מה זה עסק? מה לא נחשב "עסק"

מה זה עסק? מה לא נחשב "עסק"

יש מאתנו העצמאים או בעלי עסקים קטנים אשר מחזור המכירות שלהם לא מגיע ל-50 אלף ₪ הרואים בעיסוקם "עסק" או יותר נכון מגדירים את עיסוקם כ "עסק".

מבלי לזלזל חס וחלילה בכול עיסוק או הכנסה או מחזור, במציאות העסקית של היום, עסק אשר מחזורו מתחת ל-50 אלף ₪ בחודש הוא לא "עסק" בהתחשב ברף ההוצאות היום מים, חשמל, ארנונה, מס שלטים, מיסוי, מקדמות, ביטוח לאומי, עלות גולמית, עלות תפעולית 50 אלף ₪ לא יכולים להספיק בכדי להתקיים, זאת כאשר מדובר על עובד אחד. מעבר לזה עסק ששווה 50 אלף ₪ מחזור בחודש הוא לא עסק עובר לסוחר.(הנתונים אשר אני נותן כאן הם לגבי עסקים אשר מחזורם הקבוע הוא 50 אלף ₪ ומתחת לזה)

אם נעשה חשבון פשוט הרי שבמחזור עסקים כזה עדיף להיות הכי טוב כשכיר מבלי כול הדאגות המצויות אצל מי שמחזיק או מתחזק עסק.

לדעתי עם עסק מגלגל מחזור של 50 אלף ₪ הוא בפוטנציה עסק שיכול להכפיל את מחזורו ואפילו יותר. יש בעלי עסקים שמפחד שלא יאבדו את ההכנסה הקטנה שהם עושים עבורם הם נמנעים מלפתח את העסק אשר לשמו פתחו אותו. יכולים גם בעלי מחזור של 50 אלף ₪ לבוא ולטעון "כי זה מה שהם רצו וזה מה שמספק אותם" יכול להיות! אבל זה לא עסק שבעבורו צריך כול כך להתאמץ.

כן, ישנם אנשי מקצוע כמו קוסמטיקאיות, מטפלים, רפואה טבעית, מדריכים, אשר ההוצאה הכספית שלהם היא אינטרנט, טלפון, ואולי קצת חומרים, כאן הכנסה של 50 אלף ₪ היא אכן הכנסה יפה כי לאחר ניכוי המס וביטוח לאומי נשאר משהו שמספיק לקיום היום יומי (אם מישהו עובד ללא קבלות וחשבוניות דבר שלא מומלץ בעליל כי לעולם לא תדע היכן אתה נופל) אזי ההכנסה הפנויה הופכת להיות יותר גבוהה.

בעל עסק תשלום המקדמות וביטוח לאומי כבד עליך

כ יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי אני יכול להמליץ בחום לעסקים המגלגלים 50 אלף ₪ בחודש, לעשות מקצה שיפורים רחב עד רחב מאד על מנת להגדיל את ההכנסות שלהם, והגדלת הכנסות לא יכולה להיות ללא פרסום מקומי, באינטרנט, או בכרטיס אשר יינתן ללקוח קבוע שימונה לשגריר להביא עוד לקוחות לעסק.

לאור ההוצאות הכבדות והמכבידות היושבות על תפעול עסקים בישראל בפרט עם העסק משלם שכר דירה או הוצאות גבוהות אחרות יש לעשות חושבים עמוק מאד עם כדאי להחזיק עסק ברמת הכנסה נמוכה או להמשיך ולהתגלגל כך סתם ללא עשייה של קידום ומכירה, או פעולה שתבסס את העסק ותהיה עסק עובר לסוחר, עסק שיש בו נכס שבבוא יום יוכל גם להימכר כשווה נכס.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן