מה עושים שהתזרים בוכה

מה עושים שהתזרים בוכה

ושלא יספרו לנו סיפורים!

ושלא יגידו לנו "את בעיית תזרים המזומנים נפתור עכשיו, כאן ומיד!

בעיית תזרים המזומנים היא מכה של הרבה מאד עסקים!

אם לא מחזיקים את היד "קמוצה" בכוח אזי כול תוכנית תזרים מזומנים תגלוש ותפרוץ.

הקושי הזה של תזרים מזומנים שלילי מעיק ברמות על כאשר בעלי עסקים מדווחים כי שינה בלילה הפכה לספירת כבשים אין סופית.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני חייב להצהיר בפניכם כי שמירה על תזרים מזומנים, אפילו שהוא תזרים מזומנים הנובע מרווח חשבונאי ותשלום חובות העסק בפנים עדיין יוצר תזרים מזומנים שלילי. קל וחומר שעסקים רבים לא נהנים מרווח חשבונאי ובטח לא תזרימי דבר שמשתק את הפעילות של חלק מהעסקים בישראל.

את החוויה של תזרים מזומנים שלילי, החוויה שאין אפשרות לתכנן תזרים מזומנים מעבר לחודש והזליגה של תזרים המזומנים דווקא לצד ההוצאות לא ניתן למנוע בעשייה קלה.

קראתי השבוע פרסום של יועץ עסקי שהוא גם יועץ שיווק ומייעץ עסקי ועוד השכלתו היא בתחום החשבונאות המבטיח לעסקים פתרון תוך ארבע פגישות. האומנם? האם ניתן לפתור תזרים מזומנים תוך ארבעה פגישות בלבד! כן, זה יכול להיות במידה ואותו יועץ מזרים הוא את הכסף לתוך קופת החברה, אחרת אני לא רואה כול הגיון עסקי בהכרזה מטופשת שכזאת שלוקחת בעלי עסקים לכוון האשליות.

אבל איך פותרים את בעיית תזרים המזומנים.

ראשית סוגרים ונועלים את הידיים, פנקסי השקים, כרטיסי האשראי, התחייבויות כספיות.

קראו על הלוואות בערבות מדינה 

בונים בדוח מסודר את תזרים המזומנים כפי שהוא משתקף כיום: שיקים יוצאים, הוראות קבע, ירידות כרטיסי אשראי, ירידות הלוואות. ממול שמים רק את הכספים הנכנסים הבטוחים" שיקים דחויים, כניסה מכרטיסי אשראי, קופה ממוצעת של כול יום או תשלומים בטוחים בתאריכים של לקוחות האשראי. (יש כאלה אשר רושמים את חובות הלקוחות בתוך התזרים, וזה לא נכון לעשות).

 עכשיו כאשר יש לך תמונה מדויקת בתזרים המזומנים אתה יכול לראות היכן תאריכי הבעיות ואז עומדות לפניך האופציות הבאות: גבייה מוקדמת (שיקים מאוחרים) מלקוחות, אלה שמשלמים בהעברה בנקאית נסו לקבל תאריך מדויק להכנסת הכסף, לאחר שעדכנתם בפרטים האלה ראו היכן מקומות הכשל בתזרים ובקשו מהבנק שיעמיד לרשותכם לתאריכים הקשים מסגרות זמניות (צריך לזכור בנק לא אוהב שמפתיעים אותו, אבל אם מודיעים לו מראש זה עושה רושם נכון של ניהול תזרים אחראי. זו ברמה הזאת.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי אני יודע שזה לא נגמר החודש ולכן אתה חייב להתאים את ההוצאות שלך להכנסות שלך, אני יודע שזה מאד קשה להתנהל על הגדר כאשר אין לך הון חוזר אתו אתה יכול להשתמש, הון חוזר היה פותר לך את הצורך מלחכות לתקבולים מול תשלום לספקים.  

 ואם גם כאן אתה לא מגיע לפתרון, זכור שפתרון כזה זה תהליך, להתאים הוצאות להכנסות זו עבודת נמלים, יותר מזה במקביל חייבים להכניס גם עוד עבודה לעסק על מנת להחליף הלוואות לא רצויות, אבל כמו שציינתי זה תהליך לא ארוך אבל תהליך.

 עדיף להתאים את העסק להוצאות שלו גם אם זה פוגע בבשר החי, יותר מזה לסגור עסק התוצאות שלו הרבה יותר הרסניות מלהמשיך עסק ולייצב אותו, אתה מרגיש שזה כבד לך לבד לעשות זאת כך עזרה, נסה ייעוץ עסקי, או כול גורם אחר שיוכל לפנות אותך למחשבות חיוביות בכדי להציל את העסק.

 חשוב לי להגיד לך, יש פתרון לכול מצב.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן