מה זה כרטיס חוז (חו"ז) בחברה

כרטיס החו"ז/המלצות

רבים מאיתנו שואלים (בפרט אלה הרוצים לעבור מעוסק מורשה או עוסק פטור) איך נמשוך כסף מהחברה לצרכינו הפרטיים, שהרי "שבעוסק מורשה) אנו יכולים להוציא מהעסק כמה שאנחנו רוצים (כמובן לפי תזרים המזומנים) אבל את ההתחשבנות הסופית עם מס ההכנסה אנו עושים בסוף שנה הכנסות-הוצאות-יוצרת את הייתרה עליה הנכם משלמים את המס. (החישובים הסופיים ליתרת הרווח עליהם תשלמו מס נוספים לה נקודות זיכוי המגיעים לכם, בלאי, ושינויים במלאי רווח סגירה (גידול או קיטון במלאי לצורך חישוב המס)

עד כן עוסק מורשה

והיה והגעתם להחלטה כי העסק שלכם הגיע הזמן שיהפוך לחברה, או בהמלצת רואה החשבון שלכם, או בגלל שהבנתם שעם חברה הרבה יותר קל ומסוגר להתנהל, או אפילו הבנק אמר לכם שההסתכלות על חברה היא שונה מההסתכלות על עוסק מורשה בגלל חשיבה אשראי וכ"ד. (אני באופן אישי ממליץ מאד לעבוד במסגרת של חברה ולא עוסק מורשה) למה? כי אני אוהב סדר וטוען שניהול חשבונאי נכון בעסק/חברה מתבצע בדרך הכי נכונה לניהול.

חו"ז

איך מושכים כסף מהחברה.

בעקרון כרטיס חו"ז זה כרטיס העובר ושב בין בעלי המניות של החברה לחברה.

 1. הסבר: חברה לא יכולה שתהיה לה הכנסה או הוצאה שנכנסת או נגרעת מחשבון הבנק ללא שיהיה לה מסמך. תשלום משכורות זה מסמך, תשלום לספק זה מסמך, תשלום לכל גורם נעשה באמצעות מסמכים: תלושי שכר, חשבוניות של ספקים, וכניסה של כסף באמצעות קבלה, חשבונית, חשבונית קבלה וכ"ד.
 2. כל אלה סוגרים את המעגל של כניסה ויציאה של כספים בחברה
 3. משיכת בעלי המניות מתבצעת:
 4. או בתלוש שכר (בעל המניות הם עובדים שכירים בחברה)
 5. באמצעות דיווידנדים המחולקים או שלא מחולקים

מכאן נכנס כרטיס החו"ז

 1. כרטיס החו"ז המציג את מעברי הכספים בין בעלי המניות לחברה נרשמים בכרטיס זה בהנהלת החשבונות של החברה
 2. לשם נכנסים כל הכספים שהשקעתם בחברה מכיסכם הפרטי.
 3. משם נרשמים כל הכספים שמשכתם מהחברה (בתקופה של שנת מס מצטברים)
 4. זאת היא דרך למשוך כספים בכרטיס החו"ז במהלך השנה.
 5. זה כהן חשבון בנק אליו אתה מכניס כספים, מחזיר כספים לחברה או לווה ממנה כספים.
 6. בסוף שנה הכרטיס הזה חייב לחזור לייתרה של (0) אלה עם הכנסתם כסף פרטי לחברה במהלך שנה מבלי שהוצאתם אותו.
 7. על ייתרה במינוס מס הכנסה ייגבה מכם ריבית עבור הכספים שמשכתם (בדיוק כמו בבנק) .
 8. והיה ובכרטיס יעמוד ביתרת זכות מס ההכנסה ינכה מתשלום המיסים שלכם ריבית המגיע לכם בגלל שאתם ביתרת זכות.

אזהרות כרטיס הח"ז

 1. כרטיס החו"ז חייב להיות מגובה במסמכים, כל כסף שנכנס לכרטיס זה חייב שיהיה לו מסמך (לדוגמה) הבאתם להנהלת החשבונות הוצאות של חודש, הנהלת החשבונות מחייבת את ההוצאה אבל מזכה את בעל כרטיס החו"ז בדיוק כפי שהיה מזוכה עם היה מכניס כסף בפועל.
 2. משכתם  כסף מהחברה, הכרטיס של בעל המניות מחויב בסכום שנמשך..

זה הזמן להזכיר שחברה מנוהלת בהפוך מעוסק מורשה, כל הוצאה או הכנסה נסגרת בפנקסנות של החברה. קיבלנו חשבונית רשמנו אותה בהוצאה ובכרטיס הספק, שילמנו את ההוצאה רשמנו בכרטיס הספק ובכרטיס הבנק (מעגל) לא ייתכן שבחברה יישארו כספים פתוחים ומכאן הסדר בחברה (אני חלוה על זה)

כרטיס החו"ז יכול לעלות לרדת ביתרות שלו אך בסוף שנת המס צריכים לקרות לו שני דברים

 1. הכרטיס חייב לעמוד בייתרה של (0) שקלים
 2. הכרטיס יכול לעמוד ב-+ שקלים
 3. במידה ובעל המניות רוצה למשוך את הכסף שנשאר בייתרה יוכל לעשות זאת בחלוקה של דיווידנד (כמובן אם החברה הכריזה על רווח אשר משם נמשך הדיווידנד.) או שישאיר את הכסף לרשותו בכרטיס שישמש אותו לשנים הבאות.
 4.  במידה והכרטיס בחובה אזי חייב בעל  המניות להוציא מכיסו כסף להכניס לחברה ולכסות את החוב.

כן אני יודע שבעלי חברות מסתכלים על כרטיס החו"ז כמפלט להוצאת כספים מהחברה, אז שלא, הדבר היחידי שיכול לעזור לבעל המניות היא לקחת הלוואה חיצונית, או הלוואה מהמקום שהוא שפך את כספו אליו ולהחזיר את החוב לחברה.

יש עדיין הרבה בעלי מניות אשר מחזיקים יתרות במינוס בכרטיס החו"ז וכאשר פקיד השומה מקבל את מאזן החברה לבדיקה הוא ראשית מסתכל על ייתרת הבעלים, כאן הוא יודע שהוא יכול לגזור קופון "בוננזה" , בנוסף שאחרי הטריקים והשתיקים שעם ישראל עשה בכרטיסי החו"ז (דהיינו יצירת הכנסה שלא משולמת עליה מס )  פקידי מס הכנסה ראשית ממסים את הייתרה בחובה – וזה הרבה כסף.

חברה מתוקנת/או עסק בריא לא צריך למשוך כספים "דרך כרטיס החו"ז" כרטיס החו"ז עוזר לו לנהל את ההתחשבנות בינו ובין החברה בדרך קלה שאפילו מזכה אותו בריבית, עסק אשר מתנהל ב-כצד לא לשלם מס הוא עסק "גרוע" וחייבים לעשות בו חישוב מסלול מחדש, אנו כיועצים ומלווים עסקים מביאים את החברה להחלטות ועשייה נכונה בכדי שתוכלו להיות גאים בתשלום המס, כמובן באמצעות רואה החשבון שלכם שילחם למענכם בהורדת נטל המס.

זכרו! כרטיס החו"ז הוא לא עיר מפלט מתשלום מס. ושמעו לעצתי, זה בריא לשלם מס נכון, זה עושה סדר בחברה מבלי לפגוע בזכויות בעלי העסק והחברה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן