מה עשתה הבורסה בשנת 2012?

מה עשתה הבורסה בשנת 2012?

 האם ניתן לסכם כאחד שנותן ייעוץ עסקי את שנת 2012 בבורסה.

לדעתי, כן! אפשר כבר להתחיל לסכם את פעילות הבורסה בישראל בשנת 2012.

אז שנה טובה בבורסה אי אפשר לקבוע שהייתה, ההפך הוא הנכון, הבורסה הישראלית המשיכה להתכווץ כפי שהיא עשתה זאת ב-3 שנים האחרונות.

ובלי נתונים הרי אי אפשר אז בוא נבין מה בדיוק קרה בבורסה בשנת 2012

במחזורי המסחר במניות חלה ירידה של 40% לעומת 2011 מה שהביא את מחזור המסחר היומי לקרוב למיליארד ₪ בלבד. אומנם בסך הכול הכללי עלו המדדים כמו ת"א 25 ב-13%, ת"א 75ב-7%, בלוטק 50 ב-23% , פיננסים ב-21%, נדל"ן ב-12% מניות נפט וגז ב-6%. מה שמסכם עלייה ממוצעת של 13% בלבד. וזה על קצה המזלג.

השאלה הנשאלת עם באמת הבורסה התל אביבית הולכת ומתדרדרת ומהווה חוסר עניין של הציבור ב"משחק המניות" כפי שהכרנו בשנים השמנות של הבורסה, או שציבור המשקיעים בחר אפיקי השקעה אחרים, או שלציבור נגמר הכסף?

בבורסה התל אביבית מנסים להוביל מהלכים שאולי יעודדו משקיעים פוטנציאלים וקיימים להעמיק את ההשקעות שלהם במוצרי הבורסה השונים, וזה באמצעות מעבר למשכן חדש של הבורסה התל-אביב והגדלת שעות המסחר מעבר לשעות כיום.

בדרך כלל הבורסה לנירות ערך משקפת את המצב הכלכלי בו נמצאת הכלכלה של אותה מדינה, מצד אחד טוענים הקברניטים ובראשם ראש הממשלה כי הכלכלה הישראלית יציבה, אם נשפוט לפי נתוני הבורסה בשנה האחרונה נבין שזה לא בדיוק המצב שהרי מעבר למחזורים הנמוכים ולתשואות הנמוכות העובדה שאף חברה ישראלית לא הנפיקה, וההפך הגמור קרה שמספר חברות נמחקו מהמסחר בתל אביב זה לא מייצג כלכלה יציבה. לכול הפחות לא לדעתי. אם אני מחבר את הקריסות של החברות הגדולות, את הקשיים של התאגידים הגדולים, את ההתחייבויות והחובות לציבור ולבנקים של המוסדיים הגדולים אני לא יכול להבחין בכלכלה יציבה במקרו ובטח בכלכלה לא יציבה אצל הסוחרים הקטנים והחברות הבינוניות המייצגות למעלה מ-90% מהמסחר בישראל.

בואו ביחד נקווה לטוב בשנים הבאות

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן