחמת "צוק איתן"

כאשר בוחנים את הנתון הבסיסי, זה שהזכרתי ולוקחים בחשבון את ההאטה במשך משנת 2008-2009 מבינים כי "משהו כאן לא בסדר" אפשר להגיד הכול: האטה במשק, אשראי בנקאי, תחרות קשה, שורדים, היצע גובר על הביקוש, מיקור חוץ. כול זה נכון. אבל ההסתכלות שלי מגיעה מתוקף עיסוקי האומר חברה לא מרוויחה משמע ניהול לא נכון.(אני מאמין כי אחוז קטן מהחברות הלא מרוויחות מוציאים את הרווחים בדרך אחרת כמו משיכת משכורות) למרות שמשיכת דיווידנד כתוצאה מרווחיות הרבה יותר משתלמת ועדיפה בנוסף שמאזנים רווחיים משמשים טריגר לקבלת אשראי בנקאי או חוץ בנקאי.

ממרום גובהי וניסיוני בחיים העסקיים דבר אחד ברור לי! כישלון או אי רווחיות של חברה נובע רק כתוצאה מניהול לא נכון, ולצערי זה מתחיל ונגמר בבעל העסק אשר את רוב יומו הולך לתפעול העסק או החברה ופחות לניהול העסקי של החברה, יש פעמים שהבעלים אומרים לעצמם כול עוד אני או העסק והחברה שורדים אזי "זה טוב" וזה ממש לא נכון.

לפני כשבוע פנה אלי לקוח פוטנציאלי אשר סיפר לי שיש לו רשת בתחום מסוים אבל את הניהול, את התפעול, כוח האדם, הפרסום, הבנקים, הכול הוא עושה בעצמו כולל פריקה וטעינה של סחורה, כאשר הוא שואל אותי את השאלה "למה העסק לא הולך" "מדוע העסק לא מרוויח" . תשובתי הייתה ברירה ברגע שהעסק לא מנוהל עסקית ובצורה שאתה עובד, העסק לא יישאר עוד הרבה זמן חי.

בעלי עסקים מעדיפים שלא להשקיע ביועץ עסקי מלווה בגלל העלות ולא מפנימים כי ייעוץ וליווי עסקי הוא בתחום ההכנסה והחיסכון של העסק יד בבד עם הרווחיות של העסק או החברה.

לסיכום! אני מציע לבעלי עסקים וחברות לשכור להם יועץ ומלווה עסקי לעסקם על מנת שיהפכו להיות עסקים המנוהלים נכון ומרויחים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

הסיכון בקידום אתרים

הסיכון בקידום אתרים בדקתי במנוע החיפוש כמה אתרי אינטרנט יש במילת המפתח "קידום אתרים" עלו לי 20 מיליון תוצאות. 20 מיליון תוצאות! מדהים! אנחנו אוכלוסייה

פשיטת רגל
הבנק ואנחנו

למה פשיטת רגל

מאד חשוב להתיעץ עם יועץ עסקי טרם הולכים להליך של פשיטת רגל ומיד אחה"כ לקבוע תור אצל עו"ד

ייעוץ עסקי
ייעוץ ארגוני

הקורונה והאבטלה

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני מגלה חלם ממשלתי בלתי מתקבל על הדעת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן