מה חוסם אותך לפתוח עסק

מהם החסמים ברצון לפתיחת עסק/מיזם חדש

בקצרה: רבים הם העסקים שהתחילו בקטן וגדלו לעסקים גדולים. כתר פלסטיק התחיל כמפעל קטן בסמטאות יפו, רב בריח התחיל בבית מלאכה, שטראוס התחילה במחלבה קטנה בנהריה אותו דבר זוגלובק  ואני יכול למנות כאן מאות עסקים שהתחילו בקטן והפכו להיות גדולים. מדוע אני מזכיר זאת כאן מהסיבה שעסק קטן/חלום/מיזם יכול להפוך להיות לעסק או חברה גדולה. והכול בחזקת WE CAN NEVER KNOW.

 על מנת להגיע ולהיות עסק גדול ובבקשה על תגידו: "אני לא רוצה להיות עסק גדול" כי כאשר מקימים עסק מבינים כי עסק רצונו ויכולתו לגדול ולהתפתח בדיוק כמו שמחליטים ליצור חיים חדשים בדמות ילד לא ניתן לעצור את גדילתו בדיוק כמו בעסק חדש או מיזם מתפתח.

איך פונים לייעוץ

 אבל נכון, יש חסמים, ויש חסמים רבים שראשית צריך לגבור עליהם בתאוריה טרם הקמת המיזם, בבחינת התכנית העסקית, מימון, הגדרת קהל המטרה, קביעת אסטרטגיה, טקטיקה, יכולת תפעול המיזם או העסק גם מעבר לתקופת ההשקעה, כול אלה והרבה הרבה אחרים הם  החסמים לפתיחת עסק או מיזם בכול גודל ולכול מטרה מעסק של גננות דרך חברות סטרטאפ וכול קטגוריה אשר תבחר.

 לשמחתי, כבר הרבה מאד יזמים וכאלה הפותחים עסקים למדו כי הכתובת להצלחה ובטחון של העסק שלהם נעוץ בכישרונותיו ומקצועיותו של היועץ העסקי או המלווה העסקי, אנשים למדו כי בגלל אחוז הנפילות הגבוהה של עסקים שנסגרו עדיף להם להשקיע בשירותי ייעוץ עסקי שייתן להם כוון, דרך, מפה, או כול אלמנט אחר בכדי להקטין למינימום את הסיכונים לקריסה ואת האופציה לנסיקה. שהרי אין יותר יפה מזה עסק או מיזם אשר נבנה נכון עם בסיס חזק ומתוכנן נכון דבר אשר יבטיח לו חוזק ובטחון בטח בתקופה הראשונה להקמת המיזם או העסק.

 המורכבות של פתיחת עסק לא נעוצה רק בצד המקצועי שלו לדוגמה: גנן מבין בגננות, אבל אין לו שמץ של מושג בעולם העסקים הרעב והבולע! בעלי המקצועות החופשיים, ובכלל עסקים המתמחים במתן שירות כזה או אחר או מוצר כלשהו יתמידו ויבינו ויתמחו במלאכת ידם, אך מכאן ועד ההבנה העקלקלה של התנהגות עולם העסקים והניהול הנכון הדרך ארוכה.

 במידה ומשכילים להשקיע סכום מסוים על מנת שלא ללכת אל היער באמצע הלילה אזי קונים שקט תעשייתי, הקטנת סיכונים, הגדלת סיכויים, והליכה בנעליים של גדולים ומנוסים.

 מסקר שנערך לא מזמן הצביעו 52% אנשים אשר רצו להקים עסקים, או להגשים חלום עסקי, כי הם פוחדים לעשות זאת בגלל החסמים שבפתיחת עסקים חדשים. וחבל!

 הכותב הוא איש עסקים, מבין את עולם העסקים, יודע לנווט בין הטיפות, ומוביל להצלחה והגשמה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן