מה גורמת התייקרות במגזר העסקי

מה גורמת התייקרות במגזר העסקי

בבת אחת בלי הכנה מוקדמת אנו חווים מבול של התיקרויות במשק הישראלי

דורון עמית יועץ עסקי – החודש הוא יולי 2012 רק חודשיים לפני כן הודיען שר האוצר וראש הממשלה כי לא יהיו התיקרויות במשק או לכול הפחות המיסים הישירים והעקיפים לא יעלו.הפתרון אשר מצאו שר האוצר וראש הממשלה להלחם בגירעון הוא הגדלת יעד הגרעון לאחוז יותר גבוהה ממה שדרש בנק ישראל. למעשה היתה כאן איזו המתקה לציבור הרחב שבמקום גזרות כלכליות הממשלה תתמודד עם יעד גרעון יותר גבוהה ובכך לא תפגע בשמה ובסיכויים של הממשלה לזכות בבחירות הקרובות.

אך מחשבות לחוד ומעשים לחוד. לאור הקריאות החוזרות ונישנות מצד בנק ישראל וכלכלנים במשק הישראלי, וכמו כן הביקורות שנשמעו מהתקשורת וממני על כי לא יהיה מנוס מעליית מיסים ישירים ועקיפים על הציבור הישראלי כי אחרת המשק ינזול לקראת קריסה לאחר הבחירות, מסתבר כי שר האוצר וראש הממשלה הבינו את המצוקה בו שרויה המדינה, ומבלית ברירה נאלצו לשפוך עלינו מגוון רב של גזרות כלכליות הכוללות עליית המע"מ, עליית אחוז בניכויי השכר, עלייה של הדלק ושאר מוצרי הצריכה.

אין מנוס. אין להאשים את ראש הממשלה במצוקה, מדינה כמותנו עם צרכי בטחון כול כך קשים לא יכולה להציב לעצמה יעדים שלא תוכל לעמוד בהם, מדינה כמו ישראל הנזקקת להלואות של גורמי חוץ לא יכולה להגיע למצב בו דירוג האשראי העולמי שלה יפגע וכתוצאה מכך תצטרך לשלם מיליונים עבור עלויות ההלואות.

כ-יועץ עסקי אני רואה את הפעולות של הממשלה נכונות למרות שזה  פוגע בי, בשכבות החלשות כדוגמת עליית מחירי הבירה והסיגריות אשר כצעד בונה בריאות זה נכון אך לצערי יש אנשים שלא יכולים שלא להשתמש עם מוצרים אלה. ובכלל בכלכלה הישראלית שגם ככה היא די מקרטעת ויותר ויותר עסקים וחברות נכנסים לקשיים בלתי נסבלים.

כ-יועץ עסקי שוב אני קורא לממשלה להנהיג ולקדם חוקים חברתיים, ביטוח לאומי ובתי המשפט ברוח התקופה ולא לפעול על פי פסיקה מנדטורית הגם שכאן ראינו בתקופה האחרונה שיפור ושינוי לטובה.

זה לא משנה איזו מפלגה תשלוט-את המצב הכלכלי בו אנו והעולם נמצאים לא ניתן בקלות לשנות

דורון עמית יועץ עסקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן