מה עדיף פשיטת רגל או עזרה מקצועית

מה עדיף פשיטת רגל או עזרה מקצועית

מי שצפה היום בחדשות של ערוץ 2 20.10.2013  והוא בעל עסק, לא יכול שלא להתעלם מהכתבה בתחום פשיטות הרגל והקשיים של העסקים בישראל.

האמת שחדשה מרעישה לא הייתה בכתבה ל-90% מבעלי העסקים בישראל לאור העובדה אשר נאמרה בכתבה בה מכול 5 עסקים שנפתחים רק עסק אחד שורד, זה לא סוד כי הכתבה חידדה את ניתוב האשראי בישראל ההולך רובו ככולו ל-10% עסקים הגדולים במדינה.

לא אני לא חושב כי הלוואות הם פתרון לעסקים, אני בטוח כי הפתרון לעסקים זה הכנסות המגיעות ממכירות ואך ורק ממכירות. הלוואות טובות אם הם מנותבות לאלמנטים בעסק שייצרו עוד כסף ולא למחזור הלוואות או תשלום עבור מותרות.

כמי שנותן ייעוץ עסקי, אני מבין כי עסקים אחד אחרי השני נקלעים למבוי סתום, מצד אחד יש בהם את הצורך לשרוד ולהתקיים, מצד שני קשה להם לנהל את העסק מאחר והם נזקקים לנהל ביום יום את תזרים המזומנים, מהצד האחר ניהול העסק בכללותו הפך למשימה בלתי אפשרית וזאת כאשר נושא הניהול חייב לכרוך בתוכו את נושא השיווק, המכירות וזאת בתוך שוק אחד גדול של מחיר שלא מאפשר רזרבות או רווחים חשבונאים לעסקים, קל וחומר שלא מותיר רווחים תזרימיים, ובכלל תוהו ובהו בכול אשר נלך בשבילי העסק.

כ יועץ עסקי אני ער לעובדה כי עסקים יודעים שהם חייבים ייעוץ עסקי או יועץ עסקי שילווה אותם אבל הם פוחדים לעשות זאת מטעם שלא יוכלו לעמוד בהוצאות ועם כבר ליועצים הם פונים אז המקום הקל ביותר והזול ביותר לפנות אליו הוא מרכזי היזמות והטיפוח של מטי.

אין לי דבר ולא חצי דבר נגד המוסד הממשלתי הזה אבל אני יכול להגיד בבטחה רבה כי מטי לא יכול לעזור לעסקים במצבם היום, מטי הוא מרכז יזמות וטיפוח אשר עושה את עבודתו כמשרד ממשלתי ואילו העסקים היום בישראל הנלחמים כול דקה מול אתגרים בלתי אנושיים או חורגים מכול התנהלות עסקית נורמלית חייבים ליווי וייעוץ צמוד לכול פעילותם העסקית, עסקים היום חייבים להמשיך ולמכור. כולם יודעים לצעוק אין אשראי לעסקים הקטנים אבל מדוע צריך אשראי, התחייבויות, חובות, "עדיף לסגור את העסק ולמזער נזקים" אבל אפשר גם להמשיך לנהל את העסק עם מטאורים צמודים, במטי אף עסק לא יכול לקבל מטאור!  מקסימום עוד המלצה קטנה להלוואה נוספת.

שיווק ומכירות

המצב של העסקים בישראל הוא בכי רע, ההוצאות הם בשמיים, ההכנסות לא בטוחות, הרווחיות עם קיימת בכלל נשחקת, ולדעתי עם כול עסק לא יעשה חושבים וייקח החלטה נכונה לגבי עסקו ומי שילווה אותו אנו נמצא את אולמות השופטים העוסקים בפשיטות רגל פתוחים 24 שעות ביממה. ולהזכירכם פשיטת רגל זה לא דבר נעים, זה בהחלט סעד נכון וחברתי בתקופתנו אנו אבל עם אפשר להימנע מזה ע"י פעולות כאלה ואחרות בעסק הגם שיש להם עלות מסוימת זה עדיין עדיף.

תרשו לכם לקבל ייעוץ וליווי מדורון עמית 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן