מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

ייעוץ עסקי
מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק.

האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי

אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא שלא מעיזים לפנות ליועץ עסקי  ובאמת מבין כי אנשים לא יודעים מה לבקש מיועץ, איך לגשת אליו? ולפיכך הם פונים לרואה חשבון או מנהל חשבונות שיעזרו להם. אבל אלה האחרונים אין להם (לא גורף) מושג בתפקיד הזה שנקרא יועץ וזאת מאחר ועיסוקם והלימודים שהתמחו זה בחשבונאות (חלק מרכזי בניהול נכון של עסק אבל לא עד כדי יועץ עסקי) יש רואי חשבון הלוקחים עליהם את המשימה הזאת ויש כאלה שמפנים ל-TOP-10 המופיעים בקטגוריה יועץ עסקי בגוגל.

אז מי הוא כן יועץ עסקי

באקדמיה אין פקולטה של יועצים עסקיים, יועצים עסקיים היום במשק הישראלי הם כאלה שלמדו קורסים מזורזים אצל כוכבי ראליטי, מרצים דומיננטיים עם קהל מאמינים "שפוט", אנשים שיצאו לפנסיה כמו רואי חשבון, סוכני ביטוח, אנשי צבא קבי שסיימו את תפקידם, בוגרי מנהל עסקים למינם ותוארם, מנכלים שכירים שפרשו לגמלאות חלקם מנכלים של חברות גדולות או ציבוריות הנחטפים לארגונים וחברות גדולים ה-top במשק הישראלי ואלה שמתאימים ביותר הם בעלי עסקים ששימשו כמנכלים ובעלים של עסקים שלהם, של יזמות שלהם, שהשקיעו וסיכנו את כספם כאלה שידעו לקבל החלטות שגם החניכים שלהם דורשי השרות של ליווי עסקי יידעו כמותם להתנהל בנסיקה ובהתרוממות. הם האנשים שהם יועצים עסקיים שלך הלקוח כדאי להשקיע בהם.

ייעוץ מחייב ניסיון

הכלכלה הישראלית והבינלאומית התפחה מאות פעמים בעשורים האחרונים וממשיכה להתהפך גם היום מדי בוקר בבוקרו, מה שהיה נכון לאתמול כבר לא נכון להיום . התכנת העסקית שבנינו ותכננו לשנה הקרובה גם אם היא הייתה אמפירית התרסקה תוך שבוע. וכך נותרנו עם הניהול בידיים בלי כלים שיוכלו לייצב אותה, גם לא כלים סטטיסטיים גם לא כלים של הסתברות כלום! הכול בידינו.

יועץ עסקי עם ניסיון ויכולת להוביל עסקים

וכאן נכנס אותו יועץ מומלץ:

מנכ"ל שיש לו ניסיון של 50 שנה שהתחיל את עסקיו עוד בתקופת טלפון האסימונים או עם החוגה, או הטלוויזיה בשחור, ניהל השקיע, יזם, במהלך השנים התפתח ביחד עם הטכנולוגיה והמשיך להשקיע בעסקים, בטכנולוגיה, בבניית מותגים, בניהול עובדים, בהשקעות, ברכש, בשיווק ממדריך דפי זהב הישן דרך הרדיו הטלוויזיה ועכשיו רשתות האינטרנט, כזה שידע ירידות כזה שראה נסיקות כזה שחי את עולם העסקים בתקופה מתפתחת כזאת הוא האיש שיכול להוביל עסקים קטנים כגדולים בין טיפות הברד הכבדות בניהול עסק ולא רק בניהולו אלה בתפעול כל המחלקות היוצרות מעגל עסקי אחד.

ניסיון ויידע הוא כוח

גם אלה היוצאים את האקדמיה בעיקר ב משפטים מינהל עסקים חשבונאות נזקקים לסטאז' של לפחות 3 שנים ועדיין פועלים על פי הספר. ב-ייעוץ עסקי היועץ צריך להיות הספר, היו בטוחים כי אני לא מנסה למכור לכם את עצמי האינטליגנציה וההבנה שלכם היא זאת שצריכה לחפש יועצים עסקיים כמותי כאלה שמבינים עניין לא רק בצד האדמיניסטרטיבי, לא רק בתפעול העסק, אלה גם באנשים הפועלים בתוך העסק עם כושר המנהיגות שלו והכריזמטיות הוא יכול להיות לעזר רב למנכל החברה. ולא רק על מנת להתוות מהלכים אלא  ללוות את בעלי העסק או החברה בפועל בהחזקת ההגה של הניהול הפנימי והחיצוני עיין בעיין.

כולנו יודעים כי לכל אדם בעל תפקיד מכובד בממשל הישראלי ובמשק הגבוהה מנכ"ל או שר או ראש ממשלה מתייעצים אם יועצים כאלה עם ניסיון כאלה פורשי חברות ענק כאלה פורשי תפקידים גבוהים בממשל ובצבא כי זה הדבר הכי נכון לעשות.

טכנולוגיה זה כל המהפך

תארו לכם שראש ממשלה ייקח יועץ שגמר עכשיו תואר ראשון, זה נשמע לכם. אותו דבר אתם. תתייחסו לחברה או לעסק הקטן שלכם בדיוק כמו עסק גדול רק ככה הוא יתקיים בג'ונגל העסקי הנוכחי. ג'ונגל שקוטל חברות ועסקים מדי יום ביומו, וגם אם אטתם חושבים שהעסק שלכם מושרש חזק זכרו! ברגע זה עוד מיליוני חברות בעולם עובדים על הדבר הבא שאתם מוכרים היום גם במוצרים וגם בשירותים. לכן, אסור לשכוח בעסק גם את נושא ה-מו"פ (מחקר ופיתוח) המסה האדירה של שילוב : גידול העולם, האינטליגנציה הגוברת אצל הצעירים (בעיקר מארצות שעד לפני עשור עבדו בפלאח) ריבוי המוצרים, הטכנולוגיה, התקשורת, הבדלי עלויות בין מזרח למערב, מקשים מאד על איש העסקים הישראלי להתגבר על כל המסה הזאת, גם ביציאה לתערוכות (מעבר לזה שזה נסיעת כייף אולי) אני מכיר נסיעות לתערוכות שזה היה מסא אלונקות בשבילי בצבא, אתה לא מספיק להקיף את כל התערוכה והמציגים פשוט לא יכולים לדבר איתך אם אתה לא בעל או נציג חברת ענק וזאת בגלל הריבוי והשפע של האנשים והטכנולוגיה.

לסיכום

עסק קטן עסק גדול לא משנה מה חייב יועץ עסקי בחברתו, לעולם הוא לא יוכל לעשות את כל מה שהעסק צריך לבדו וגם אם יש לו עוזרים, צריך אדם עם ניסיון, עם דמיון והסתכלות קדימה, עם יכולת פיתוח עסקי, העולם השתנה וגישת הניהול שונה, לפעמים אני רואה עסקים קטנים נצורים בארבע אמותיהם , לא מגייסים את דור ההמשך שימשיך את העסק בעזרתו של היועץ והלב נחמץ לי. היום יותר מכל תקופה ואחרי המגפה שעברנו אנו חייבים להתיחס לעסק בגישה רצינית כמי שתהיה לנו פרה חולבת לשנים הבאות ובפרט אם יש דור המשך.

לכל שר עשרות יועצים

השקיעו בבקשה מחשבה בנושא המאמר לרווחת עסקיכם חברתכם משפחתכם ועובדיכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן