מה זה עסק? מה לא נחשב "עסק"

מה זה עסק? מה לא נחשב "עסק"

יש מאתנו העצמאים או בעלי עסקים קטנים אשר מחזור המכירות שלהם לא מגיע ל-50 אלף ₪ הרואים בעיסוקם "עסק" או יותר נכון מגדירים את עיסוקם כ "עסק".

מבלי לזלזל חס וחלילה בכול עיסוק או הכנסה או מחזור, במציאות העסקית של היום, עסק אשר מחזורו מתחת ל-50 אלף ₪ בחודש הוא לא "עסק" בהתחשב ברף ההוצאות היום מים, חשמל, ארנונה, מס שלטים, מיסוי, מקדמות, ביטוח לאומי, עלות גולמית, עלות תפעולית 50 אלף ₪ לא יכולים להספיק בכדי להתקיים, זאת כאשר מדובר על עובד אחד. מעבר לזה עסק ששווה 50 אלף ₪ מחזור בחודש הוא לא עסק עובר לסוחר.(הנתונים אשר אני נותן כאן הם לגבי עסקים אשר מחזורם הקבוע הוא 50 אלף ₪ ומתחת לזה)

אם נעשה חשבון פשוט הרי שבמחזור עסקים כזה עדיף להיות הכי טוב כשכיר מבלי כול הדאגות המצויות אצל מי שמחזיק או מתחזק עסק.

לדעתי עם עסק מגלגל מחזור של 50 אלף ₪ הוא בפוטנציה עסק שיכול להכפיל את מחזורו ואפילו יותר. יש בעלי עסקים שמפחד שלא יאבדו את ההכנסה הקטנה שהם עושים עבורם הם נמנעים מלפתח את העסק אשר לשמו פתחו אותו. יכולים גם בעלי מחזור של 50 אלף ₪ לבוא ולטעון "כי זה מה שהם רצו וזה מה שמספק אותם" יכול להיות! אבל זה לא עסק שבעבורו צריך כול כך להתאמץ.

כן, ישנם אנשי מקצוע כמו קוסמטיקאיות, מטפלים, רפואה טבעית, מדריכים, אשר ההוצאה הכספית שלהם היא אינטרנט, טלפון, ואולי קצת חומרים, כאן הכנסה של 50 אלף ₪ היא אכן הכנסה יפה כי לאחר ניכוי המס וביטוח לאומי נשאר משהו שמספיק לקיום היום יומי (אם מישהו עובד ללא קבלות וחשבוניות דבר שלא מומלץ בעליל כי לעולם לא תדע היכן אתה נופל) אזי ההכנסה הפנויה הופכת להיות יותר גבוהה.

בעל עסק תשלום המקדמות וביטוח לאומי כבד עליך

כ יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי אני יכול להמליץ בחום לעסקים המגלגלים 50 אלף ₪ בחודש, לעשות מקצה שיפורים רחב עד רחב מאד על מנת להגדיל את ההכנסות שלהם, והגדלת הכנסות לא יכולה להיות ללא פרסום מקומי, באינטרנט, או בכרטיס אשר יינתן ללקוח קבוע שימונה לשגריר להביא עוד לקוחות לעסק.

לאור ההוצאות הכבדות והמכבידות היושבות על תפעול עסקים בישראל בפרט עם העסק משלם שכר דירה או הוצאות גבוהות אחרות יש לעשות חושבים עמוק מאד עם כדאי להחזיק עסק ברמת הכנסה נמוכה או להמשיך ולהתגלגל כך סתם ללא עשייה של קידום ומכירה, או פעולה שתבסס את העסק ותהיה עסק עובר לסוחר, עסק שיש בו נכס שבבוא יום יוכל גם להימכר כשווה נכס.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן