תכנית עסקית

תכנית עסקית

מדוע אנו נדרשים לרשום תכנית עסקית

לאן שעסקים לא נגשים בנושא של מימון מבקשים מהם תוכנת עסקית.

מה זה תוכנת עסקית, משהו מסובך, משהו פשוט, מי יכול לעשות אותו, האם רואה החשבון שלי או יועץ המס, או אולי יכול לעשות אותו כלכלן או יועץ עסקי שאני מכיר?

למה דורשים ממני את התוכנית העסקית, מה אני אכתוב שם,

 ובכן לכול השאלות האלה מדוע אתם נדרשים לכתוב תוכנת עסקית יש הסבר פשוט.

עיתונאי רוצה לכתוב כתבה בעיתון, הוא חייב לכתוב את הכתבה, לעבוד על הליטוש שלה ולהעביר אותה לעורך העיתון על מנת שיאשר אותה. אותו דבר שיפוץ דירה, המשפץ רוצה לדעת כמה תעלה לו שיפוץ הדירה הוא פונה לאדריכל, ליועץ שיפוץ, מקבל הצעת מחיר, כתב כמויות והרי הוא מוכן או להוציא מכספו או לבקש הלוואה על סמך כתב הכמויות ועלויות השיפוץ.

נוסעים לחו"ל, מתכננים את הנסיעה, קובעים היכן רוצים להיות, מסכמים את עלות ההוצאות, ואז מצוידים במידע ובכסף המתאים יוצאים לטיול.

תהליך הכנת תכנית עסקית

אותו דבר נעשה התהליך בהכנת תוכנת עסקית לעסק, תוכנת כ-תוכנת טובה למי שרוצה להקים עסק חדש, זכיין שרוצה לרכוש זכיינות ממותג ידוע, הלוואה שרוצים לקבל מהבנק או מהמדינה, או כול בחינה אחרת המחייבת תוכנת עסקית. רק שבניגוד לתכנית עסקית לטיול לחו"ל בנושא העסקי אנו צריכים להיות גם ערוכים לתכנן את ההכנסות העתידיות שלנו ולא רק את ההשקעות, ההון החוזר שנצטרך, או הכסף שאנו מתכוונים ל"בלוע" אותו בכדי לחסות את החור ותזרים המזומנים שלנו: יותר מזה עוד בכלל לפני שעושים את התכנית העסקית למימון ולבנק עושים אותו לעצמנו לראות אם העסק שאנו חושבים עליו יש לו מקום בעולם העסקי העכשוי (את התשובה לכך רק המלאכים יודעים וכול תשובה שניתן מושכלת ככול שתהיה לא תשקף את המציעות) ולכן במקרים האלה ניתנות רק ההערכות מאחר ובעל העסק החליט כי על העסק הזה ילך) שום דבר לא יניע אותו מכך.  

את ההיבטים הפיננסיים עלויות, עלויות השקעה, תרגום רכישת המוצרים שידרשו לפתיחת העסק או להגדלת התפוקה שלו, זמן ההשקעה, חלוקת המשאבים, ניתוח כלכלי להחזר ההשקעה והוכחה כי ההלוואה תיפרע במועדה ולא תמוחזר כול יום מחדש, מוטל על הכלכלן לבצע, ואילו על תוכנות השיווק, התמחיר, הפרסום, המכירות זו עבודתו של מי שמטפל ב-ייעוץ עסקי.

תוכנות עסקיות נולדו רובם ככולם להשתיק ולתת מסמך לבנקאים או ללווים כי אחרת לא יהיה אפשר לדון בנושא ההלוואה קרי התוכנית העסקית. נכון שברוב המקרים המרחק בין מה שרשום בתוכנית העסקית למה שמבוצע בפועל הוא רחוק כמרחק הגלות, כי ברגע התקבל הכסף בדרך כלל אף אחד לא דורש דין וחשבון על מה הוא הלך ומה הוא מילא.

זכרו! תוכנות עסקיות הם מחויבות המציאות בכדי לקבל מימון ואשראי מגורמים ממנים.

תכנית עסקית היא גם טובה כמפה, למפות מהלך עסקי שהולכים לעשות.

תוכנת עסקית היא לא תורה מהר סיני ולו רק בגלל תנודות השוק הישראלי המתחדש מדי בוקר בבוקרו ומה שהיה נכון לאתמול כבר לא נכון למחתרתיים.

יש עסקים שנכון הם לוקחים את התוכנית העסקית וברצינות הראויה להתנהלותם הם מבקשים ללכת צעד אחר צעד, אך כולנו יודעים כי באווירה הכלכלית בה אנו שרויים כיום תוכנות עסקיות טובות עד הרגע שהמימון מתקבל.

תכנית עסקית

קראו על טיפים לפתיחת עסק

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן