מה זה יועץ עסקי

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

יש מה שנקרא ייעוץ עסקי או ליווי עסקי ממגדלי השן אי שם באחד ממשרדי היועצים העסקיים

ויש מה שנקרא ייעוץ וליווי עסקי עוטף ומלווה מקצועי אבל מהשטח ולא מלוח המחשב.

כמו כול טרנד שתופס בארץ כך גם תחום הייעוץ העסקי תפש בשנים האחרונות טרנד רציני.

כולם מבינים שכולם צריכים קאוצרים או יועץ עסקי.

האמת שעדיין אף אחד לא יודע באמת מה הכישורים שצריכים להיות ליועץ עסקי

יותר מזה, אנשים מבינים שיועץ עסקי זה או רואה החשבון, או עורך הדין, או הפקיד ממטי, או אחד הקרנות המלוות כסף לעסקים בקריטריונים מסוימים, או היועץ העסקי צריך להיות בוגר מכללה בתחום יעוץ עסקי, שיווק, מנהל עסקים וכ"ד.

אז שממש לא!

בואו נעשה סדר!

כתובנה ראשונה בואו נוריד קטגוריה אחת (רואי חשבון, כלכלנים, בוגרי בתי ספר אינסטנט לקאוצרים המועברים ע"י טלנטים מתוכניות הראליטי בטלוויזיה) כ יועץ עסקי אני יכול לקבוע כי קבוצות אלה לא יכולות להבחן כ יועצים עסקיים ולמה! כי רואי החשבון והכלכלנים מסתפקים במספרים, מספרים שהעסק יוצר, מספרים שמגיעים מתוך הניהול בפועל של העסק ולכן אין זה מתפקידם לנהל ייעוץ עסקי בשטח. ואלה אשר סיימו את קורסי האינטרס להיות יועצים או קאוצרים בטח שאין להם את הניסיון העסקי בשטח, בשוק המרכזי, בבמה המרכזית שהיא זירת העסקים האמתית. זירה בה מתגוששים בעלי עסקים בשמירה על האינטרס האישי של כול אחד מהם. ולא, אני לא מוחק אותם ממפת העסקים הישראלית ההפך, מקצועיותם הוא בזה שינהלו את הנהלת החשבונות של העסקים והחברות ויידעו להציג זאת הכי נכון מבחינת הלקוח לשלטונות המס (זה היה לגבי רואי החשבון)

במציאות הישראלית יציאה מעסק לכוון העולם זו מלחמה, מלחמה אחת גדולה כאשר החזק שורד ואילו החלש או בעל החולשה או זה שמנהל את העסק מתוך אמוציות או כול סיבה אחרת שאין בה הגיון עסקי נופל וקורס.

אני יכול למנות כאן מאות יזמים או בעלי עסקים או כאלה שנמצאים כבר בעסקים וחברות הפועלים מתוך מניעים לא עסקיים אשר לאט לאט דועכים ומתקרבים לכוון הסגירה והקריסה, והרי הנתונים היבשים מראים כי 50 אלף עסקים קורסים בשנה בישראל, וחלק מסיבות הקריסה זה ניהול לא אחיד וכושל.

קרא עוד על יועץ עסקי 

לכן כאשר באים לסכם את תפקידו של היועץ העסקי הנתונים שהוא חייב להיות מצויד בהם זו כריזמה, מנהיגות, שליטה, הבנה של כול ענף וענף, התמצאות בחיי השוק העסקי, ניסיון ויצירתיות והכי חשוב לא לדאוג לשכרו אלה לעסק או לחברה אותה הוא מוביל ביחד עם בעל העסק או מנכ"ל החברה. ליווי לעסק מחויב המציאות להיות בקרבת יועץ כזה.

היועצים שהזכרתי קודם מכירים את התאוריה ואולי סיפורי לקוחות אבל לו חוו על בשרם את כול רזי העסקים בפועל.

דורון עמית פיתוח עסקי וייעוץ עסקי צמוד ומקצועי 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן