מה המטרה הבסיסית של הקמת עסק?

האם הסתכלנו פעם במראה.

האם בחנו את עצמנו אם אנו מתאימים להיות בעלי עסקים, מנכלים של חברות?

האם אנו יכולים לעמוד מול המציאות החדשה!

האם השקט הנפשי גובר על הצורך בהאבקות בעולם העסקים.

האם יש בכלל מקום היום לשקט נפשי בתחום העסקי.

האם אנו צריכים להיבהל מכול איום של עובד, ספק, לקוח, רשות וכ"כ.

אנשי עסקים מצליחים הם אנשים עם הבנה שכאשר יוצאים מהבית אל העסקים  שמים ככפפות, מרכיבים קסדות, שמים מסכות, ויוצאים לדאוג לאינטרסים של עצמם.

 מאמרים בתחום השיווק

כמי שניהל מערכות גדולות כבעלים בתחום העסקי והיום תומך עסקים בתחום העסקי, ייעוץ עסקי, ייעוץ שיווק, כלכלה, שיווק ואסטרטגיה אני יכול לקבוע כי למעלה מ-70% מבעלי העסקים מתנהלים בדרך אמוציונאלית גרידא לעסק, לעובדים, לספקים, לבנקים, ולכול מי שבא איתם במגע "כי ככה אנחנו, אנשים חמים, סחבקים, יש לנו אגו מפה ועד הודעה חדשה, אנחנו מצרפים שותפים לא מסיבות מקצועיות אלה מזה שאנו מכירים, אחים, דודים וכול השאר וזה. זה. מה שגורם לעסקים להתרסק קרוב יותר מהיום שבו הם מוקמים.

 עסקים לא יכולים להתנהל בדרך זו.

חברים טובים לא יכולים להיות שותפים.

שני בעלי המקצוע לא יכולים להיות שותפים.

כאשר יש שותפים צריך שהאחד ידע ניהול מהו והשני יעסוק בתחום המקצועי עם מרחב פתוח.

אותו דבר לגבי חברות עם ריבוי עובדים, היכן שיש הרבה עובדים (האמת גם קצת) יש מלחמות, זה על זה ההוא על ההוא ובעל העסק או מנכל החברה תופש צד זה או אחר. וזו טעות. רכילות תמיד תהיה, זמן מבוזבז תמיד יהיה, תפקידו של בעל העסק או מנכ"ל החברה לנהל את החברה ולהיעזר בגורמים חיצוניים, כי לנהל ולהוביל חברה או עסק היום זו משימה למקצוענים האמתיים.

 אנשי עסקים מקצועיים לא נבהלים מאיומים של "אני אתבע אותך" (תתבע אותי אין בעיה אתה רק תקל עלי בזה כי במקום להתעסק אתך אוכל ליצור למען החברה, יש אנשים מקצועיים שיתנהלו מולך)  אנשי עסקים אמתיים לא נבהלים ממס הכנסה (כול עוד הכול נעשה לפי החוק) בשביל זה יש את רואה החשבון הוא יפתור את בעיות מס ההכנסה ואני בעל העסק ימשיך לייצר עבור העסק)  אנשי עסקים מקצועיים שוכרים להם יועצים, למה להם לשבור את הראש בכול מיני סוגיות, יועץ עסקי או מלווה עסקי יפתור להם את הקושיות יעזור להם להגיע ליישום מהר ככול שניתן ואיש העסקים ימשיך ויתפנה לעשות את מה שהוא טוב בא…עוד כספים..

 יש מאתנו כאלה שהתפישה של העסק זה כמו בית…אז שלא…עסק נועד להכניס כסף בשביל הבית.   

 כמי שנותן ייעוץ עסקי ונמצא בהרבה מאד עסקים וחברות, הבעיה המרכזית בעסקים האלה היא ניהול. כאשר הניהול לא נכון, כאשר העסק או החברה עסוקה בדברים אשר לא מייצרים כסף אזי התוצאה החטיאה את המטרה.

המאמר נכתב ע"י דורון עמית צוות פיתוח עסקי בכול רמה

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו