מה המטרה הבסיסית של הקמת עסק?

האם הסתכלנו פעם במראה.

האם בחנו את עצמנו אם אנו מתאימים להיות בעלי עסקים, מנכלים של חברות?

האם אנו יכולים לעמוד מול המציאות החדשה!

האם השקט הנפשי גובר על הצורך בהאבקות בעולם העסקים.

האם יש בכלל מקום היום לשקט נפשי בתחום העסקי.

האם אנו צריכים להיבהל מכול איום של עובד, ספק, לקוח, רשות וכ"כ.

אנשי עסקים מצליחים הם אנשים עם הבנה שכאשר יוצאים מהבית אל העסקים  שמים ככפפות, מרכיבים קסדות, מסכות, ויוצאים לדאוג לאינטרסים של עצמם.

 מאמרים בתחום השיווק

כמי שניהל מערכות גדולות כבעלים בתחום העסקי והיום תומך עסקים בתחום העסקי, ייעוץ עסקי, ייעוץ שיווק, כלכלה, שיווק ואסטרטגיה אני יכול לקבוע כי למעלה מ-70% מבעלי העסקים מתנהלים בדרך אמוציונאלית גרידא לעסק, לעובדים, לספקים, לבנקים, ולכול מי שבא איתם במגע "כי ככה אנחנו, אנשים חמים, סחבקים, יש לנו אגו מפה ועד הודעה חדשה, אנחנו מצרפים שותפים לא מסיבות מקצועיות אלה מזה שאנו מכירים, אחים, דודים וכול השאר וזה. זה. מה שגורם לעסקים להתרסק קרוב יותר מהיום שבו הם מוקמים.

 עסקים לא יכולים להתנהל בדרך זו.

חברים טובים לא יכולים להיות שותפים.

שני בעלי המקצוע לא יכולים להיות שותפים.

כאשר יש שותפים צריך שהאחד ידע ניהול מהו והשני יעסוק בתחום המקצועי עם מרחב פתוח.

אותו דבר לגבי חברות עם ריבוי עובדים, היכן שיש הרבה עובדים (האמת גם קצת) יש מלחמות, זה על זה ההוא על ההוא ובעל העסק או מנכל החברה תופש צד זה או אחר. וזו טעות. רכילות תמיד תהיה, זמן מבוזבז תמיד יהיה, תפקידו של בעל העסק או מנכ"ל החברה לנהל את החברה ולהיעזר בגורמים חיצוניים, כי לנהל ולהוביל חברה או עסק היום זו משימה למקצוענים האמתיים.

 אנשי עסקים מקצועיים לא נבהלים מאיומים של "אני אתבע אותך" (תתבע אותי אין בעיה אתה רק תקל עלי בזה כי במקום להתעסק אתך אוכל ליצור למען החברה, יש אנשים מקצועיים שיתנהלו מולך)  אנשי עסקים אמתיים לא נבהלים ממס הכנסה (כול עוד הכול נעשה לפי החוק) בשביל זה יש את רואה החשבון הוא יפתור את בעיות מס ההכנסה ואני בעל העסק ימשיך לייצר עבור העסק)  אנשי עסקים מקצועיים שוכרים להם יועצים, למה להם לשבור את הראש בכול מיני סוגיות, יועץ עסקי או מלווה עסקי יפתור להם את הקושיות יעזור להם להגיע ליישום מהר ככול שניתן ואיש העסקים ימשיך ויתפנה לעשות את מה שהוא טוב בא…עוד כספים..

 יש מאתנו כאלה שהתפישה של העסק זה כמו בית…אז שלא…עסק נועד להכניס כסף בשביל הבית.   

 כמי שנותן ייעוץ עסקי ונמצא בהרבה מאד עסקים וחברות, הבעיה המרכזית בעסקים האלה היא ניהול. כאשר הניהול לא נכון, כאשר העסק או החברה עסוקה בדברים אשר לא מייצרים כסף אזי התוצאה החטיאה את המטרה.

המאמר נכתב ע"י דורון עמית צוות פיתוח עסקי בכול רמה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן