מה כולל ייעוץ עסקי לעסקים

מה כולל ייעוץ עסקי לעסקים

בטרם מתחילים לדבר על ייעוץ עסקי לעסקים חשוב לומר כי תהליך הייעוץ והפיתוח של כל עסק אינו מבוסס על פיתרון קסם. מדובר על תהליך אישי ומקצועי שלוקח בחשבון את כל הפרמטרים השונים של עולם העסקים, של מאפייני העסק הייחודי ובניית תכנית עסקית נכונה וברורה. בתור התחלה, אפיון העסק הוא חשוב, משום שכאן מתואמות הציפיות של בעל העסק יחד עם היועץ העסקי. ה"אני מאמין" של כל אחד מהצדדים נחשף לטובת תכנית עבודה מותאמת. לאחר מכן, השלב הבא הוא התאמת מאפייני העסק למציאות הקיימת. עולם העסקים משתנה כל הזמן וצריך להיות עם האצבע על הדופק. החשיבות של ההתאמה נמצאת בסדר עדיפויות גבוה, שכן עסק טוב הוא זה שמצליח לגבור על המתחרים ולהציע את המוצרים והשירותים הטובים ביותר בפורמטים הרלוונטיים.

מה זה תוכנית עסקית

החלק האחרון בבדיקה המקדימה היא מידת המשאבים הקיימים לעסק כדי לנהל את תהליך ההתפתחות לצד הייעוץ העסקי הקיים. נתון בסיסי הוא שלמרבית העסקים יש מחסור במשאבים ולכן יש צורך לנצל ככל הניתן את מה שעדיין קיים ויכול לעזור. המציאות מכתיבה שדה פעולה שיש לבחור את הנתיב הטוב ביותר לעבור בו ולשם כך גם היועץ העסקי וגם בעל העסק נדרשים לאסוף את כל מה שיש ועם זה לבנות תכנית עסקית טובה ומנצחת.

כאשר מתחיל שלב הביצוע בפועל, מה שצריך לדעת זה האם ישנם שותפים נוספים שיכולים להיכנס אל תהליך הבנייה וההתפתחות. מציאת וגיוס שותפים נוספים תמיד יכול לעזור אולם הנקודה החשובה שצריך לאמץ היא הביקורת התמידית. אין תמיד זמן והפעולות צריכות להתבצע תוך כדי עבודה ושינויים תוך כדי פעולה, אולם יש לבדוק לאורך כל תהליך העבודה עצמה היכן ניתן לשנות, מה יכול להיטיב עם המצב ומהם המנופים הטובים ביותר שיכולים להיות עבור העסק.

תפקידו של היועץ העסקי הוא למצוא את הייחודיות של העסק וליצור מצב שבו כל יתרונותיו העסקיים, החברתיים, האנושיים והמקצועיים של עסק באשר הוא, יבואו לידי ביטוי בדרך הטובה ביותר להצלחה, לרווחיות וצמיחה קבועה לאורך שנים רבות.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן