מה אנו צריכים ללמוד מהתנהלות חברה אחרת

מה אנו צריכים ללמוד מהתנהלות חברה אחרת

בואו ונלמד מה קורה גם בעסקים אחרים, לא רק אצלנו

והחברה שאני רוצה לנתח אותה היא רשות הדואר!

כן, אותו "דואר ישראל" שנולד בכדי להיות "דואר ישראל" אבל בגלל ההתקדמות הטכנולוגית, טלקס, פקס, דואר אלקטרוני, וכול התקשורת האינטרנטית קצת גלגלה את השטיח מתחת לרגליה של "דואר ישראל"

ואז באה ההפרטה הכללית במשק, והחליטו להפוך את "דואר ישראל" ל"רשות הדואר"  ברור שלא הפריטו את "דואר ישראל" ל"רשות הדואר" רק בכדי למכור בולים! לא! "רשות הדואר" הפכה להיות הכולבויניק של כול המקצועות או העסקים הפרטיים שהיו אז באופנה. שירותי שליחים, מכירת דיו למדפסות, ועוד החלטות ושירותים כאלה ואחרים, שהאמת, לא תאמו כול כך את המבנה של "דואר ישראל" שהפך להיות "רשות הדואר".

כ יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ כלכלי אני בהחלט בעד מתיחת "מותג" בטח שיש לרשותי תקציב פרסום כול כך גדול ואני יכול לגייס פרזנטורים מהשורה הראשונה על מנת שיעזרו לי למתוח את ה"מותג" ברמה של מגוון שירותים ויותר לקוחות.

 הגדלת סל המכירות של העסק שלנו 

לא מזמן הובן כי "רשות הדואר" הולכת למצב של חדלות פירעון, ולנגד עיננו ראינו עוד חברה ממשלתית כמו "אגרסקו" אשר הולכת לפשוט את הרגל ולעבוד תחת כונס נכסים עד אשר יימצא לה פתרון הולם.

 מה קורה שם ב"רשות הדואר" ששום דבר לא עובד, כול ניסיון למתוח את המותג נוחל כישלון רב, מה אנחנו כבעלי עסקים צריכים לחשוב או ללמוד מהתנהלותה של הרשות, מדוע היא מפסידה כספים, מדוע העובדים קורסים, מדוע היחסים בין העובדים וההנהלה כול כך גרועים, הרי יש כאן משהו שלאורך שנים לא הולך טוב. האם זה בגלל כי את שירותי הדואר לא ניתן להוציא מסל השירותים שמספקת כול מדינה לאזרחיה, האם משלוחי הדואר שזה העקר של הביזנס של רשות הדואר צריכה להיות מסובסדת בכדי לקיים אותה. או אולי צריך להעלות את שירותי הדואר על מנת שזו תוכל לצוף מעל פני המים, או שאולי הרשות תתרכז במה שהיא יודעת לעשות טוב "משלוח דואר בארץ ובחו"ל"

 האם הרשות הייתה צריכה ללמוד מהטעויות הקודמות והתוכניות הגרנדיוזיות שהם תכננו להוסיף לסל המוצרים של הסניפים הפזורים ולהישאר במה שהם טובים.

 מה אנו ציבור העסקים צריכים ללמוד מההתנהלות הניהולית של רשות הדואר.

 ראשית אנו כעסקים קטנים אין לנו את הכסף לבזבז, אנו לא מוכרים אג"ח לציבור בכדי לממן את הפעילות של הרשות, ולכן בטח לא היינו מגיעים להחלטות על השקעות גבוהות ביצירת שירותים חדשים, כי לעסקים קטנים ובינוניים אין את הגב של מדינת ישראל.

 לסיכום מי שעוקב אחרי הרשות לאורך זמן יכול להבין שמתיחה של מותג זה לא דבר מובטח מראש, יש עסקים "גם ציבוריים" שהמיתוג הבסיסי שלהם הוא גם המיתוג ההמשכי שלהם ולא משנה אם ימכרו שיחות "טוקמן" בזול או כול מוצר או שירות שנעלם עם הזמן. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן