מה זה עסק מצליח

מה זה עסק מצליח

סיפור!

לקח אותי בני בצהרי היום עם מכוניתו לפגישה. בדרך עמדנו ברמזור, אני ישבתי כמובן ליד הנהג (שהוא בני) וליידי! ברמזור! ביקש ממני רוכב קטנוע לפתוח את החלון, מאחר ואני בקושי נושם בחום התל-אביבי התבאסתי לפתוח את החלון, אבל בעל הקטנוע ביקש אז פתחתי, ואז להפתעתי הוא שואל אותי "תגיד! מי מגהץ לך את החולצות? האמת שמיד עלה חיוך על פני ואמרתי לו רעייתי למה? ואז הוא אומר לי "תשמע יש לי מכבסה ברחוב דיזינגוף ראיתי אותך והייתי בטוח שאתה מגהץ את החולצות שלך במכבסה, לכן פניתי" חייכתי חינוך ענק! אמרתי לו "כול הכבוד" "שאפו" ובליבי חשבתי "איזה בחור חרוץ"

 כמי שנותן ייעוץ עסקי או עוסק כ יועץ עסקי אמרתי לעצמי, איזה נפלא שבעל עסק ולא משנה איזה עסק, כך באמצע היום, כולו ערני, רואה לקוח פוטנציאלי (שהרי הייתי לבוש במיטב מחלצותיי) וללא שום עקבה מבקש כי אפתח את החלון ומציע את מרכולתו! הרי ברור לכולכם כי התאהבתי בבחור כי מבחינה מקצועית הוא אלוף! יש לו עסק! עסק מחפש לקוחות! וכנראה בכול הזדמנות שיש לו הוא מנסה למכור את מרכולתו, האמת שאם הבחור הייתי מלווה את הבחור הזה עסקית הוא היה מגיע רחוק מאד.

 למה אני כותב לכם את זאת, הרי יש כאן סימפטום, סימפטום ש-בשביל להצליח ולקיים עסק צריך לעבוד מאד קשה, צריך להיות "לא שגרתיים" צריך להביא לקוחות בכול דרך אפשרית, חייבים להיות עם דמיון מפותח ואם תעוזה אשר לצערי לא מקוטלגת על כול אחד.

 עסקים רוויים, יש יותר מהכול, וההיצע גובר על הביקוש, עסקים נלחמים על קיומם, רק בכדי לשרוד. אני לא יודע עם בעל המכבסה שהזכרתי כאן מרוויח, מפסיד, לוקח הלוואות, ממחזר הלוואות, חייב כספים, לא גומר את החודש. אין לי מושג אני רק יודע מניסיוני הרב שבכדי להצליח חייבים להיות לא שגרתיים. יכול להיות שמה שעשה הבחור מסתכם רק בתעוזה לפנות אל אנשים בכביש. אבל מי שפונה בכביש בדרך לא דרך להשיג לקוחות יכול בהכוונה נכונה להצליח ובגדול.

למה לבחור בנו

 יכול להיות שמספרים לכם כי הצלחה דורשת מזל! מה זה מזל? למה אין לכולם מזל? לדעתי המילה מזל לא קשורה לעסק שהולך או עסק שמקרטע, עסק בראש ובראשונה יכול לקום ולהצליח אם בונים אותו נכון, חושבים על כול נקודה, מסדרים אותו או מתכננים את פעילותו כאילו הולכת להיות בו השקעה של מיליארד יורו. עסק שנבנה נכון עד ה' פיפס הקטן ביותר הוא עסק מצליח. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

הסיכון בקידום אתרים

הסיכון בקידום אתרים בדקתי במנוע החיפוש כמה אתרי אינטרנט יש במילת המפתח "קידום אתרים" עלו לי 20 מיליון תוצאות. 20 מיליון תוצאות! מדהים! אנחנו אוכלוסייה

פשיטת רגל
הבנק ואנחנו

למה פשיטת רגל

מאד חשוב להתיעץ עם יועץ עסקי טרם הולכים להליך של פשיטת רגל ומיד אחה"כ לקבוע תור אצל עו"ד

ייעוץ עסקי
ייעוץ ארגוני

הקורונה והאבטלה

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני מגלה חלם ממשלתי בלתי מתקבל על הדעת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן