מה עשתה הבורסה בשנת 2012?

מה עשתה הבורסה בשנת 2012?

 האם ניתן לסכם כאחד שנותן ייעוץ עסקי את שנת 2012 בבורסה.

לדעתי, כן! אפשר כבר להתחיל לסכם את פעילות הבורסה בישראל בשנת 2012.

אז שנה טובה בבורסה אי אפשר לקבוע שהייתה, ההפך הוא הנכון, הבורסה הישראלית המשיכה להתכווץ כפי שהיא עשתה זאת ב-3 שנים האחרונות.

ובלי נתונים הרי אי אפשר אז בוא נבין מה בדיוק קרה בבורסה בשנת 2012

במחזורי המסחר במניות חלה ירידה של 40% לעומת 2011 מה שהביא את מחזור המסחר היומי לקרוב למיליארד ₪ בלבד. אומנם בסך הכול הכללי עלו המדדים כמו ת"א 25 ב-13%, ת"א 75ב-7%, בלוטק 50 ב-23% , פיננסים ב-21%, נדל"ן ב-12% מניות נפט וגז ב-6%. מה שמסכם עלייה ממוצעת של 13% בלבד. וזה על קצה המזלג.

השאלה הנשאלת עם באמת הבורסה התל אביבית הולכת ומתדרדרת ומהווה חוסר עניין של הציבור ב"משחק המניות" כפי שהכרנו בשנים השמנות של הבורסה, או שציבור המשקיעים בחר אפיקי השקעה אחרים, או שלציבור נגמר הכסף?

בבורסה התל אביבית מנסים להוביל מהלכים שאולי יעודדו משקיעים פוטנציאלים וקיימים להעמיק את ההשקעות שלהם במוצרי הבורסה השונים, וזה באמצעות מעבר למשכן חדש של הבורסה התל-אביב והגדלת שעות המסחר מעבר לשעות כיום.

בדרך כלל הבורסה לנירות ערך משקפת את המצב הכלכלי בו נמצאת הכלכלה של אותה מדינה, מצד אחד טוענים הקברניטים ובראשם ראש הממשלה כי הכלכלה הישראלית יציבה, אם נשפוט לפי נתוני הבורסה בשנה האחרונה נבין שזה לא בדיוק המצב שהרי מעבר למחזורים הנמוכים ולתשואות הנמוכות העובדה שאף חברה ישראלית לא הנפיקה, וההפך הגמור קרה שמספר חברות נמחקו מהמסחר בתל אביב זה לא מייצג כלכלה יציבה. לכול הפחות לא לדעתי. אם אני מחבר את הקריסות של החברות הגדולות, את הקשיים של התאגידים הגדולים, את ההתחייבויות והחובות לציבור ולבנקים של המוסדיים הגדולים אני לא יכול להבחין בכלכלה יציבה במקרו ובטח בכלכלה לא יציבה אצל הסוחרים הקטנים והחברות הבינוניות המייצגות למעלה מ-90% מהמסחר בישראל.

בואו ביחד נקווה לטוב בשנים הבאות

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן