מה עושים שהתזרים בוכה

מה עושים שהתזרים בוכה

ושלא יספרו לנו סיפורים!

ושלא יגידו לנו "את בעיית תזרים המזומנים נפתור עכשיו, כאן ומיד!

בעיית תזרים המזומנים היא מכה של הרבה מאד עסקים!

אם לא מחזיקים את היד "קמוצה" בכוח אזי כול תוכנית תזרים מזומנים תגלוש ותפרוץ.

הקושי הזה של תזרים מזומנים שלילי מעיק ברמות על כאשר בעלי עסקים מדווחים כי שינה בלילה הפכה לספירת כבשים אין סופית.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני חייב להצהיר בפניכם כי שמירה על תזרים מזומנים, אפילו שהוא תזרים מזומנים הנובע מרווח חשבונאי ותשלום חובות העסק בפנים עדיין יוצר תזרים מזומנים שלילי. קל וחומר שעסקים רבים לא נהנים מרווח חשבונאי ובטח לא תזרימי דבר שמשתק את הפעילות של חלק מהעסקים בישראל.

את החוויה של תזרים מזומנים שלילי, החוויה שאין אפשרות לתכנן תזרים מזומנים מעבר לחודש והזליגה של תזרים המזומנים דווקא לצד ההוצאות לא ניתן למנוע בעשייה קלה.

קראתי השבוע פרסום של יועץ עסקי שהוא גם יועץ שיווק ומייעץ עסקי ועוד השכלתו היא בתחום החשבונאות המבטיח לעסקים פתרון תוך ארבע פגישות. האומנם? האם ניתן לפתור תזרים מזומנים תוך ארבעה פגישות בלבד! כן, זה יכול להיות במידה ואותו יועץ מזרים הוא את הכסף לתוך קופת החברה, אחרת אני לא רואה כול הגיון עסקי בהכרזה מטופשת שכזאת שלוקחת בעלי עסקים לכוון האשליות.

אבל איך פותרים את בעיית תזרים המזומנים.

ראשית סוגרים ונועלים את הידיים, פנקסי השקים, כרטיסי האשראי, התחייבויות כספיות.

קראו על הלוואות בערבות מדינה 

בונים בדוח מסודר את תזרים המזומנים כפי שהוא משתקף כיום: שיקים יוצאים, הוראות קבע, ירידות כרטיסי אשראי, ירידות הלוואות. ממול שמים רק את הכספים הנכנסים הבטוחים" שיקים דחויים, כניסה מכרטיסי אשראי, קופה ממוצעת של כול יום או תשלומים בטוחים בתאריכים של לקוחות האשראי. (יש כאלה אשר רושמים את חובות הלקוחות בתוך התזרים, וזה לא נכון לעשות).

 עכשיו כאשר יש לך תמונה מדויקת בתזרים המזומנים אתה יכול לראות היכן תאריכי הבעיות ואז עומדות לפניך האופציות הבאות: גבייה מוקדמת (שיקים מאוחרים) מלקוחות, אלה שמשלמים בהעברה בנקאית נסו לקבל תאריך מדויק להכנסת הכסף, לאחר שעדכנתם בפרטים האלה ראו היכן מקומות הכשל בתזרים ובקשו מהבנק שיעמיד לרשותכם לתאריכים הקשים מסגרות זמניות (צריך לזכור בנק לא אוהב שמפתיעים אותו, אבל אם מודיעים לו מראש זה עושה רושם נכון של ניהול תזרים אחראי. זו ברמה הזאת.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי אני יודע שזה לא נגמר החודש ולכן אתה חייב להתאים את ההוצאות שלך להכנסות שלך, אני יודע שזה מאד קשה להתנהל על הגדר כאשר אין לך הון חוזר אתו אתה יכול להשתמש, הון חוזר היה פותר לך את הצורך מלחכות לתקבולים מול תשלום לספקים.  

 ואם גם כאן אתה לא מגיע לפתרון, זכור שפתרון כזה זה תהליך, להתאים הוצאות להכנסות זו עבודת נמלים, יותר מזה במקביל חייבים להכניס גם עוד עבודה לעסק על מנת להחליף הלוואות לא רצויות, אבל כמו שציינתי זה תהליך לא ארוך אבל תהליך.

 עדיף להתאים את העסק להוצאות שלו גם אם זה פוגע בבשר החי, יותר מזה לסגור עסק התוצאות שלו הרבה יותר הרסניות מלהמשיך עסק ולייצב אותו, אתה מרגיש שזה כבד לך לבד לעשות זאת כך עזרה, נסה ייעוץ עסקי, או כול גורם אחר שיוכל לפנות אותך למחשבות חיוביות בכדי להציל את העסק.

 חשוב לי להגיד לך, יש פתרון לכול מצב.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן