מה זה מטי

מה זה מטי

מי שקרא אתמול את הידיעה על התפרקותה של מט"י  לא יכול שלה להרגיש צביטה בלב….שהרי רבים מהעסקים החדשים והקיימים ביקשו את עזרתה של מט"י ביעוץ, בהדרכה, בכוון, וזאת על מנת לעזור לו לקיים את העסק שלו או לתמוך אותו בהמשך העסק שלו…הרבה ציפיות תלו עסקים במט"י הגם שהעלות שהתבקשה שם היתה עלות נמוכה ממה שאפשר היה להשיג בשוק החופשי…אבל מסתבר כי מה שעולה זול בסופו של דבר יוצא יקר…ההכרזה שיצא אתמול מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בו פעילות מט"י לא נבחנה למעלה מ-20 שנים (כאשר השוק התהפך 360 מעלות בשנים אלה)  בנוסף אומר מנהל הסוכנות כי בעל עסק קטן יודע לעשות טוב את העבודה שלו …אך מצאנו שברוב המקרים הוא לא יודע כלום על סוגיות עסקיות שמשפיעות במישרין על אופן ההישרדות וההצלחה של בית העסק שלו,  וכול זאת קורה בגלל חוסר במידע וביד מכוונת…מה שיוצא מדבריו של מנהל הסוכנות שאנשי מט"י לא יכלו להדריך ולהכשיר בידע שיש להם עסקים ובעלי עסקים ומי יודע עם לא זה חלק מנפילות של עסקים בתקופה האחרונה….נכון..בכדי לשרוד היום צריך להיות "מטאור" אחד שיודע להביל, ולקחת את העסק בין טיפות הגשם  אבל בבטחה…סוג כזה של יועצים לא תמצא בסוכניות ממשלתיות….צר לי להגיד זאת אך כמה מאיתנו מסתפקים בחוות דעת של הרופא בקופת החולים….? דורון עמית יועץ לעסקים, יועץ עסקי,

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן