מה עדיף פשיטת רגל או עזרה מקצועית

מי שצפה היום בחדשות של ערוץ 2 20.10.2013  והוא בעל עסק, לא יכול שלא להתעלם מהכתבה בתחום פשיטות הרגל והקשיים של העסקים בישראל.

האמת שחדשה מרעישה לא הייתה בכתבה ל-90% מבעלי העסקים בישראל לאור העובדה אשר נאמרה בכתבה בה מכול 5 עסקים שנפתחים רק עסק אחד שורד, זה לא סוד כי הכתבה חידדה את ניתוב האשראי בישראל ההולך רובו ככולו ל-10% עסקים הגדולים במדינה.

לא אני לא חושב כי הלוואות הם פתרון לעסקים, אני בטוח כי הפתרון לעסקים זה הכנסות המגיעות ממכירות ואך ורק ממכירות. הלוואות טובות אם הם מנותבות לאלמנטים בעסק שייצרו עוד כסף ולא למחזור הלוואות או תשלום עבור מותרות.

כמי שנותן ייעוץ עסקי, אני מבין כי עסקים אחד אחרי השני נקלעים למבוי סתום, מצד אחד יש בהם את הצורך לשרוד ולהתקיים, מצד שני קשה להם לנהל את העסק מאחר והם נזקקים לנהל ביום יום את תזרים המזומנים, מהצד האחר ניהול העסק בכללותו הפך למשימה בלתי אפשרית וזאת כאשר נושא הניהול חייב לכרוך בתוכו את נושא השיווק, המכירות וזאת בתוך שוק אחד גדול של מחיר שלא מאפשר רזרבות או רווחים חשבונאים לעסקים, קל וחומר שלא מותיר רווחים תזרימיים, ובכלל תוהו ובהו בכול אשר נלך בשבילי העסק.

כ יועץ עסקי אני ער לעובדה כי עסקים יודעים שהם חייבים ייעוץ עסקי או יועץ עסקי שילווה אותם אבל הם פוחדים לעשות זאת מטעם שלא יוכלו לעמוד בהוצאות ועם כבר ליועצים הם פונים אז המקום הקל ביותר והזול ביותר לפנות אליו הוא מרכזי היזמות והטיפוח של מטי.

אין לי דבר ולא חצי דבר נגד המוסד הממשלתי הזה אבל אני יכול להגיד בבטחה רבה כי מטי לא יכול לעזור לעסקים במצבם היום, מטי הוא מרכז יזמות וטיפוח אשר עושה את עבודתו כמשרד ממשלתי ואילו העסקים היום בישראל הנלחמים כול דקה מול אתגרים בלתי אנושיים או חורגים מכול התנהלות עסקית נורמלית חייבים ליווי וייעוץ צמוד לכול פעילותם העסקית, עסקים היום חייבים להמשיך ולמכור. כולם יודעים לצעוק אין אשראי לעסקים הקטנים אבל מדוע צריך אשראי, התחייבויות, חובות, "עדיף לסגור את העסק ולמזער נזקים" אבל אפשר גם להמשיך לנהל את העסק עם מטאורים צמודים, במטי אף עסק לא יכול לקבל מטאור!  מקסימום עוד המלצה קטנה להלוואה נוספת.

שיווק ומכירות

המצב של העסקים בישראל הוא בכי רע, ההוצאות הם בשמיים, ההכנסות לא בטוחות, הרווחיות עם קיימת בכלל נשחקת, ולדעתי עם כול עסק לא יעשה חושבים וייקח החלטה נכונה לגבי עסקו ומי שילווה אותו אנו נמצא את אולמות השופטים העוסקים בפשיטות רגל פתוחים 24 שעות ביממה. ולהזכירכם פשיטת רגל זה לא דבר נעים, זה בהחלט סעד נכון וחברתי בתקופתנו אנו אבל עם אפשר להימנע מזה ע"י פעולות כאלה ואחרות בעסק הגם שיש להם עלות מסוימת זה עדיין עדיף.

תרשו לכם לקבל ייעוץ וליווי מדורון עמית 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו