מה גורמת התייקרות במגזר העסקי

מה גורמת התייקרות במגזר העסקי

בבת אחת בלי הכנה מוקדמת אנו חווים מבול של התיקרויות במשק הישראלי

דורון עמית יועץ עסקי – החודש הוא יולי 2012 רק חודשיים לפני כן הודיען שר האוצר וראש הממשלה כי לא יהיו התיקרויות במשק או לכול הפחות המיסים הישירים והעקיפים לא יעלו.הפתרון אשר מצאו שר האוצר וראש הממשלה להלחם בגירעון הוא הגדלת יעד הגרעון לאחוז יותר גבוהה ממה שדרש בנק ישראל. למעשה היתה כאן איזו המתקה לציבור הרחב שבמקום גזרות כלכליות הממשלה תתמודד עם יעד גרעון יותר גבוהה ובכך לא תפגע בשמה ובסיכויים של הממשלה לזכות בבחירות הקרובות.

אך מחשבות לחוד ומעשים לחוד. לאור הקריאות החוזרות ונישנות מצד בנק ישראל וכלכלנים במשק הישראלי, וכמו כן הביקורות שנשמעו מהתקשורת וממני על כי לא יהיה מנוס מעליית מיסים ישירים ועקיפים על הציבור הישראלי כי אחרת המשק ינזול לקראת קריסה לאחר הבחירות, מסתבר כי שר האוצר וראש הממשלה הבינו את המצוקה בו שרויה המדינה, ומבלית ברירה נאלצו לשפוך עלינו מגוון רב של גזרות כלכליות הכוללות עליית המע"מ, עליית אחוז בניכויי השכר, עלייה של הדלק ושאר מוצרי הצריכה.

אין מנוס. אין להאשים את ראש הממשלה במצוקה, מדינה כמותנו עם צרכי בטחון כול כך קשים לא יכולה להציב לעצמה יעדים שלא תוכל לעמוד בהם, מדינה כמו ישראל הנזקקת להלואות של גורמי חוץ לא יכולה להגיע למצב בו דירוג האשראי העולמי שלה יפגע וכתוצאה מכך תצטרך לשלם מיליונים עבור עלויות ההלואות.

כ-יועץ עסקי אני רואה את הפעולות של הממשלה נכונות למרות שזה  פוגע בי, בשכבות החלשות כדוגמת עליית מחירי הבירה והסיגריות אשר כצעד בונה בריאות זה נכון אך לצערי יש אנשים שלא יכולים שלא להשתמש עם מוצרים אלה. ובכלל בכלכלה הישראלית שגם ככה היא די מקרטעת ויותר ויותר עסקים וחברות נכנסים לקשיים בלתי נסבלים.

כ-יועץ עסקי שוב אני קורא לממשלה להנהיג ולקדם חוקים חברתיים, ביטוח לאומי ובתי המשפט ברוח התקופה ולא לפעול על פי פסיקה מנדטורית הגם שכאן ראינו בתקופה האחרונה שיפור ושינוי לטובה.

זה לא משנה איזו מפלגה תשלוט-את המצב הכלכלי בו אנו והעולם נמצאים לא ניתן בקלות לשנות

דורון עמית יועץ עסקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן