מה נותן ליווי עסקי

מה נותן ליווי עסקי

ליווי עסקי בתל אביב

מהו ליווי עסקי לעסקים

מדוע אנחנו מפרידים את השירותים של ליווי עסקי ויעוץ עסקי?

מה תפקידו של יועץ עסקי? ומה תפקידו של מלווה עסקי?

לדעתי ליווי עסקי ויעוץ עסקי זה תחום עבודה שהולך ביחד.

אני אישית לא מאמין ביעוץ עסקי גרידא אלה בייעוץ עסקי וליווי יחד.

ואני אסביר ועל ידי כך אוכל לתת לכם טיפים והמלצות מה טוב עבור העסק שלכם?

יועץ עסקי הוא אדם אשר יקבל לידיו את הניירת של העסק, יישב וינתח את העסק בצד המספרי שלו, (אך לא לצורך עריכת מאזן או הגשת דוח חשבונאי-זאת עבודה של יועץ המס או רואה החשבון) ויבין את מהות העסק ברמה החשבונאית והתזרימית שאת השלכותיה הוא  יכוון לכוון ניהול העסק. בנוסף לפי ראייה שלי לאחר שבחן את העסק והבין מה הכוון שלו הוא יידע לכוון את העסק אם להישרדות, אם להמשכיות, אם לסגירה או אם למכירה!!! לאחר שהביא את בשורת העסק לבעליו יהיה על היועץ לקבוע מהי האסטרטגיה העכשווית להמשכיות: יעוץ בתחום הישרדות העסק והמשכיותו, יעוץ בתחום ניהול שיווק והגברת המכירות של העסק, או יעוץ עסקי לעסקים במשבר,(כול זאת במסגרת הייעוץ העסקי שניתן) יועץ עסקי לא מחובר לשום אג'נדה, אין לו מעורבות רגשית בעסק למרות שהוא מבין שעסק לאוכלוסייה גדולה של בעלי עסקים הוא בבחינת קשר אמוציונאלי כזה או אחר. (אך זה לא השיקול לעבודתו של היועץ)

לאחר שנקבעה האסטרטגיה לאן פני העסק, נקבעת הטקטיקה כיצד בעלי העסקים והפועלים בתוכם מיישמים את הטקטיקה שנקבעה בצורה המושלמת ביותר עם כמה שפחות נזקים לבעלי העסקים במידה והוחלט על סגירה, או עם כמה שיותר רווח מהמכירה ברגע שהוחלט על מכירה וכמובן כיצד מביאים להישרדות העסק ולהמשכיותו אם זאת האסטרטגיה שנקבעה.

יועץ עסקי רגיל בדרך כלל מטיל את המשימות על בעלי העסק ולמעשה בזה סיים את תפקידו, הוא הגיע, בדק, יעץ, קיבל החלטה משותפת ביחד עם הבעלים והלך לדרכו תוך שהוא מקווה שאכן מה שנקבע אכן ייושם.

לעומת זאת ליווי עסקי (בהגדרה) מיישם את כול מה שנכתב כאן בכתבה זאת בהגדרת תפקידו של היועץ העסקי, רק כאן הוא גם מלווה את התהליך.

כ-עוסק בתחום העסקי שנים רבות, וכאחד שצבר שעות רבות של יזמות, ניהול, שיווק, עסקים במשבר, קריסות, נסיקות וכ"ד אני לא מאמין ביעוץ ללא ליווי.

יש כאלה שאפילו מרחיקים לכת ועושים את הייעוץ העסקי בדרך של קורס בן 6 או 7 שעורים, יש כאלה שרואים את העסק פעם אחת והפעם השנייה היא רק בסוף התהליך, יש כאלה שמקדישים יותר זמן אבל מלמעלה.

הדרך בה יועץ עסקי או ליווי עסקי צריכה להיעשות הינה לקבוע את התהליכים ביחד עם בעלי העסקים וגם ללוות את התהליכים. זו הדרך הבדוקה היחידה בה אסטרטגיה שנקבעה ע"י יועץ עסקי ובעלי העסק "עובדת" טרתי משמע…לצערי רבים העסקים שמנוהלים בשיטה של העגלה לפני הסוס והם לא מנהיגים אלה מונהגים. מעבר לזה הקשר האישי והסנטימנטלי לעסק שלהם תמיד יכוון אותם לרצות להישאר בעסק והם יעשו בדיוק את הפעולות ההפוכות מזה שהעסק צריך. וזאת מתוך כוח ההישרדות, הצורך לשרוד.

כאשר יועץ עסקי מסיים את תפקידו, העסק רק מתחיל את התוכנית שנקבעה, ואם לא יהיה מורה בכיתה אזי התלמידים יתחילו לעשות בדיוק מה שהם היו עושים שהמורה בכיתה. (המחשה והשוואה זאת טובה להרבה דוגמאות מהחיים)

ליווי עסקי הוא תחום כללי בעיני. אני מצרף לו את תחום הייעוץ העסקי, תחום הייעוץ השיווקי ומגביר המכירות. יועץ עסקי טוב חייב להתמצא בכול התחומים שהזכרתי ובתוספת התחומים הנושקים לעסקים כמו התמצאות בתחום ניהול תזרים המזומנים, קריאת דוחות כספיים וגזירת מסקנות ממגוון של דוחות שכאלה, התמצאות בכול מה שקורה בתחום המשפטי במידה ועסק נקלע למשבר או יותר נכון כאשר בעלי העסק עומדים בפני משבר אישי. יועץ עסקי הוא זה שחייב לתת את המענה והפתרון לבעלי העסק ואחד שכזה הוא היועץ הנכון לעסק שלך.

ניהול עסקים היום הינה מסימה קשה, אנו רואים זאת גם אצל החברות הגדולות ביותר במשק, מי האמין שקונצרן IDB ייוושע מ-35 מיליון שקל או מ 40 מיליון שקל במכירת עיתון מעריב. קונצרן שמחזור עסקיו הינו במיליארדי שקלים, לכן יותר מתמיד חייבים בעלי עסקים בישראל לשכור להם יועץ עסקי ומלווה עסקי על מנת שיצליחו לשרוד במשבר הנוכחי ואולי יהיו כאלה שיבינו כי אין כול טעם להמשיך לנהל עסק שהוא מפסיד.

לעניין זה על מנת להבהיר את דבר. נתתי כאן ספקטרום רחב של מה שקורה בעסקים, לא כול עסק דומה למשנהו אבל, אם יש עסק שמחזור המכירות שלו הינו X   כסף וההוצאות שלו גבוהות יותר מההכנסות שלו, והחזרי ההלוואות שלו מעיקות עליו עוד יותר. ובכדי שהעסק ימשיך הוא צריך לשכפל או לשלש את מחזור המכירות שלו. אבל סוג העסק, המיקום, המקום, הזמן, התחרות, לא מאפשרים לו בפרק זמן קצוב אכן לשלש את המכירות שלו. אזי יוצאת תוצאה שבעל העסק מפסיד לאורך חודשים כספים רבים ולא מתוך כספו האישי אלה מתוך התחפרות בבור ההלוואות וההתחייבויות שהוא לוקח לעצמו. בעסק כזה לאחר שאני בודק את כול הפרמטרים האפשריים, ובוחן את כול האופציות השיווקיות, ומסתכל על העסק מבפנים ומבחוץ, אני יכול לקבל החלטה ביחד עם בעל העסק. שהעסק שלו לא טוב…וגם זו החלטה שחוסכת כסף רב, עגמת נפש, מפח נפש והליכה להוצל"פ.

כול עסק ועסק נבדק ונמדד ראשית ע"פ התוצאות הקימות שלו. וכמו שבדק ביית צריך לעשות מדי פעם בפעם גם עסק קיים צריך או יותר נכון חייב לעשות בדק ביית בעיסוקו.

שאתם מחליטים על יועץ עסקי, דאגו שזה יהיה יועץ מקצועי שגם ייתן יעוץ וגם ילווה את העסק.

רוצים לשמוע מבלי להתחייב

התקשרו לדורון עמית

WWW.DORONAMIT.CO.IL

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן