מה גורמת התייקרות במגזר העסקי

מה גורמת התייקרות במגזר העסקי

בבת אחת בלי הכנה מוקדמת אנו חווים מבול של התיקרויות במשק הישראלי

דורון עמית יועץ עסקי – החודש הוא יולי 2012 רק חודשיים לפני כן הודיען שר האוצר וראש הממשלה כי לא יהיו התיקרויות במשק או לכול הפחות המיסים הישירים והעקיפים לא יעלו.הפתרון אשר מצאו שר האוצר וראש הממשלה להלחם בגירעון הוא הגדלת יעד הגרעון לאחוז יותר גבוהה ממה שדרש בנק ישראל. למעשה היתה כאן איזו המתקה לציבור הרחב שבמקום גזרות כלכליות הממשלה תתמודד עם יעד גרעון יותר גבוהה ובכך לא תפגע בשמה ובסיכויים של הממשלה לזכות בבחירות הקרובות.

אך מחשבות לחוד ומעשים לחוד. לאור הקריאות החוזרות ונישנות מצד בנק ישראל וכלכלנים במשק הישראלי, וכמו כן הביקורות שנשמעו מהתקשורת וממני על כי לא יהיה מנוס מעליית מיסים ישירים ועקיפים על הציבור הישראלי כי אחרת המשק ינזול לקראת קריסה לאחר הבחירות, מסתבר כי שר האוצר וראש הממשלה הבינו את המצוקה בו שרויה המדינה, ומבלית ברירה נאלצו לשפוך עלינו מגוון רב של גזרות כלכליות הכוללות עליית המע"מ, עליית אחוז בניכויי השכר, עלייה של הדלק ושאר מוצרי הצריכה.

אין מנוס. אין להאשים את ראש הממשלה במצוקה, מדינה כמותנו עם צרכי בטחון כול כך קשים לא יכולה להציב לעצמה יעדים שלא תוכל לעמוד בהם, מדינה כמו ישראל הנזקקת להלואות של גורמי חוץ לא יכולה להגיע למצב בו דירוג האשראי העולמי שלה יפגע וכתוצאה מכך תצטרך לשלם מיליונים עבור עלויות ההלואות.

כ-יועץ עסקי אני רואה את הפעולות של הממשלה נכונות למרות שזה  פוגע בי, בשכבות החלשות כדוגמת עליית מחירי הבירה והסיגריות אשר כצעד בונה בריאות זה נכון אך לצערי יש אנשים שלא יכולים שלא להשתמש עם מוצרים אלה. ובכלל בכלכלה הישראלית שגם ככה היא די מקרטעת ויותר ויותר עסקים וחברות נכנסים לקשיים בלתי נסבלים.

כ-יועץ עסקי שוב אני קורא לממשלה להנהיג ולקדם חוקים חברתיים, ביטוח לאומי ובתי המשפט ברוח התקופה ולא לפעול על פי פסיקה מנדטורית הגם שכאן ראינו בתקופה האחרונה שיפור ושינוי לטובה.

זה לא משנה איזו מפלגה תשלוט-את המצב הכלכלי בו אנו והעולם נמצאים לא ניתן בקלות לשנות

דורון עמית יועץ עסקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן