מה מעמדו של יועץ עסקי

מה מעמדו של יועץ עסקי

במאמר זה נבחן מהו תפקידו של יועץ עסקי הלכה למעשה.

יועץ עסקי באזור המרכז,ייעוץ עסקי באזור המרכז,יועץ שיווק באזור המרכז, המלצות למה היום צריך יועץ עסקי ויועץ שיווקי באזור המרכז

רבים הם החושבים כי תפקידו של יועץ עסקי הוא כשמו כן הוא "נותן עצות"

אך למעשה רבים לא יודעים שיועץ עסקי מעבר לעצותיו הוא גם חלק פעיל ומוביל במהלך הניהולי של העסק הן מבחינת הניהול, הרכש, ההוצאות, תזרים המזומנים וכמובן נושא השיווק והמכירות שזה לב ליבו של העסק.

זה כבר גדוש ומלא להמשיך ולתאר את המצב העסקי בו שרויים למעלה מ-450 אלף עסקים וחברות קטנות במשק הישראלי ואשר בשנתיים האחרונות נוספו להם גם החברות הגדולות במשק, החברות הציבוריות, הטיקונים והמשפחות ששולטות על למעלה מ-20% מהמשק הישראלי.

כ-יועץ עסקי, יועץ שיווק, יועץ אסטרטגי, יועץ לעסקים קטנים, יועץ לעסקים במשבר,, אני רואה חובה היום יותר מתמיד ללוות את בעל העסק או הנהלת החברה באופן שוטף ורצוף תוך כדי הכנסת מהלכים חדשים בחברה וזאת בגלל הקושי הנוראי להתפתח או לפתח שווקים חדשים במגזרים בהם פועלת החברה/העסק.

רמת הניהול הנדרשת היום ממנהלי חברות ומבעלי עסקים היא רמה המדמה קברניט האוחז את הגה הספינה בטלטלה בים הסוער מבלי יכולת להרפות מההגה, כאשר יועץ ומלווה עסקי או שיווקי חובתו לקחת את החברה/העסק ולטפל בו מהיסוד ועד הטפחות ולהוביל אותו להישרדות ולהרמת ראש.

צר לי כ-יועץ עסקי עלי להכריז כי הגבולות במגזר העסקי הולכים ונהיים צרים וצרים יותר וכול מרחב התמרון פשוט נסגר בפני עסקים קיימים וחדשים. ברגע שהמחיר הפך להיות בר תחרות בלבד אזי לא קיים סיכוי גבוהה לעסקים להמשיך ולהתנהל כי מלחמת מחירים מביאה לתוצאה אחת והיא קריסת המערכת.

עסקים וחברות לא מבינים כמה יועץ עסקי/חיוני/חשוב/הכרחי להם בעזרה בניהול העסק ובהצעדתו לשביל בטוח ראשית וראשונה, ומסתמכים על היועצים הקיימים להם כמו רואי החשבון או היועצים המשפטיים שלהם..

אל מנת שלא לפגוע בנותני שירותים אלה אני יכול לציין כי רואי חשבון ועורכי דין נועדו לסכם את המספרים אותם מביאים העסקים לשולחנם ולא לעוץ להם לגבי ניהול נכון של עיסקם- מכאן באה הטעות שאיש עסקים/בעל עסק או הנהלה של חברה משתמשת ביועצים עסקיים ושיווקיים מתוך המערכת. הטעות כאן היא בסיסית.

מאמר זה בא לעשות את ההבחנה הברורה בין היועצים הקיימים לעסק לבין היועצים והמלווים שצריכים לשרת את העסק מבחוץ ולא מבפנים במסגרת האמרה "מה שרואים משם לא רואים מכאן"

נתקלתי כבר בעבר בעסקים שנקלעו לקשיים ושכרו כלכלנים או רואי חשבון חיצוניים אבל אלה האחרונים לא יכלו לשפר את מצב פני העסק כי מקצועיותם  היא לעסוק במספרים שמוגשים להם ולא בהמצאת מספרים חדשים.

יעשו נכון וחכם בעלי עסקים והנהלות של חברות לגייס ולצרף לשורתם יועצים עסקיים ומלויים עסקיים ושיווקיים למען עיסוקם ובכל לכול הפחות יבטיחו את הישרדותם לטווח הביניים שלא ידוע מתי יסתיים

בואו שמעו יותר והזמינו יועץ ומלווה שיווקי לעסקכם

054-8087706

WWW.DORONAMIT.CO.IL

DORON@DORONAMIT.CO.IL

יועץ עסקי באזור המרכז, יועץ עסקי באזור הדרום, יועץ עסקי באזור השפלה, יועץ עסקי באזור הצפון, יועץ עסקי באזור הדרום, יועץ עסקי בתל אביב, יועץ עסקי באשדוד, יועץ עסקי באשקלון, יועץ עסקי בקריית גת, יועץ עסקי ברמלה, יועץ עסקי בלוד,  יועץ עסקי ביבנה, יועץ עסקי בבאר שבע, יועץ עסקי בדימונה, יועץ עסקי בירושלים, יועץ עסקי בחולון, יועץ עסקי בבת ים, יועץ עסקי בראשון לציון, יועץ עסקי בנוה מונסון, יועץ עסקי בסביון, יועץ עסקי בפתח תקווה, יועץ עסקי ברמת השרון, יועץ עסקי בהרצליה, יועץ עסקי בראש העין, יועץ עסקי בגבעתיים, יועץ עסקי במבשרת ציון, יועץ עסקי בגן יבנה, יועץ עסקי בשדרות, יועץ עסקי באופקים, יועץ עסקי ברעננה, יועץ עסקי בהרצליה, יועץ עסקי ברמת אביב, יועץ עסקי בנס ציונה, יועץ עסקי בגדרה,

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן