מה זה עסק מצליח

מה זה עסק מצליח

סיפור!

לקח אותי בני בצהרי היום עם מכוניתו לפגישה. בדרך עמדנו ברמזור, אני ישבתי כמובן ליד הנהג (שהוא בני) וליידי! ברמזור! ביקש ממני רוכב קטנוע לפתוח את החלון, מאחר ואני בקושי נושם בחום התל-אביבי התבאסתי לפתוח את החלון, אבל בעל הקטנוע ביקש אז פתחתי, ואז להפתעתי הוא שואל אותי "תגיד! מי מגהץ לך את החולצות? האמת שמיד עלה חיוך על פני ואמרתי לו רעייתי למה? ואז הוא אומר לי "תשמע יש לי מכבסה ברחוב דיזינגוף ראיתי אותך והייתי בטוח שאתה מגהץ את החולצות שלך במכבסה, לכן פניתי" חייכתי חינוך ענק! אמרתי לו "כול הכבוד" "שאפו" ובליבי חשבתי "איזה בחור חרוץ"

 כמי שנותן ייעוץ עסקי או עוסק כ יועץ עסקי אמרתי לעצמי, איזה נפלא שבעל עסק ולא משנה איזה עסק, כך באמצע היום, כולו ערני, רואה לקוח פוטנציאלי (שהרי הייתי לבוש במיטב מחלצותיי) וללא שום עקבה מבקש כי אפתח את החלון ומציע את מרכולתו! הרי ברור לכולכם כי התאהבתי בבחור כי מבחינה מקצועית הוא אלוף! יש לו עסק! עסק מחפש לקוחות! וכנראה בכול הזדמנות שיש לו הוא מנסה למכור את מרכולתו, האמת שאם הבחור הייתי מלווה את הבחור הזה עסקית הוא היה מגיע רחוק מאד.

 למה אני כותב לכם את זאת, הרי יש כאן סימפטום, סימפטום ש-בשביל להצליח ולקיים עסק צריך לעבוד מאד קשה, צריך להיות "לא שגרתיים" צריך להביא לקוחות בכול דרך אפשרית, חייבים להיות עם דמיון מפותח ואם תעוזה אשר לצערי לא מקוטלגת על כול אחד.

 עסקים רוויים, יש יותר מהכול, וההיצע גובר על הביקוש, עסקים נלחמים על קיומם, רק בכדי לשרוד. אני לא יודע עם בעל המכבסה שהזכרתי כאן מרוויח, מפסיד, לוקח הלוואות, ממחזר הלוואות, חייב כספים, לא גומר את החודש. אין לי מושג אני רק יודע מניסיוני הרב שבכדי להצליח חייבים להיות לא שגרתיים. יכול להיות שמה שעשה הבחור מסתכם רק בתעוזה לפנות אל אנשים בכביש. אבל מי שפונה בכביש בדרך לא דרך להשיג לקוחות יכול בהכוונה נכונה להצליח ובגדול.

למה לבחור בנו

 יכול להיות שמספרים לכם כי הצלחה דורשת מזל! מה זה מזל? למה אין לכולם מזל? לדעתי המילה מזל לא קשורה לעסק שהולך או עסק שמקרטע, עסק בראש ובראשונה יכול לקום ולהצליח אם בונים אותו נכון, חושבים על כול נקודה, מסדרים אותו או מתכננים את פעילותו כאילו הולכת להיות בו השקעה של מיליארד יורו. עסק שנבנה נכון עד ה' פיפס הקטן ביותר הוא עסק מצליח. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן