מה זה רגולציה

מה זה רגולציה

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי, יועץ שיווק, אימון עסקי

רגולציה, טוב ליהודים, רע ליהודים, האמת כבר אי אפשר לדעת.

אם נשפוט את ענף המובייל אז הרגולציה עשתה טוב ליהודים, האמת שאם לוקחים את שכרו של אחד ממנהלי חברות הסלולר בסכום של 51 מיליון שקל ועוד ללא תמלוגים, עמלות וכ"ד. אזי הצרכן ניצח, שהרי במחירים האסטרונומיים והחזריים שגבו חברות הסלולרי וכתוצאה מזה בעלי המניות של החברות לקחו עוד הלוואות, הנפיקו עוד אגרות חוב לציבור ריפדו בדיווידנדים את עצמם ואת החברות שבבעלותם, כאן היה נושא הורדת המחיר, ביטול הקישוריות, הקנסות והחבילות חייבות להסתיים ואכן הסתיימו. לא שלא נחזור לאותו מצב כבר עכשיו אנו רואים חשבונות יותר מנופחים עקב האגרסיביות שבשיווק המכשירים המכניסים לא מעט כסף לחברות הסלולריות.

אבל נתקדם קדימה, ונראה את הרגולטור ממשיך וקורס עסקים וקטגוריות שלמות של עסקים, לדוגמא: ראו את ענף הביטוח, כ-יועץ עסקי כאשר אני מסתכל על המלחמה המתנהלת בין ביטוח ישיר לבין סוכני הביטוח, אתם יודעים מה? לא נעים להסתכל, אפילו ששחקנית מקסימה שמציגה את מזכירתו של שוקה סוכן הביטוח המפורסם לא נעים לי לראות את זה, כי אני חושב על סקטור שלם של עסקים שהולכים להסגר עם לא נסגרו, אני אישית חושב שסוכן ביטוח הוא חובה למבוטח, וכול המתקפה על סוכני הביטוח המטיילים בחו"ל מטעם חברות הביטוח מיותר לחלוטין , גם עובדי חברת החשמל מקבלים בונוסים בדמות חשמל חינם"

כ-יועץ עסקי אני שומע את דברי שר הכלכלה החדש על כוונתו להוריד מכסים או לפתור ממכון התקנים מוצרים מסוימים, במקרו! זה אדיר, נמאס כבר מכול הפקידות הממשלתית שרדתה בנו היבואנים הצרכנים כאשר ביקשנו את תחנוניהם לעריכת בדיקות או לאישור שחרור מכס. ימים שלמים היו מתבזבזים רק על זה ומכון התקנים חגג בעמלות ואגרות שהטיל עלינו (עוד דרך לקחת כספים מעסקים ומחברות) ( לא פלא כי חברות עסקיות בקושי שורדות)

אני מבין כי שר הכללה נפתלי בנט (אשר הינו איש תעשייה אומנם בתחום הייטק אבל כנראה עבר על בשרו את תלאות בעלי העסקים והחברות הישראלים) הנאנקים מעומס הבירוקרטיה והמכסים, האגרות והמיסים הנלווים,(אני לא בטוח כי ההוזלה כתוצאה משחרור זה תגיע גם לצרכנים) אך גם אם לא אולי זה יהיה פיצוי ליבואנים ולסוחרים ליהנות מרווח יותר גדול בשיווק מוצריהם ולא יצטרכו ליפול לחסדי הבנקים לקבלת הלוואות למימון והישרדות עסקית.

כתבתי כבר באחד מהמאמרים שלי שיש לי תחושה שהצמד בנט-לפיד יעשו טוב יותר לאזרחי המדינה לעשיה ולמסחר, אני מקווה שזה יהיה בכוון הנכון. ראו הרבה תעשיינים כבר אין במדינת ישראל, עלות העובדים והתפעול בישראל הוא יקר מאד בהשוואה למזרח שנפתח, אם גם המכסים, המיסים, ירדו יהיה הרבה יותר כדאי לייבא מאשר לייצר, ואז תבוא השאלה איך פוטרים את בעיית האבטלה?

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן