מה זה בידול איך יוצרים בידול

מה זה בידול איך יוצרים בידול

מילת המפתח בעסקים היא "בידול"

אין עסק או בעל עסק שלא היה רוצה שהעסק שלו יהיה מבודל.

האמת שבעלי עסקים צודקים! עסק מבודל עדיין שומר על כוח השיווק שלו ויותר חשוב מזה על רמת מחיר שלו.

קחו סתם לדוגמא פשוטה שלוש פיצוציות יושבות על קטע של חצי רחוב, שלושתם מוכרים אותו דבר, כולם כמעט נראים אותו דבר, לכול אחד מהם מתקן לפיצוחים, מקררי שתייה, ארטיקים, סיגריות, וכ"ד, ונסו לחשוב איזה שלט ישימו כול השלושה בתוך הפיצוצייה בכדי להביא את הלקוח אליהם. לדעתי השלט היחידי שהם יכולים לשים זה "כאן מוכרים בחצי מחיר", "מבצע 10% הנחה על סיגריות שבמבצע" "קבל בקבוק שתייה חינם בקניית חטיף של "שטראוס"…מה שאומר כי כול השלושה יתחרו בקטע של מחיר, וכפי שאנו יודעים ברגע שנכנסים לתחרות של מחיר כוח ההישרדות יורד פלאים ועבור הלקוח אתה למעשה אותו דבר והוא יבחר את המקום הזול בין השלושה… 

לעומת זאת אם אצל אחד מהשלושה, נשים מתקן של נקניקיות, נקשט זאת ברטבים מגרים ומעלי מיצי קיבה, נשפוך את ריח הנקניקייה באמצעות מתקן מיוחד אל תוך חלל הרחוב. נפרסם את דבר הנקניקייה העסיסית, הכשרה, והמתובלת ביחד עם כוס שתייה ממכונת הברד. אזי גם ניצור בידול, גם נביא לקוחות יותר מאשר לשני הפיצוציות האחרות, וגם לא נצטרך להתחרות במחיר. כי זה שיגיע לפיצוציה עם הבידול כבר ירכוש את העיתון ואת הסיגריה מאותו מקום ובמחיר הרגיל. 

נכון, שכאן העליתי תזה שלי ורעיון שלי מופשט ככול שניתן וזאת על מנת להמחיש מהו עסק עם מיתוג ובידול ומהם עסקים אשר בסך הכול הם שכפול של עסק קיים. ומדוע שהצרכן יגיע דווקא אלי ולא אל השני. 

מיליונים של דוגמאות אני יכול להביא כאן בנושא של מיתוג ובידול והנייר לא יספיק לכמה דוגמאות שאפשר לתת בנושא הזה, אך כעקרון חייב כול בעל עסק כזה שקיים או כזה שנפתח שתמיד אבל תמיד ניתן ליצור בידול ומיתוג לעסקים קטנים כגדולים. 

אין לי את החשק והרצון לחזור על הסיפורים של כול המותגים המצליחים משנות ה-50 ועד היום, על אלה תוכלו לקרוא בספרים הנמכרים חדשות לבקרים בחנויות הספרים, כאן אני רוצה לדבר על התקופה של היום על ה-כאן ועל ה-עכשיו ועל המציאות הקיימת היום בשוק הישראלי בו כול בוקר נסגרים 10 עסקים ונפתחים 5 עסקים. 

בידול ומיתוג הוא כוחו של עסק, נכון שתבואו ותאמרו כי בסיפור הפיצוצייה בתחילת המאמר יוכל גם השני והשלישי "למכור נקניקיות" אומר לכם נכון, ואני גם אתפלא אם לא יעשו זאת, ולכן אני בטוח כי כול בוקר שבעל עסק קיים קם הוא צריך להמציא את עצמו מחדש ולהגיד לעצמו איך היום אני מחדש ללקוחות שלי ולעובדי כאחד. 

צריך לזכור. בידול ומיתוג הוא כוח של העסק. בידול ומיתוג הוא כוח ההישרדות של העסק, הפנימו שכול עסק ניתן לבדל, חשמלאים, אינסטלטורים, מעדניות, מכבסות, חברות, חברות תעשייתיות, בעלי מקצועות חופשיים, חברות הייטק וחברות שירותים גדולות. הכול ניתן לבדל לייחד ולמתג. 

במציאות של "הכול כלול" במציאות שההיצע עולה על הביקוש, חייבים להיות אומני המיתוג והבידול בכדי לקצור את ההצלחה הרצויה והפרנסה הבטוחה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן