מה עשתה הבורסה בשנת 2012?

מה עשתה הבורסה בשנת 2012?

 האם ניתן לסכם כאחד שנותן ייעוץ עסקי את שנת 2012 בבורסה.

לדעתי, כן! אפשר כבר להתחיל לסכם את פעילות הבורסה בישראל בשנת 2012.

אז שנה טובה בבורסה אי אפשר לקבוע שהייתה, ההפך הוא הנכון, הבורסה הישראלית המשיכה להתכווץ כפי שהיא עשתה זאת ב-3 שנים האחרונות.

ובלי נתונים הרי אי אפשר אז בוא נבין מה בדיוק קרה בבורסה בשנת 2012

במחזורי המסחר במניות חלה ירידה של 40% לעומת 2011 מה שהביא את מחזור המסחר היומי לקרוב למיליארד ₪ בלבד. אומנם בסך הכול הכללי עלו המדדים כמו ת"א 25 ב-13%, ת"א 75ב-7%, בלוטק 50 ב-23% , פיננסים ב-21%, נדל"ן ב-12% מניות נפט וגז ב-6%. מה שמסכם עלייה ממוצעת של 13% בלבד. וזה על קצה המזלג.

השאלה הנשאלת עם באמת הבורסה התל אביבית הולכת ומתדרדרת ומהווה חוסר עניין של הציבור ב"משחק המניות" כפי שהכרנו בשנים השמנות של הבורסה, או שציבור המשקיעים בחר אפיקי השקעה אחרים, או שלציבור נגמר הכסף?

בבורסה התל אביבית מנסים להוביל מהלכים שאולי יעודדו משקיעים פוטנציאלים וקיימים להעמיק את ההשקעות שלהם במוצרי הבורסה השונים, וזה באמצעות מעבר למשכן חדש של הבורסה התל-אביב והגדלת שעות המסחר מעבר לשעות כיום.

בדרך כלל הבורסה לנירות ערך משקפת את המצב הכלכלי בו נמצאת הכלכלה של אותה מדינה, מצד אחד טוענים הקברניטים ובראשם ראש הממשלה כי הכלכלה הישראלית יציבה, אם נשפוט לפי נתוני הבורסה בשנה האחרונה נבין שזה לא בדיוק המצב שהרי מעבר למחזורים הנמוכים ולתשואות הנמוכות העובדה שאף חברה ישראלית לא הנפיקה, וההפך הגמור קרה שמספר חברות נמחקו מהמסחר בתל אביב זה לא מייצג כלכלה יציבה. לכול הפחות לא לדעתי. אם אני מחבר את הקריסות של החברות הגדולות, את הקשיים של התאגידים הגדולים, את ההתחייבויות והחובות לציבור ולבנקים של המוסדיים הגדולים אני לא יכול להבחין בכלכלה יציבה במקרו ובטח בכלכלה לא יציבה אצל הסוחרים הקטנים והחברות הבינוניות המייצגות למעלה מ-90% מהמסחר בישראל.

בואו ביחד נקווה לטוב בשנים הבאות

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן