מה ניתן ללמוד מניהול המשביר לצרכן

מה ניתן ללמוד מניהול המשביר לצרכן

רציתי  לכתוב לכם על מודל עסקי שבראייה מן הצד היה צריך להיות המודל הרווחי ביותר שקיים, ואני מדבר על המשביר לצרכן החדש…כולנו מכירים את המודל החדש של הרשת שנקנתה לפני שנים….כאשר המשביר ממשיך למתג את עצמו כבית כלבו לכול דבר רק ששיטת הרכש שלו מהספקים היא בשיטת הקונסיגנציה (שיטת הקונסיגנציה למי שלא מכיר היא מכרתה-שילמתה)… הגדילה לעשות רשת המשביר לצרכן החדש שהיא בכלל לא בעלת הסחורה המוצעת במרכזיה אלה רק מספקת במה, פרסום, וכלי מכירה לספקים כאשר היא גוזרת קופון יותר נמוך עבור המכירות שמתבצעות בשטח בתי הכלבו שלה….מהלך חשוב מאד שעשתה המשביר זה הקמת מועדון הלקוחות המוצלח מאד שלה..שהמבצעים ברשת באמת אטרקטיבים לבעלי מחזיק כרטיס המועדון….אז אם המודל כל כך טוב אז למה המשביר לצרכן החדש  בבעיות של נזילות, חובות כבדים והפסדים, חובות בסך 1.3 מיליארד שקל  מתוכם חובות לבנקים ולמחזיקי אגרות חוב…שהרי חובות לספקים אין (כי הסחורה לא של המשביר) כמו בכול סיפור סינדרלה שעושים עסק אחד טוב שואפים תמיד לעוד ועוד ואז כמה מהלכים שגויים של המשביר לצרכן כמו רכישת אופיס דיפו הכושלת ועוד עיסקאות כאלה ואחרות והופכים את ההצלחה לכשלון כספי צורב….אבל…המשביר היא חברה ציבורית….הציבור משקיע ומפסיד במניותיה…ולכן היא יכולה להרשות לעצמה לשחק קצת בריסקים..קחו את המהלך של הכניסה למבנה חדש בירושלים תוך עזיבת הבניין המיתולוגי של המשביר…אתם חושבים שהמהלך היה נכון…ימים ידברו….מה שבא ללמדכם יש לכם עסק טוב ביד..השקיעו בו, טפחו אותו, ואל תנסו לרעות בשדות זרים

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן