המסחר קפיטליסטי המשטר והרגולציה סוציאליסטי

המסחר קפיטליסטי המשטר והרגולציה סוציאליסטי

יודעים מה התחושה אצלי (כנראה גם לחלק מכם) שאת כול האנדלרמוסיה בכלכלה ובמסחר מנהלת הממשלה, בשקט או שלא בשקט…אבל הרגולטור הוא זה שמוביל…קחו למשל את מלחמת המחירים בין שני ענקי מוכרי הספרים בישראל..חברי הכנסת מנסים לחוקק חוק אשר ימנע הורדת מחיר של ספר בשנה וחצי הראשונה ליציאתו ואילו הרגולטור הממונה אומר לא…אני רוצה תחרות….אבל האם הרגולטור לא מבין שהוא יביא לקריסה של סופרים, כותבים, משוררים, ובסופו של דבר להתרסקות של אחת הרשתות..כי לתחרות נגועה בהורדת מחירים יש רק כוון אחד…או אם ניקח את פעילות הרגולטוא בתחום התקשורת….את הבאושים של "הרגולטור" על חברות הסלולר אנו הולכים לשלם…איך? חברות הסלולר הפסיקו להרויח, מיסים הם כבר לא משלמים, הגרעון גודל והאזרח שחסך 200 שקלים או יותר בסלולר ישלם את זה במע"מ בדלק, בחלב, בשכר הלימוד, במיסוי…ומי הרויח כאן..הרגולטור שיצא "גבר" מהמהלך…וקח זה ממשיך לשוק הרכב (ועדת זליכנ) שוק הליסינג (ועדת זליכה) הבנקים.. האם מישהו מכם חושב שהתפטרותה של המנכלית המיטולוגית של בנק לאומי היתה מאהבת מרדכי או משינאת המן…מה היה לה סיבה לעזוב עם תנאי שכר ותנאים כפי שהיו לה..הרי רק חודשים ספורים לפני היא נלחמה על תפקיד יו"ר הבנק…לא  לפי ראות עיני מנהלת פקחית כמותה ראתה את מה שהולך לעשות הרגולטור למערכת הבנקאית והצגת ההפסדים כתוצאה מכך ולכן העדיפה לצאת בראש מורם…או עם ניקח את אחד מהמנכלים המוערכים בשוק הסלולרי ש"ברח" כול עוד נפשו בו כאשר צפה את ההתרסקות של החברות הסלולריות….בקיצור מי מנהל את מי ומי מנהל את המדינה…השוק החופשי וההפרטה לפי המשטר הקפיטליסטי של ממשלת נתניהו או החברות עצמם שבגלל השוק הקשה יורדות מנכסיהם ומרוחיותם…זו בדיוק שאלת הביצה והתרנגולת…כיועץ עסקי, האמת, אני מבולבל אבל לכול הפחות יודע לקרוא את המפה נכון על מנת לעזור ללקוחותי לשרוד את התקופה ולהתרומם אחריה. דורון עמית יועץ עסקי ..וכמובן מבלי לפגוע מאף אחד מהמוזכרים כאן…

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן